badsagroup
گردشگري و سفر

غار خربس

غار خربس (xorbas) يكي از جاذبه‌هاي گردشگري شهرستان قشم و از نقاط ديدني استان هرمزگان در جنوب ايران است. اين غارها از جذاب ترين و مهم ترين پديده‌هاى كهن زمين‌شناسي به شمار مى‌آيد.اين منطقه همراه با ديگر پديده‌ها و كوه‌ها و خود جزيره قشم دنباله چين‌خوردگى‌هاى رشته كوه‌هاى زاگرس هستند كه در هزاره‌هاى گذشته از زير آب سربرآورده‌اند. روشن است كه اين غارها در دوره‌هاى تمدنى بعد دچار دگرگونى و تغييرات ديگرى شده‌اند كه امروزه بازديد كننده هاي تور قشم را به سمت خود جذب ميكند.

اين غارهاى دست‌كنده، مجموعه‌اى از حفره‌هايى است كه با راهروهاى باريك به همديگر راه دارند و در تالار مركزى، كه جاى اجتماع بوده و دو تاقچه كوچك جاچراغى نيز ساخته شده است. در پاى دهانه اين غارها بركه‌اى براى نگهدارى آب باران وجود دارد كه اكثر ايام سال (جز مواقع بى‌بارانى) آب دارد.

روستاي خربس و قدمت غار خربس

روستاى بزرگ خوربيز يا خربس (خربز) (XARBEZ) اكنون كاملاً ويران شده و جز كلاته گورستان و بركه‌اى از آن باقى نمانده است. اين روستا حداقل تا زمان ساسانيان (۱۴۰۰ سال قبل) مكانى آباد و محل تردد سياحان و كشتى‌بانان بوده است. نام خربس خود واژه‌اى است كه در زبان پهلوى از آن مى‌توان نشان يافت.

خصوصيات روستايي خربس

در فاصله ۱۰ كيلومترى غرب شهر قشم، خربس در ميانكاسه‌اى وسيع قرار گرفته كه اطراف آن را دايره‌وار تپه‌هاى كوتاه و بلند مرجانى پوشانيده‌اند. اين ارتفاعات همگى مشرف به شهرهستند و شهر تا دريا فاصله كوتاهى دارد. در سمت راست، بركه ـ يا آبدان ـ بزرگى است كه طاق گهواره‌اى آن نشان‌دهنده قدمت اين بنا حداقل تا دوره ساسانى است.

تصويري از روستاي خربس 

صويري از روستاي خربس;

خصوصيات غارهاى خربس

غار خربس كه از بيرون ساختار ساده و طبيعى و زمين‌شناختى خود را همچنان حفظ كرده‌اند از درون با مجموعه دهليزها، تالارها و اتاق‌هاى متعدد به ابعاد ۵/۵ ×۴ متر و چشمه‌ها و روزن‌هاى گوناگونى كه رو به شمال و جنوب دارند مؤيد حضور مردمانى از دوران‌هاى كهن در اين جزيره هستند.

 

تصويري از داخل غار خربس 

تصويري از داخل غار

پيداست كه دست آدميان به مرور زمان و به منظور كاربردهاى گوناگون، شكل و سيماى اين غارها و ديواره‌هاى آنها را دگرگون ساخته و مناسب نيازهاى خود درآورده است. ساختار رازآميز و تودرتوى غارهاى خربس و قرار گرفتن آن بر بلندى كوه اين عقيده را دامن زده كه اينجا در روزگار مادها نيايشگاه مهر و محلى براى ستودن الهه ميترا بوده است.

اما در جانب راست اين غارها و در امتداد ديواره بلند و گسترده زيارتگاه شاه شهيد، دهليزها و دالان‌هايى نو به دست سنگتراشان هنرمند روزگار كنونى در دل كوه تراشيده شده تا به عنوان الگويى تازه، به شناسايى غارهاى اصلى يارى رساند. در درون اين غارهاى جديد و دهليزها نقش‌هايى با الهام از طرح‌هاى باستانى كنده شده كه همگى از جلوه و نمودى باستانى و حالتى رمزگونه و نمادين برخوردارند.

اطراف غار خربس

در مياندشت خربس، وقتى رو به شمال بايستيم، آثار ساختمانى قلعه مخروبه‌اى از سنگ را مى‌بينيم كه احتمال مى‌رود در دوران بعد (از صفويه به بعد) آن سنگ‌چين‌ها را چندبار بازچين كرده و دوباره فروريخته باشد. در جلو همين قلعه، در فاصله‌اى نه چندان دور از غارهاى خربس، گورستانى وسيع و قديمى وجود دارد كه هم گورهاى پيش از اسلام و هم بعد از اسلام در آن ديده مى‌شود.

 

تصويري از داخل روستاي خربس;

تصويري از داخل غار

موقعيت غار خربس

اين غار در پانزده كيلومتري شهر قشم در سمت راست جاده قشم به روستاي خربس و روستاي رمچاه قرار دارد. درست مشرف بر اين گورستان، در ديواره صخره‌ها و در سينه كوه در ارتفاع ۲۰ تا ۳۰ متر چند دهانه به صورت غار مانند به چشم مى‌خورد كه به غارهاى خربس شهرت دارند و درباره آنها سخنان بسيار گفته‌اند.

جاذبه هاي مشابه غارهاى خربس

غارهاى خربس را به لحاظ شكل و ساختار با دخمه‌هاى آذربايجان، كردستان، لرستان، بوشهر، اهواز و شوشتر مقايسه مى‌كنند.غارهاى خربس به ويژه از نظر فضاهاى درونى شكل و طرح اوليه خود را حفظ كرده و به همين دليل به شكل كهن خود باقى‌مانده است.

نكته اي درخصوص غارهاى خربس

نكته قابل توجه و تأمل در مورد غارهاى خربس وجود خفاش‌هاى دم موشى است كه بيشتر در زاويه‌هاى تاريك و بخش انبار ذخاير غار (حفره‌هاى زيرين) زندگى مى‌كنند و مدام نيز مشغول زاد و ولد هستند. كارشناسان محيط زيست به علت كاربرى سموم دفع آفات نباتى و عوارض ديگر، نسل اين حيوان در جهان را در حال انقراض مى‌دانند و اين جاى اميدوارى است كه فعلاً خفاش‌هاى دم موشى در غارهاى خربس در امنيت كامل به سر مى‌برند.

منبع»بادساگروپ


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۰۰:۳۹ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

موزه باستان شناسي استانبول | چگونه به موزه باستان شناسي استانبول برويم؟

موزه باستان شناسي استانبول ( انگليسي: İstanbul Archaeology Museums، تركي: İstanbul Arkeoloji Müzeleri ) در واقع سه موزه در يك مجتمع هستند: موزه شرق باستان ( Eski Şark Eserleri Müzesi )، موزه عمارت كاشي كاري شده يا موزه هنر هاي اسلامي ( Çinili Köşk Müzesi ) و خود موزه باستان شناسي ( Arkeoloji Müzesi ) كه در ساختمان اصلي قرار گرفته است.

هدف از ساخت موزه باستان شناسي استانبول

ساختمان اصلي به دستور نقاش و باستان شناس، عثمان حمدي ساخته شده است. موزه جهت متوقف كردن انتقال خيل عظيمي از صنايع و اقلام از امپراتوري به اروپا و منزل دادن به اكتشافات كشور، در اواخر قرن ۱۹ ام بنا نهاده شد. عثمان حمدي رئيس موزه بود. سريعا پس از افتتاح، حكمرانان محلي اي كه در سراسر امپراتوري گسترده بودند اشياء زيادي را به موزه ارسال كردند. امروزه، اين موزه يكي از گرانبها ترين كلكسيون هاي اشياء كلاسيك را به نمايش گذاشته است.

 

تصويري از طبيعت موزه باستان شناسي استانبول;

تصويري از طبيعت موزه باستان شناسي

محل ساخت موزه ها بخشي از باغ هاي خارجي كاخ توپكاپي بود. در سال ۱۸۹۱ فرمان داده شد موزه تحت نام "موزه ي امپراتوري" ( تركي عثماني: Müze-i Hümayun، تركي: İmparatorluk Müzesi ) تاسيس شود. اولين متصدي و موسس موزه عثمان حمدي بي بود. از زمانيكه حكم سلطنتي با مضمون محافظت از اقلام فرهنگي در امپراتوري عثماني به مرحله ي اجرا رسيد، فرمانداران استان ها اقلام يافته شده را به پايتخت ميفرستادند. به اين طريق كلكسيون بزرگي براي موزه جمع آوري گشت.

تاريخچه موزه باستان شناسي استانبول

از آنجاييكه در قرن ۱۹ ام بسياري از دولتمردان به دليل تحصيل كردن و سفر در معرض ايده هاي غربگرا قرار گرفته بودند، تلاش براي مدرن كردن امپراتوري عثماني در اين قرن آغاز شد. درخواست تاسيس يك موزه ي امپراتوري به اين دليل مطرح شد كه چندين مهره ي اصلي عرصه سياست عثماني با موزه ي لوور پاريس آشنايي پيدا كرده بودند. زمانيكه سلطان عبدالعزيز ( دوران سلطنت ۱۸۷۶-۱۸۶۱ ) در تابستان سال ۱۸۶۷ از موزه هاي باستان شناسي پاريس ( ۳۰ ژوئن تا ۱۰ جولاي ۱۸۶۷ )، لندن ( ۱۲ تا ۲۳ جولاي ۱۸۶۷ ) و وين ( ۲۸ تا ۳۰ جولاي ۱۸۶۷ )، بازديد نمود، تحت تاثير آن ها دستور ساخت يك موزه باستان شناسي مشابه در استانبول را داد.

 

تصويري از داخل موزه باستان شناسي استانبول; 

تصويري از داخل موزه باستان شناسي

با سر كار آمدن يك رئيس جديد براي وزارت آموزش، تصميم به تاسيس يك موزه ي امپراتوري در سال ۱۸۶۹ تصويب شد اما در پي استعفاي رئيس جديد و كمبود بودجه، اين تصميم منحل شد.احمد وفيق پاشا به عنوان وزير آموزش در سال ۱۸۷۲، براي بار دوم رياست موزه را داير كرد و تاريخ دان، باستان شناس، كتيبه شناس و نقاش آلماني، دكتر فيليپ انتون دثير ( Dr. Phillip Anton Dethier ) را در اين منصب استخدام كرد. او در جمع آوري اشياء تاريخي به قدري موفق بود كه ايده ي ساخت موزه اي با هدف مشخص نظر ها را به خود جلب كرد. زمانيكه دثير در سال ۱۸۸۱ درگذشت، نقاش و باستان شناس، عثمان حمدي بي در همان سال به اين سمت منصوب شد.

موزه ي شرق باستان در سال ۱۸۸۳ به دستور عثمان حمدي بي به عنوان مدرسه ي هنر ساخته شد. بعد ها اين بنا به موزه تبديل و در سال ۱۹۳۵ افتتاح شد. در سال ۱۹۶۳ ساختمان بر بازديد كنندگان بسته شد و در سال ۱۹۷۴، پس از مرمت فضاي داخلي بازگشايي شد.

معماري موزه باستان شناسي استانبول

بناي ساختمان اصلي توسط عثمان حمدي بي در سال ۱۸۸۱ آغاز شد و عمارت ساختار نئو كلاسيك كنوني اش را در سال ۱۹۰۸ به دست آورد. معمارِ بنا، الكساندر والري ( Alexander Vallaury ) بود ( او همچنين هتل پرا پالاس در استانبول را طراحي كرده است ). طراحي نماي جلويي ساختمان از مقبره ي سنگي اسكندر و مقبره ي زنان سوگوار الهام گرفته شده است. اين ساختمان يكي از سازه هاي برجسته به سبك نئو كلاسيك در استانبول است. در صدمين سالگرد تاسيس در سال ۱۹۹۱، موزه جايزه ي شوراي اروپا را براي نوسازي هاي صورت گرفته در سرسراهاي طبقات پايينيِ ساختمان اصلي و نمايشگاه هاي جديد در ديگر ساختمان ها، دريافت كرد.

آشنايي با بخشهاي موزه باستان شناسي استانبول

موزه شرق باستان

هنگام ورود به مجتمع موزه شرق باستان اولين ساختمان در سمت چپ قرار دارد. بنا كه در سال ۱۸۸۳ ساخته شده، قطعاتي از شبه جزيره ي عربي مربوط به دوران پيش از اسلام، بين النهرين ( عراق كنوني )، مصر و آناتولي ( عمدتا امپراتوري هاي هتيتي) را شامل ميشود. بازديد از اين موارد را از دست ندهيد:

 

بخشهاي موزه شرق در موزه باستان شناسي استانبول; 

بخشهاي موزه شرق در موزه باستان شناسي

 

 • كپي هتيتي از معاهده ي معروف قادش ( ۱۲۶۹ ) بين مصري ها و امپراتوري هاي هتيتي
 • دروازه ي ايشتار متعلق به بابل باستاني مربوط به سلطنت بخت النصر دوم
 • صفحات آجري لعابي كه حيوانات مختلفي را به تصوير كشيده اند

موزه عمارت كاشي كاري شده

سومين و آخرين ساختمان مجتمع، عمارت كاشي كاري شده سلطان محمد فاتح است. عمارت در سال ۱۴۷۲ ساخته شده و يكي از قديمي ترين نمونه هاي معماري مدني عثماني در استانبول است. كلكسيون نمايش داده شده در ۶ اتاق و يك سالن اين موزه، شامل ظروف چيني و سراميك هاي مختلفي مربوط به دوران عثمانيان و سلجوقيان است.

 

آثار تاريخي اسلامي موزه باستان شناسي استانبول; 

آثار تاريخي اسلامي موزه باستان شناسي

بين سال هاي ۱۸۷۵ و ۱۸۹۱، قبل از اينكه كلكسيون به ساختمان اصلي تازه ساز منتقل شود، از عمارت كاشي كاري شده به عنوان موزه ي امپراتوري استفاده ميشد. در سال ۱۹۵۳ درهاي بنا به عنوان موزه ي هنرهاي تركي و اسلامي به روي عموم گشوده شد و بعدها با موزه ي باستان شناسي استانبول تلفيق گشت.

طبقات موزه باستان شناسي استانبول

موزه باستان شناسي در بزرگترين ساختمان مجتمع قرار دارد و شامل ۴ طبقه است:

طبقه ي همكف: (ساختمان قديمي) باستان شناسي كلاسيك، شامل كلكسيوني از مجسمه ها و مقبره هاي يوناني، هلني و رومي ميباشد ، از جمله آنها ميتوان به موارد زير اشاره كرد:

 • مجسمه اي رومي از بِس، نيمه خدايي با قدرت و نيرويي پايان ناپذير و محافظ در برابر نيروهاي شيطاني
 • تعدادي مقبره متعلق به گورستان سلطنتي صيدا ( Sidon ) كه در سال ۱۸۸۷ از زير خاك درآورده شده اند
 • مقبره ي زنان سوگوار

طبقه ي اول:در اين بخش استانبول را در گذر قرن ها به نمايش گذاشته اند، مرور مرحله به مرحله از گذشته باستاني استانبول كه شامل بخش هاي زير ميباشد؛

 • يكي از سه سر مار برنزي متعلق به ستون افعي واقع در ميدان اسب دواني ( كه اكنون بدون سر است )
 • قسمتي از زنجيري آهني كه در دوران امپراتوري بيزانس در امتداد تنگه بسفر تا شاخ طلايي آويزان ميشد تا از ورود كشتي هاي متخاصم جلوگيري كند.
 • يك ناقوس ( قرن ۱۴ ) از برج گالاتا

و...

طبقه ي دوم: كلكسيون هايي از آناتولي و تروا

طبقه ي سوم: فرهنگ همسايه هاي آناتولي، يك گالري مختص به قبرس و سوريه-فلسطين

اطراف موزه باستان شناسي استانبول

بعد از بازديد از موزه زماني را براي گردش در پارك گلهان بگذاريد كه زماني باغ شاهان عثماني بوده است. اين باغ، يك قطعه آرام بخش از فضاي سبز، درست در مركز اين شهر قديمي ؛ با رزهاي آراسته و باغچه هاي گل هاي لاله ، درختان سايه انداخته و مناظر زيبا از گلدن هرن(Golden Horn) است .

تصويري از فضاي باز اطراف موزه باستان شناسي استانبول 

تصويري از فضاي باز اطراف موزه باستان شناسي

موقعيت موزه باستان شناسي

موزه باستان شناسي استانبول در بخش اروپايي استانبول و در همسايگي كاخ توپكاپي و پارك گلخانه واقع شده است. موزه باستان شناسي استانبول در محله سلطان احمد قرار دارد، كه توسط موزه ها و مكان هاي تاريخي و هتل ها احاطه شده است.

چگونه به موزه باستان شناسي استانبول برويم؟

موزه باستان شناسي استانبول در منطقه امينونو استانبول واقع شده است و از جايي كه نزديك به كاخ توپكاپي واقع شده، دسترسي به اين مكان تاريخي براي گردشگران تور استانبول بسيار آسان است. شما مي توانيد از انواع وسايل نقليه عمومي از جمله مترو، اتوبوس و تراموا براي رسيدن به موزه باستانشناسي بهره ببريد. همپنين براي رسيدن به موزه  باستان شناسي مي توانيد سوار ترامواي كاباتاش زيتين بورنو شويد ودر ايستگاه گلخانه پياده شويد و به آساني به موزه ي باستانشناسي استانبول برسيد و از لذت آشنايي با تاريخ تركيه و جهان در استانبول بهره مند شويد.

آدرس موزه باستان شناسي استانبول

شماره ۳۴۱۲۲ خيابان فاتح استانبول, تركيه

ساعت كار موزه باستان شناسي استانبول

موزه ي باستانشناسي استانبول همه روزه، از ساعت ۹ صبح تا ۷ عصر براي بازديد عموم باز است.

اميدواريم كه اين مطلب در سفر به شهرر استانبول براي شما مفييدواقع شود.

 

منبع »بادساگروپ


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۰۴:۱۳ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

هتل لوتوس كيش

هتل لوتوس كيش كه با الهام از معماري زيباي ايران باستان و بناهاي دوره هخامنشيان به بهترين وجه تزيين و آراسته شده است، نام قديم اين هتل لاله بوده است، بازسازي شده و در زمستان ۱۳۹۰ بازگشايي و به بهره برداري رسيده، همچنين باغي با مساحت بالغ بر ۱۲۰۰ متر مربع اين هتل را احاطه نموده است.


امكانات هتل لوتوس كيش

لابي ، آسانسور ، صندوق امانات ، نمازخانه ، پله اضطراري ، كافي شاپ ،تاكسي سرويس ، اتاق چمدان ، روزنامه ، فضاي سبز ، خدمات باربري ، خدمات تور، پذيرش ۲۴ ساعته ، دستگاه واكس كفش ، ترانسفر رفت با هزينه ، خدمات CIP (تشريفات ويژه) ،كپسول آتش نشاني، سيستم اعلام حريق ، خدمات بيدار باش ، خدمات براي معلولين ، خدمات خانه داري

ورودي هتل لوتوس كيش ورودي هتل لوتوس

امكانات اتاق هاي هتل لوتوس كيش

ازجمله امكانات داخل اتاق هاي هتل لوتوس كيش ميتوان به صبحانه ، يخچال ، مبلمان ، دراور ، آباژور ، رخت آويز ، كمد لباس ، تلفن در اتاق ، حمام لوازم بهداشتي ، دمپايي ، امكان شارژ وسايل الكترونيكي، سيستم تهويه مطبوع دراتاق ، صندوق امانات داخل اتاق تلويزيون در اتاق ، سيستم گرمايش و سرمايش اشاره كرد.

تصويري از اتاق هاي هتل لوتوس كيش تصويري از اتاق هاي هتل لوتوس

جاذبه هاي اطراف هتل لوتوس كيش

 • فاصله تا شهر زيرزميني كاريز ۱۱ دقيقه با خودرو (۶ كيلومتر و ۳۹۸ متر)
 • فاصله تا شهر باستاني حريره ۱۱ دقيقه با خودرو (۶ كيلومتر و ۳۴۸ متر)
 • فاصله تا كشتي يوناني ۲۰ دقيقه با خودرو (۱۲ كيلومتر و ۹۳۰ متر)
 • فاصله تا آب انبار سنتي ۱۱ دقيقه با خودرو (۷ كيلومتر و ۵۵ متر)
 • فاصله تا توتي فروتي ۱۶ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۳۳۱ متر)
 • فاصله تا حافظيه ۹ دقيقه با خودرو (۴ كيلومتر و ۱۶۲ متر)
 • فاصله تا پديده شانديز ۹ دقيقه با خودرو (۶ كيلومتر و ۴۵۶ متر)
 • فاصله تا گذر هنرمندان ۱۲ دقيقه پياده (۹۹۰ متر)
 • فاصله تا كوه نور ۵ دقيقه پياده (۳۸۸ متر)
 • فاصله تا فرودگاه ۹ دقيقه با خودرو (۵ كيلومتر و ۵۴۹ متر)
 • فاصله تا اسكه ميرمهنا ۱۲ دقيقه با خودرو (۵ كيلومتر و ۴۵۷ متر)
 • فاصله تا خيابان رودكي ۱۰ دقيقه پياده (۷۶۸ متر)
 • فاصله تا ميدان پرديس ۱۵ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۱۹۷ متر)
 • فاصله تا ميدان آبشار ۴ دقيقه پياده (۲ كيلومتر و ۲۰۵ متر)
 • فاصله تا روستا باغو ۱۷ دقيقه با خودرو (۱۲ كيلومتر و ۸۷۸ متر)
 • فاصله تا بيمارستان فوق تخصصي كيش ۸ دقيقه با خودرو (۴ كيلومتر و ۶۳۶ متر)
 • فاصله تا دهكده المپيك ۱۳ دقيقه با خودرو (۷ كيلومتر و ۵۳۵ متر)
 • فاصله تا بلوار ساحل ۵ دقيقه پياده (۴۲۱ متر)

مراكز خريد اطراف هتل لوتوس كيش

 • فاصله تا بازار به كيش ۱۹ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۵۹۵ متر)
 • فاصله تا مركز خريد ديپلمات ۱۵ دقيقه با خودرو (۹ كيلومتر و ۹۰۱ متر)
 • فاصله تا بازار دامون دريا ۱ ۲۰ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۶۶۶ متر)
 • فاصله تا بازار دامون دريا ۲ ۱۹ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۵۴۵ متر)
 • فاصله تا رويا مال ۱۲ دقيقه پياده (۹۲۹ متر)
 • فاصله تا بازار زيتون ۷ دقيقه پياده (۵۸۲ متر)
 • فاصله تا بازار مريم ۱۹ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۵۷۲ متر)
 • فاصله تا بازار كيش مال ۱۷ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۳۷۶ متر)
 • فاصله تا بازار پديده ۱۷ دقيقه با خودرو (۱۱ كيلومتر و ۹۶۴ متر)
 • فاصله تا بازار پرديس يك ۱۹ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۵۲۱ متر)
 • فاصله تا بازار پرديس۲ ۱۶ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۲۸۸ متر)
 • فاصله تا بازار پانيذ ۱۶ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۲۴۵ متر)
 • فاصله تا مجتمع گلف كيش ۱۶ دقيقه با خودرو (۱۰ كيلومتر و ۱۴۹ متر)
 • فاصله تا بازار پارس خليج ۱۵ دقيقه با خودرو (۹ كيلومتر و ۸۵۳ متر)
 • فاصله تا بازار مرواريد ۵ دقيقه پياده (۳۶۰ متر)
 • فاصله تا بازار عرب ها ( صفين) ۱۶ دقيقه با خودرو (۱۰ كيلومتر و ۲۸ متر)
 • فاصله تا بازار مرجان ۹ دقيقه با خودرو (۳ كيلومتر و ۹۹۳ متر)
 • فاصله تا بازار ونوس ۱۶ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۳۰۷ متر)
 • فاصله تا مركز تجاري ۱۲ دقيقه پياده (۹۲۹ متر)
 • فاصله تا هايپرماركت ۱۵ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۱۸۰ متر)

پارك هاي اطراف هتل لوتوس كيش

 • فاصله تا پارك سيمرغ ۱۱ دقيقه با خودرو (۶ كيلومتر و ۵۶۳ متر)
 • فاصله تا پارك مرجان ۱۰ دقيقه با خودرو (۴ كيلومتر و ۳۸۹ متر)
 • فاصله تا پارك هنگام ۱۸ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۴۶۲ متر)
 • فاصله تا پارك درخت سبز ۱۲ دقيقه با خودرو (۷ كيلومتر و ۱۲۰ متر)
 • فاصله تا پارك دلفينها ۱۰ دقيقه با خودرو (۵ كيلومتر و ۵۳۷ متر)
 • فاصله تا باغ پرندگان ۹ دقيقه با خودرو (۵ كيلومتر و ۳۱۳ متر)

تفريحات اطراف هتل لوتوس كيش

فاصله تا فلاي بورد ۱۶ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۳۳۴ متر)

فاصله تا مسير ويژه دوچرخه سواري ۱۲ دقيقه با خودرو (۶ كيلومتر و ۹۵۱ متر)

فاصله تا اسكله تفريحي ۱۹ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۶۰۸ متر)

فاصله تا پلاژ بانوان ۸ دقيقه با خودرو (۳ كيلومتر و ۱۳۴ متر)

فاصله تا پلاژآقايان ۶ دقيقه پياده (۲ كيلومتر و ۶۲۱ متر)

فاصله تا كارتينگ ۸ دقيقه پياده (۶۵۳ متر)

فاصله تا بولينگ مريم ۱۳ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۷۸ متر)

فاصله تا كيبل اسكي ۱۶ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۲۹۰ متر)

شماره تماس هتل لوتوس كيش

۴۴۴۲۱۲۳۸_۰۷۶

آدرس هتل لوتوس كيش

كيش، ميدان امير كبير (روبروي پاساژ مرواريد ) هتل لوتوس

اميدواريم كه اين مطلب در سفر به جزيره زيباي كيش براي شما مفيد واقع شود.

 

منبع»بادساگروپ


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۰۱:۳۱ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

جزيره شاميان گوانجو

جزيره شاميان گوانجو (Shamian) كه قبلا با نام Zhongliusha و يا Shicuizhou، شناخته مي شد، يك جزيره شني است كه در بخش Liwan شهر گوانجو در استان گوانگ دونگ واقع شده. نام جزيره از لحاظ لغوي در زبان چيني به معناي «پوشيده از شن» مي باشد. دور تا دور اين جزيره را آب پوشانده و از دور شبيه به يك كشتي بسيار بزرگ است كه در كناره آبهاي ساحلي پهلو گرفته باشد. كل منطقه جزيره به ۱۲بخش تقسيم ميشود، كه ساختمان هاي گوناگوني در آنها جاي گرفته اند، از جمله ساختمان هاي معروف جزيره مي توان به هتل قوي سپيد، هتل Shamian، و ساختمان كنسولگري لهستان اشاره كرد.

 

ساختمان هاي جزيره شاميان گوانجو; 

ساختمان هاي جزيره شاميان

جزيره شاميان منطقه بسيار مناسبي براي قدم زدن است و حال و هواي متفاوتي از زندگي را نمايش مي دهد.مساحت كل اين جزيره از ۹۰۰ متر طول و ۳۰۰ متر عرض تشكيل شده است اين يعني حتي اگر كسي ۲ بار دورتادور جزيره پياده روي كند باز هم خسته نخواهد شد. بلوارهاي اين جزيره درست مانند باغهاي تزئيني ساخته شده و عبور از ميانه آن احساس خوشي به انسان مي دهد .درطول مسير پياده روي ميتوانيد از انواع رستوران ها و كافه ها با خوردني هاي لذيذ استفاده كنيد.

پيشينه جزيره شاميان گوانجو

جزيره شاميان گوانجو از تاريخ غني برخوردار ميباشد، به گونه اي كه در دوران سلسله هاي خاندان هاي Song و Qing، از جزيره Shamian براي تجارت هاي خارجي بهره برداري مي شده است.به دليل موقعيت استراتژيكي خوب جزيره در دوران جنگ هاي افيوني دوم (۱۸۶۰-۱۸۵۶) به عنوان يكي از بنادر مهم مورد استفاده قرار گرفت. در سال ۱۸۵۹ ، محدوده جزيره به دو بخش مجزا تقسيم شد كه يك طرف دست انگليس ها و طرف ديگر دست فرانسوي ها افتاد؛ بعد ها جزيره خاكريزي شد و خيابان كشي ها و زهكشي ها در آن انجام گرديد و ساختمان هاي متعددي در آن ساخته شدند.

 

پارك جزيره شاميان گوانجو 

پارك جزيره شاميان

در بين سال هاي ۱۸۰۰ تا ۱۹۰۰، خيلي از ساختمان ها و تسهيلات عمومي ساختشان به پايان رسيد، از جمله آنها؛ ساختمان هاي سياسي و كنسولگري ها ، ساختمان هاي فرهنگي و كليساها و مدارس و همچنين ساختمان هاي تجاري و بانك ها و... اشاره كرد.بعد از سالهاي ۱۹۴۹، عمارت چند دستگاهي Shamian به دفاتر دولتي و آپارتمان هاي مسكوني تبديل شدند و كليساها تبديل به كارخانه شدند. اما بعد از مدتي دوباره به كاربرد اوليه شان برگشتند.

بهترين سازه هاي جزيره شاميان گوانجو

يكي از اين نمونه ساختمان ها ساختماني به آدرس: پلاك ۷، خيابان Shamian شمالي است كه در دوران انقلاب ساخته شده است و اداره كل دفاتر اخبار دولت ناسيوناليست بوده است. عمارت چند دستگاهي Shamian يكي از نمونه هاي ساختماني به سبك اروپايي با ساختاري پيچيده در چين به شمار مي رود. از ۱۵۰ ساختمان موجود در جزيره Shamian ، ۴۲ ساختمان جزو بهترين و برترين نمونه هاي ساختارهاي گوتيك، بارك ، و نيوكلاسيك در گوانجو به شمار مي روند.

چطور جزيره شاميان گوانجو به برويم؟

در شهر گوانجو با يكي از اتوبوس‌هاي شماره ۹, ۳۸, ۱۰۵, ۲۰۸, ۲۱۹, ۲۳۶, ۲۷۰ يا ۵۵۶ به ايستگاه Huangsha Wharf برويد و يا با متروي خط ۱ خود را به ايستگاه Huangsha برسانيد.

اميدواريم كه اين مطلب در سفر به كشور چين براي شما مفيد واقع شود.

خواهشمنديم در صورتيكه قصد سفر به كشور چين را داريد،براي رزرو تور چين با ما در تماس باشيد.

 

منبع»جزيره شاميان گوانجو | چطور جزيره شاميان گوانجو به برويم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۰۰:۲۷ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

كوهستان بودا پاتايا

پاتايا شهر ساحلي كوچكي در ساحل شرقي خليج تايلند است كه يكي از پربازديدترين نقاط اين كشور محسوب مي‌شود. سفر به اين شهر، تجربه‌اي بي نظير از گشت و گذار در سواحلي زيبا و بازديد از اماكن تاريخي را برايتان فراهم مي‌كند.


معرفي كوهستان بودا پاتايا

در طرف شمالي كوهستان بودا (Khao Chi Chan)، تصويري از بودا كه چهار زانو نشسته و يك دستش روي پايش و دست ديگرش روي زانويش قرار دارد حكاكي شده است. اين تپه آهكي زماني براي تامين مواد لازم براي صنعت ساختمان‌سازي محلي مورد استفاده قرار مي‌گرفت. در سال ۱۹۹۶ براي بزرگداشت پنجاهمين سال تولد پادشاه تايلند، تصويري از بودا با ۱۰۹ متر طول و ۷۰ متر عرض، روي صخره حكاكي شد و بعد از آن به توصيه بزرگ راهبان تايلند با طلا تزئين شد.

 

تصوير زيبا از كوهستان بودا پاتايا 

تصوير زيبا از كوهستان بودا

روش ساخت كوهستان بودا پاتايا

تصوير بودا با نرم‌افزاري كامپيوتري طراحي شد و بعد از آن به وسيله ليزر، روي كوه Khao Chi Chan نقاشي شد. اين كار تماما در شب انجام مي‌شد تا نور ليزر به طور كامل قابل رويت باشد. در طول روز تصوير تنظيم و تصحيح مي‌شد. سرانجام بعد از كامل شدن تصوير، با استفاده از طلا تزئين شد.

 

تصوير زيبا از كوهستان بودا پاتايا 

تصوير زيبا از كوهستان بودا

اطراف كوهستان بودا پاتايا

محيط اطراف اين كوهستان داراي يكي از زيباترين طبيعت ها در منطقه است كه مي‌توانيد در اقامت خود در تايلند از آن بازديد كنيد. از آنجا كه كوه Khao Chi Chan خود يكي از مهم‌ترين جاذبه هاي اين مكان بحساب مي آيد. در قسمت هاي جلويي كوهستان بودا يك معبد مقدس وجود دارد در آنجا مي‌توانيد راهبان نارنجي‌پوش معروف تايلند را ببينيد.

كسب و كارها و امكانات تفريحي در اطراف اين مكان رونق فراواني پيدا كرده است تا از ميزان ها بالاي كه به اين سمت مي آيند پذيرايي كنند.محوطه پاركينگ اين مكان معمولا با اتوبوس‌هاي و خودروهاي توريستي پر شده است، در اين جا تعداد زيادي كافه مخصوص خوراكي و نوشيدني و همچنين چندين مغازه فروش سوغات وجود دارد.

شرايط بازديد از كوهستان بودا پاتايا

براي بازديد از اين مكان بايد لباس مناسب پوشيده باشيد، لباس‌هايي كه شانه‌ها و پاها را تا زانو پوشانده باشد، غير از اين محدوديتي يا نياز به پرداخت هزينه‌اي براي ورود به محوطه و نزديك شدن به اين تصوير باشكوه وجود ندارد. البته از آنجا كه هنوز هم احتمال سقوط سنگ از بالاي كوه و مجروح شدن وجود دارد، بايد از مكاني خاص به بازديد از اين مكان بپردازيد.

آدرس كوهستان بودا پاتايا

Na Jomtien Km 163, Sukhumvit Road | Na Chom Thian Subdistrict, Sattahip 20250, Thailand

اميدواريم كه اين مطلب در سفر به كشور تايلند و شهر پاتايا براي شما مفيد واقع شود.

 

منبع »كوهستان بودا پاتايا | بودايي كه با نور ليزر ساخته شده است!


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۵۱:۰۷ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

پارك آكتور آنتاليا

آنتاليا يكي از پر رفت و آمدترين شهرهاي توريستي در تركيه ميباشد، در اين راستا آنتاليا و مسئولين براي كسب رضايت گردشگران كه به اين شهر سفر ميكنند خدمات رفاحي و تفريحي فراواني را تدارك ديده اند، از جمله آنها پارك آكتور آنتاليا ميباشد. شما مي توانيد يك روز دلپذير را به همراه خانواده خود در بزرگترين مركز تفريحي سرگرمي آنتاليا يعني پارك اكتور Antalya Aktur Lunapark سپري كنيد.براي كسب اطلاعات بيشتر در خصوص پارك آكتور با ما باشد.


معرفي پارك آكتور آنتاليا

پارك آكتور آنتاليا در ساحل كنيالتي نزديك يك مركز خريد بزرگ در مركز شهر آنتاليا واقع شده است. پارك تفريحي اكتور در سال ۱۹۹۷ تاسيس شد و با گذشت زمان و با توسعه فناوري، تجهيزات خود را به مدرن ترين وسايل مجهز كرده است. عليرغم گذشت چندين سال از تاسيس اين پارك، همچنان آكتور در رده سرگرم كننده ترين مكان هاي آنتاليا جاي دارد. وسايل بازي موجود در پارك آكتور از بالاترين استاندارد و كيفيت برخوردار هستند، بنابراين خانواده ها مي توانند با اطمينان خاطر با فرزندان خود به اين مكان بيايند و با حفظ ايمني كامل به بازي و تفريح سرگرم شوند.

 

ورودي پارك آكتور آنتاليا 

ورودي پارك آكتور

در طول ۲۸ سال اخير، مساحت اين پارك تا ۹۰ هزار مترمربع گسترش يافته است. به طور ميانگين حدودا ۶۵۰۰۰ بازديد در طول يك هفته از اين پارك صورت مي گيرد.

تفريحات پارك آكتور آنتاليا

پارك اكتور Aktur در مقايسه با ساير پارك هاي آنتاليا در بالاترين سطح از نظر جذابيت قرار دارد. شما مي توانيد همزمان هيجان، ترس و ماجراجويي را در پارك اكتور تجربه كنيد و از آن نهايت لذت را ببريد. همچنين پارك اكتور به عنوان يكي از مكان هاي پيشرو در واحدهاي مختلف مي باشد.

 

تصويري زيبا از پارك آكتور آنتاليا 

تصويري زيبا از پارك آكتور

علاوه بر وسايل بازي متنوع، يك سينما ۵ بعدي نيز در داخل پارك وجود دارد كه تجربه بي نظيري را براي شما به ارمغان خواهد آورد. از جمله مهم ترين و مهيج ترين وسايل بازي موجود در اين پارك مي توان به چرخ و فلك، قطار، هشت پا، ماشين بازي، گوندولا (نوعي قايق سواري) و ترامپولين (توري كه در آكروبات از آن استفاده ميشود) اشاره كرد.

از جمله مهيج ترين و پرطرفدارترين واحدهاي پارك تفريحي اكتور عبارتند از:

 • حلقه بالابر: شما مي توانيد به طور همزمان هيجان چرخش ۳۶۰ درجه و ارتفاع ۳۰ متري را تجربه كنيد.
 • قايق سواري Barbossa: جزو جالب ترين و شبيه ترين قايق هاي گوندولا به شمار مي رود.
 • Adrenaline Maxx: همان طور كه از اسم اين وسيله پيداست شما مي توانيد بيشترين هيجان را در زمان استفاده از اين وسيله تجربه كنيد. اين وسيله قادر به چرخش همزمان افقي و عمودي است.
 • Crashing Auto: همه افراد از ۷ تا ۷۰ سال مي توانند لحظاتي از ماشين سواري در يك مسير گسترده لذت ببرند.
 • Twister Coaster: اين وسيله به شكل يك قطار است كه سرعتي بيش از قطارهاي معمولي دارد. اين وسيله هيجان و ترس را به طور همزمان براي شما به ارمغان خواهد آورد.

جشنواره پارك آكتور آنتاليا

از سال ۱۹۹۷ هر ساله در روز ۲۷ آوريل جشنواره اي در پارك اكتور برگزار مي شود كه در طول اين جشنواره حدود ۳۰ هزار كودك به صورت رايگان از وسايل بازي اين پارك بهره مند مي شوند.

ساعت كار پارك آكتور آنتاليا

۱۰ صبح تا ۱۲ بامداد

قيمت بليت پارك آكتور آنتاليا

شما براي ورود به اين شهربازي بايد بليت تهيه نماييد، به ازاي بازي با ۱۰ وسيله بايد ۳۰ لير تركيه، معادل ۲۰ دلار يا ۶۴ هزار تومان پرداخت كنيد و پس از آن اگر مايل به بازي با ۱۰ وسيله ي ديگر باشيد بايد باز هم ۶۴ هزار تومان هزينه كنيد.

آدرس پارك آكتور آنتاليا

آنتاليا، كونيالتي، بلوار آتاتورك، شهربازي اكتور لوناپارك.

اميدواريم كه اين مطلب در سفر به شهر آنتاليا براي شما مفيد واقع شود.

 

منبع »پارك آكتور آنتاليا | چگونه به پارك آكتور آنتاليا برويم ؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۲۸:۵۹ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

هتل جهانگردي شيراز

شيراز يكي از شهرهاي بزرگ ايران و مركز استان فارس است.شيراز در بخش مركزي استان فارس و در منطقه كوهستاني زاگرس واقع شده است. اين شهر به لحاظ قدمت تاريخي و آثار تاريخي اش در جهان نيز شناخته شده است.هتل جهانگردي شيراز در منطقه شمال شرق اين شهر قرار دارد و به همين جهت به اكثر اماكن ديدني دسترسي آساني دارد.دسترسي آسان اين هتل به فرودگاه ،پايانه مسافربري و مراكز خدماتي از مزاياي اين مركز اقامتي است.

 

ساختمان هاي هتل جهانگردي شيراز 

ساختمان هاي هتل جهانگردي

هتل جهانگردي شيراز در سال ۱۳۵۰ بنا و در سال ۱۳۹۵ مورد بازسازي قرار گرفت ، اين مجتمع داراي تعداد ۲۴ اتاق دوتخته،تعداد ۸ سوئيت دوبلكس و تعداد ۶ سوئيت لوكس است.

امكانات هتل جهانگردي شيراز

لابي ، صندوق امانات ، نمازخانه ، آژانس مسافرتي ، گشت نيم روزي ، چايخانه سنتي ، كافي شاپ ، تاكسي سرويس ، فضاي سبز ، پارك كودك ، سالن بيليارد ، خدمات تور، پذيرش ۲۴ ساعته، دستگاه واكس كفش ، كپسول آتش نشاني ،خدمات بيدار باش، خدمات خانه داري ، خدمات تهيه بليط ، سيستم تهويه مطبوع، ميني بار با هزينه

امكانات اتاق هاي هتل جهانگردي شيراز

صبحانه ، يخچال ، مبلمان ، دراور ، آباژور ، چاي ساز، بالكن ، رخت آويز، كمد لباس ، تلفن در اتاق ، تلويزيون حمام ، لوازم بهداشتي ، دمپايي ، امكان شارژ وسايل الكترونيكي ، سيستم تهويه مطبوع دراتاق ، تلويزيون در اتاق ، اينترنت در اتاق ، سيستم گرمايش و سرمايش ، نوع قفل درب اتاق ، سرويس بهداشتي فرنگي در اتاق

فاصله هتل جهانگردي شيراز تا جاذبه هاي توريستي شيراز

 • فاصله تا آرامگاه كوروش كبير ۱,۷ ساعت با خودرو (۱۳۱ كيلومتر و ۵۷۲ متر)
 • فاصله تا تخت جمشيد ۵۹ دقيقه با خودرو (۵۸ كيلومتر و ۸۹۶ متر)
 • فاصله تا نقش رستم ۵۱ دقيقه با خودرو (۶۳ كيلومتر و ۵۸۰ متر)
 • فاصله تا آرامگاه شاه شجاع ۱۹ دقيقه با خودرو (۳ كيلومتر و ۲۴۳ متر)
 • فاصله تا باغ دلگشا ۱۹ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۴۳۹ متر)
 • فاصله تا موزه هفت تنان ۱۸ دقيقه با خودرو (۳ كيلومتر و ۱۷۰ متر)
 • فاصله تا آرامگاه سعدي ۲۰ دقيقه با خودرو (۳ كيلومتر و ۴۱۴ متر)
 • فاصله تا خانه زينت الملك ۱۶ دقيقه با خودرو (۳ كيلومتر و ۱۶ متر)
 • فاصله تا مسجد جامع عتيق ۲۶ دقيقه با خودرو (۴ كيلومتر و ۶۰۰ متر)
 • فاصله تا آرامگاه خواجوي كرماني ۲۶ دقيقه با خودرو (۵ كيلومتر و ۱۸۹ متر)
 • فاصله تا آرامگاه حافظ ۳۰ دقيقه با خودرو (۴ كيلومتر و ۷۷۱ متر)
 • فاصله تا دروازه قرآن ۲۶ دقيقه با خودرو (۵ كيلومتر و ۲۳۲ متر)
 • فاصله تا فرودگاه بين المللي ۳۵ دقيقه با خودرو (۹ كيلومتر و ۹۳۶ متر)
 • فاصله تا ترمينال شهيد كارانديش ۶ دقيقه پياده (۲ كيلومتر و ۱۴۴ متر)
 • فاصله تا درياچه مهارلو ۱,۶ ساعت با خودرو (۱۳۰ كيلومتر و ۲۵۸ متر)

شماره تماس هتل جهانگردي شيراز

۳۷۳۲۲۴۱۱_۰۷۱

آدرس هتل جهانگردي شيراز

شيراز، كلبه سعدي، ابتداي بلوار ابونصر

اميدواريم كه اين مطلب در سفر به شهر شيراز براي شما مفيد واقع شود.

 

منبع : هتل جهانگردي شيراز | قيمت تور هتل جهانگردي | رزرو هتل جهانگردي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۳۹:۴۳ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

صومعه خور ويراپ ارمنستان

صومعه خور ويراپ (به ارمني: Խոր վիրապի վանք) (خور ويراپ به معني گودال عميق يا چاه عميق) صومعه‌اي است متعلق به كليساي حواري ارمني؛ كه در دشت آرارات، در نزديكي مرز تركيه واقع شده است. اين صومعه حوزه علميه ديني و محل اقامت جاثليق (رهبر ارشد كليساي ارامنه ) ارمنستان مي‌باشد.

 

تصويري زيبا از صومعه خور ويراپ ارمنستان 

تصويري زيبا از صومعه خور ويراپ

پيشينه صومعه خور ويراپ ارمنستان

در نتيجهٔ كوشش گريگور روشنگر، تيرداد سوم در سال ۳۰۱ ميلادي، مسيحيت را دين رسمي كشور اعلام كرد و ارمنيان را به اين آيين نو فراخواند. كليساي كوچك در سال ۶۴۲ ميلادي در منطقه Virap ******at توسط نرسس سوم معروف به سازنده ساخته شد. نرسس سوم كليساي كوچك را به عنوان نشانه ستايش سنت گريگوري برپا ساخت و در طول سده‌ها بارها بازسازي شده است. در سال ۱۶۶۲ ميلادي، كليساي بزرگتر به نام «آستواتساتسين مقدس» St. Astvatsatsin به معني (مادر مقدس خدا) در اطراف خرابه‌هاي كليساي كوچك قديمي، صومعه، سالن ناهار خوري و حجره راهبان ساخته شد.

[

تصوير زيبا از صومعه خور ويراپ ارمنستان 

تصوير زيبا از صومعه خور ويراپ

گريگور روشنگر، پسر آناك از «دودمان پارتيان» ارمني بود. او از شهرستان «پاهلاو» و سرزمين پارتها برخاسته از خاندان سورن و اشكاني بود. گريگور در سزاريا، با آيين مسيحيت آشنا مي‌شود و به مسيحيت مي‌گرود. او زبان‌هاي سرياني و يوناني را مي‌آموزد. تيرداد سوم در سال ۲۸۷ ميلادي بر تخت پادشاهي ارمنستان نشست. آنگاه گريگور، براي خدمت به او به دربار اشكانيان ارمني رفت، اما به سبب گرايشي كه به دين مسيح داشت، از تيرداد رنج و آزار بسيار ديد و به فرمان او سيزده سال در سياه‌چال، صومعه خور ويراپ زنداني كرد.پس از آزادي گريگور مقدس، پادشاه و بزرگان از او طلب بخشش كردند تا از گناه آنان بگذرد. آنگاه گريگور مقدس، موعظه آغاز كرد و از رحمت پروردگار سخن گفت و مردم را به شناخت خداوند دعوت كرد . گريگور در سال ۳۰۲ ميلادي به مقام روحاني و رهبري كليساي ارمنستان منصوب شد.

موقعيت صومعه خور ويراپ ارمنستان

صومعه خور ويراپ در نقطه صفر مرزي بين ارمنستان و تركيه قرار دارد. صومعه در حدود ۸ كيلومتري جنوب آرتاشات، استان آرارات واقع شده است. اين بنا در زمان سلسله اشكاني ارمنستان در دشت آرارات در ارتفاعي معادل ۲۳۰۰ متر از سطح دريا ساخته شده است و ساخت آن به سده ۷ ميلادي بر مي‌گردد. اين صومعه كه در مكان پايتخت كهن كشور ارمنستان يعني شهر شهر باستاني آرتاشات بنا شده بود.

بهترين زمان بازديد از صومعه خور ويراپ ارمنستان

هروقت كه به ارمنستان سفر كرديد مي‌توانيد به خور ويراپ هم برويد. در تابستان‌ها هواي اين منطقه بسيار گرم است، پس بهتر است در اين فصل در ساعات ابتداي صبح براي بازديد به خور ويراپ برويد. اين صومعه هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۵:۳۰ عصر به روي بازديدكنندگان باز است. بازديد كامل از اين صومعه حداقل نصف روز يا بيشتر زمان مي‌برد.

هزينه‌هاي جانبي صومعه خور ويراپ ارمنستان

هزينه‌ي حمل‌ونقل تا خور ويراپ، بسته به نوع خودرويي كه كرايه مي‌كنيد، از ۱۰۰۰ تا ۱۷۰۰ درام است. (۹۴) قيمت بليت بازديد از مجموعه هم ۱۰۰۰ درام است.

چطور به صومعه خور ويراپ ارمنستان برويم؟

 • با حمل‌ونقل عمومي:
  براي رفتن به خور ويراپ مي‌توانيد از هرجايي در ايروان، يك تاكسي كرايه كنيد يا سوار ون‌هاي مخصوص شويد. شما براي رفتن به خور ويراپ همچنين مي‌توانيد در تورهاي يك روزه‌اي كه از ايروان حركت مي‌كنند، ثبت نام كنيد.
 • با خودروي شخصي:
  در خيابان آرشاكونياتس به سمت جنوب برانيد. در اين مسير از شهر خارج مي‌‌شويد و بعد از عبور از مارماراشن و هووتاشن به آرتاشات مي‌رسيد.
  نشاني: ۳۵ كيلومتري جنوب غربي ايروان، شهر آرتاشات، صومعه خورويراپ.

اميدواريم كه اين مطلب در سفر به كشور ارمنستان براي شما مفيد واقع شود.

 

منبع»صومعه خور ويراپ ارمنستان | چطور به صومعه خور ويراپ ارمنستان برويم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۲۰:۲۲ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

هتل رضويه مشهد

يكي از فاكتورهاي اصلي در سفر، انتخاب محل مناسب جهت اقامت، احترام به حقوق ميهمانان، امنيت، آسايش و تامين امكانات رفاهي بوده كه هتل رضويه مشهد توانسته شرايط مورد نظر را به خوبي تامين و رضايت خاطر ميهمانان خود را در طول مدت اقامت آنان در شهر مقدس مشهد جلب نمايد.براي كسب اطلاعات بيشتر در خصوص هتل رضويه با ما باشيد.


معرفي هتل رضويه مشهد

هتل بزرگ رضويه به عنوان نزديكترين هتل مجاور به حرم مطهر رضوي(ع) در سال ۱۳۷۵ توسط بنيان خيريه مرحوم حضرت ايت الله يثربي (ق.س) پايه گذاري گرديد. اين هتل با بهره گيري از موقعيت استثنايي مكاني از يك سو مشرف به درب بازار رضا (ع) و از سوي ديگر مشرف به صحن باب الرضاي حرم مطهر بر اساس استانداردهاي روز صنعت هتلداري ايجاد شده است.

اين هتل در زميني به مساحت بالغ بر ۱۲۰۰ متر مربع و در سيزده طبقه و زيربناي بيش از ۹۰۰۰ متر مربع، داراي امكانات و تجهيزات استاندارد ميباشد. همچنين با طراحي مجموعاً ۹۲ باب واحد اقامتي در تيپ هاي دو تحته، سه تخته، سويتهاي فلت، سوئيتهاي خواب دار، سويئهاي رويال رضوي با ديد و اشراف به حرم امام رضا (ع) از پنجره هاي اتاق هاي رو به حرم در طبقات مختلف، خاطره اي وصف نشدني را در طول مدت اقامت براي ميهمانان خود ايجاد نموده است.

 

تصويري از هتل رضوي مشهد; 

تصويري از هتل رضوي

امكانات رفاهي هتل رضويه مشهد

امكانات رفاهي شامل اينترنت پرسرعت رايگان، تاكسي سرويس، خدمات لاندري، پزشك، آرايشگاه مردانه رستوران، كافي شاپ ، پاركينگ، ترانسفر فرودگاهي و راه آهن با بالاترين سطح كيفي خدمات، موجب آرامش و آسايش شما ميهمانان و زائران مشهد الرضا مقيم در اين هتل خواهد بود.

امكانات اتاق هاي هتل رضويه مشهد

روم سرويس، يخچال ، پاورسوئيچ ، مبلمان ، دراور ، آباژور ، كمد لباس ، تلفن در اتاق ، تلويزيون ، حمام ، لوازم بهداشتي ، دمپايي ، امكان شارژ وسايل الكترونيكي ، سيستم تهويه مطبوع دراتاق ، سيستم اطفاء حريق دراتاق ، تلويزيون در اتاق ، اينترنت در اتاق ، سيستم گرمايش و سرمايش، سرويس بهداشتي فرنگي و ايراني در اتاق

رستوران و كافي شاپ هتل رضويه مشهد

رستوران هتل رضويه مشهد 

رستوران هتل رضويه

 • سالن صبحانه خوري هتل رضويه واقع در طبقه اول با نما لابي با ظرفيت ۱۱۰ نفر (ساعت كاري: ۷:۳۰ الي ۱۰:۰۰)
 • رستوران هتل رضويه واقع در طبقه دوم با ظرفيت ۲۰۰ نفر (ساعت كاري: نهار ۱۲:۳۰ الي ۱۴:۳۰ ، شام ۱۹:۳۰ الي ۲۲:۳۰)
 • كافي شاپ گل سرخ واقع در همكف (ساعت كاري: ۲۴ ساعته)

جاذبه هاي اطراف هتل رضويه مشهد

 • فاصله تا بازار رضا ۴ دقيقه پياده (۲۹۵ متر)
 • فاصله تا مسجد هفتاد و دو تن ۱۰ دقيقه پياده (۷۹۱ متر)
 • فاصله تا مسجد گوهرشاد ۱۱ دقيقه پياده (۸۹۹ متر)
 • فاصله تا گنبد خشتي ۴ دقيقه با خودرو (۱ كيلومتر و ۶۸۷ متر)
 • فاصله تا حرم ورودي باب الرضا ۴ دقيقه پياده (۳۸۹ متر)
 • فاصله تا حرم ورودي باب الجواد ۷ دقيقه پياده (۵۷۲ متر)
 • فاصله تا حرم ورودي حرعاملي ۱۰ دقيقه پياده (۸۹۳ متر)
 • فاصله تا حرم ورودي شيخ طبرسي ۱۹ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۵۶۰ متر)
 • فاصله تا موزه مردم‌ شناسي ۹ دقيقه پياده (۷۱۶ متر)
اطلاعاتي درخصوص هتل رضويه مشهد

تحويل اتاق : ۱۴:۰۰
تخليه اتاق : ۱۲:۰۰

شماره تماس هتل رضويه مشهد

۳۳۶۴۱۵۷۵-۰۵۱

آدرس هتل رضويه مشهد

مشهد -ميدان بيت المقدس، جنب بازارامام رضا(ع)

منبع»هتل رضويه مشهد | قيمت تور هتل رضويه | رزرو هتل رضويه مشهد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۱۶:۳۰ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

دنياي زير آب لنكاوي

جاذبه هاي توريستي لنكاوي شامل مناظر طبيعي، پارك هاي بزرگ و ساختمان هاي خاص ميباشد.هر شخصي كه براي اولين بار به اين منطقه سفر ميكنند از ديدن جاذبه هاي گوناگون آن متحير خواهد شد.در اين مطلب شما با يكي از اماكن متفاوت در لنكاوي به نام دنياي زير آب لنكاوي آشنا خواهيد شد ، اين آكواريوم كه شهرت فراواني دارد يكي از بهترين ديدني هاي مالزي به شمار مي آيد و سالانه گردشگران بسياري براي بازديد از آن به لنكاوي سفر مي كنند. براي كسب اطلاعات بشتر با ما باشيد.


 معرفي دنياي زير آب لنكاوي

دنياي زير آب لنكاوي يا آكواريوم لنكاوي (Underwater World Langkawi) با بيش از صد مخزن شيشه‌اي و ۵۰۰۰ موجود آبزي ، ۵۰۰ گونه ماهي و با مساحتي بيش از شش جريب بزرگ ترين آكواريوم در مالزي مي باشد . بارزترين مخزن دنياي زير آب، مخزن يا آكواريم بزرگ است كه آبزيان بزرگي مانند كوسه، استينگ راي (نوعي ماهي پهن برقي گزنده)، مارماهي و لاك پشت سبز در آن ديده مي شود. در اين مجموعه يك كريدور جديد ساخته شده كه در آن مي توان آخرين و جديد ترين حيوانات آورده شده به اين محل را تماشا كرد به طور مثال مي توان پنگوئن ها و خوك هاي آبي، راك هوپر قطب جنوب و پنگوئن پا سياه را مشاهده كرد.

 

تصويري از دنياي زير آب لنكاوي 

تصويري از دنياي زير آب لنكاوي;

در اين آكواريوم يك پنجره شيشه اي نيز به طرف داخل دريا به طول ۱۵ متر با هدف دانش، آموزش، سرگرمي و توجه به حفظ محيط زيست باز شده است و تماشاگران مي توانند از آن زندگي جذاب و پر تنوع موجودات اعماق دريا را به نظاره بنشينند. همچنين نمايش هاي مدرني با دستگاه هاي سه بعدي در اينجا ارائه مي شود كه حيات دريايي جزيره را در معرض ديد قرار مي دهد.

اقامتگاه اطراف دنياي زير آب لنكاوي

 • شما از آكواريوم لنكاوي تا هتل Cenang پلازا ساحل فقط ۶ دقيقه فاصله‌داريد.
 • هتل Landcons نيز با شما فقط ۳ دقيقه فاصله دارد. هردوي اين دو هتل در مسير Jalan Pantai Chenang‬ شماره ۱۱۵ قرار دارد.

ساعت غذا دادن به آبزيان

در ساعات ۱۰:۳۰ صبح و ۳:۳۰ بعد از ظهر به آبزياني كه در دنياي زير آب لنكاوي هستند غذا داده مي شود كه تماشاي اين لحظه مي تواند بسيار لذت بخش باشد.

 

بازديدعموم از دنياي زير آب لنكاوي; 

بازديدعموم

ساعت بازديد از دنياي زير آب لنكاوي

براي بازديد از دنياي زير آب لنكاوي مي‌توانيد از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعدازظهر بازديد كنيد. البته ساعت مشخص بازديد شما بستگي به هماهنگي‌هاي تور مالزي نيز دارد.

هزينه ها بازديد از دنياي زير آب لنكاوي

قيمت بليط بزرگ‌سالان ۳۰٫۰۰۰ تومان (۴۳ رينگيت) و براي كودكان ۳-۱۲ سال ۲۳٫۰۰۰ تومان (۳۳ رينگيت) مي‌باشد.

آدرس دنياي زير آب لنكاوي

مالزي، لنكاوي، «زون پانتياي سنانگ» (تقريباً در مرز Pantai Tengah)، مسير ۱۱۵، در كنار مركز خريد منطقه تجاري آزاد «ZON»

منبع »دنياي زير آب لنكاوي | با بزرگترين آكواريوم كشور مالزي آشنا شويد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۶ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۰۶:۰۱ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
آخرين مطالب
تور قبرس شمالي يكي از بهترين مقاصد گردشگران در فصل تابستان قبرس شمالي است.ما در اين مطلب قصد داريم تا راهنماي سفر شما در تور قبرس شمالي باشيم و با بيان برخي ار نكات سفر به قبرس شمالي در خدمت شما باشيم. ترانسفر از فرودگاه به هتل در تور قبرس شمالي معمولا آن دسته از افرادي كه اين تور را رزرو ميكنند داراي راهنما و ترانسفر از فرودگاه به هتل و بالعكس هستند.اما كساني كه در قالب تور به قبرس شمالي سفر ميكنند با چه كار كنند؟ اين افرد ميتوانند با اجاره تاكسي يا با استفاده از اتوبوس ها شهري به هتل يا ويلاي خود در جزيره بروند كه هزينه چنداني نخواهد داشت. حمل و نقل در تور قبرس شمالي هنگامي كه شما در قبرس شمالي هستيد، راه هاي متعددي وجود دارد كه بتوانيد جزيره را زير پا بگذاريد. يكي از بهترين گزينه هاي سفر در تور قبرس شمالي ، اجار يك ماشين است كه باعث مي شود شما هر جا كه مايل هستيد برويد. از ديگر وسايل نقليه كه ميتوان در قبرس استفاده كرد ،اتوبوس هاي شهري است كه هر ساعت يكبار ميتوان آن ها را يافت.اما اگر قصد دارد به مسيرهاي كوهستاني و ساحلي برويد پيشنهاد ما اين است كه يك ماشين اجاره كنيد. آيا سفر به قبرس شمالي امن است؟ بله. قبرس شمالي كه با نام قبرس تركيه نيز شناخته ميشود،يكي از اماكن امن جهان به حساب مي آيد.براي اينكه خيالتان راحت باشد،در اكثر هتل ها نيز صندوق هاي امن براي قراردادن پول و مدارك شما موجود است.پس با خيالي راحت نسبت به رزرو اين تور اقدام كنيد. آيا تور قبرس شمالي نياز به ويزا دارد؟ خير. چه نوع ارزي در قبرس شمالي قابل استفاده است؟ در تور قبرس شمالي شما ميتوانيد از لير تركيه،دلار و يورو استفاده كنيد. اميدواريم كه اين مطلب در سفر به قبرس شمالي براي شما مفيد واقع شود.
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 57
دیروز : 14
افراد آنلاین : 1
همه : 3044
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب