badsagroup
گردشگري و سفر

تور صربستان

در تور صربستان از كجا ديدن كنيم؟

صربستان در جنوب شرقي اروپا قرار دارد و بخش مركزي شبه جزيره بالكان را اشغال كرده است. بخش شمالي آن را دشت‌هاي بزرگ و بخش‌هاي جنوبي آن را تپه و كوه فرا‌گرفته است. بيش از ۱۵ قله، ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دريا و همچنين پنج پارك ملي معروف نيز در صربستان وجود دارد كه ميتوانيد در تور صربستان از آن بازديد كنيد.

علاوه بر زيبايي‌هاي طبيعي كه در صربستان وجود دارد، مردمان آنجا نيز بسيار مهمان‌نواز هستند. حال بايد بدانيد هنگام سفر به صربستان و در تور صربستان از كجا‌ها ديدن كنيد و انتظار چه چيزي را داشته باشيد از موزه نيكولا تسلا (Nikola Tesla) ديدن كنيد.

نيكولا تسلا، يكي از بزرگترين مخترعان و مهندسين تمام دوران، از خانواده‌اي صربستاني بود كه بعد از مرگش به خواسته‌ي خودش، تمام اموالش به بلگراد منتقل شد. موزه، كه در ويلا زيبا و مسكوني ساخته شده در سال ۱۹۲۹ قرار دارد، تنها خانه شخصي تسلا است كه تمامي كار‌هاي آن و اختراعاتاش در آنجا گرد‌آوري شده است.

در امتداد رودخانه دانوب و ساوا، با قايق كروز، شناور شويد

با قايق كروز راهي رودخانه دانوب و ساوا كه آب‌راه‌هاي اصلي بلگراد هستند، شويد تا از شلوغي شهر كمي دور شويد و ميان اين همه زيبايي، آرامش عجيبي كسب كنيد. چندين شركت در زمينه خدمات قايق كروز هستند كه آب‌راه‌هاي اصلي بلگراد را به جاذبه‌هاي توريستي ارزشمند تبديل كرده‌اند.

تصويري از رودخانه هاي دانوب و ساوا در كنيد تور صربستانتصويري از رودخانه هاي دانوب و ساوا

زخم هاي ناشي از جنگ را ببينيد

حمله هوايي ناتو به يوگسلاوي سابق در سال ۱۹۹۹ سبب آسيب‌هاي جدي به زير ساخت‌هاي شهر بلگراد شد. بيش از ۱۵ سال است كه از اين فاجعه مي‌گذرد و شهر درحال بهبود و بازسازي است اما هنوز سايه‌هاي سياه آن در شهر مشهود است. موزه هوانوردي و موزه نظامي واقع در بلگراد، هر دو نمايان‌گر آثار به جا مانده از جنگ هستند.تصويري از موزه اي در بلگرادرتصويري از موزه اي در بلگراد

كاوش در شهر زير زمين

بلگراد ۷۰۰۰ ساله، تاريخي در دل خود نهفته دارد كه برخي از آنها هنوز هم كشف نشده است. دروازه اصلي قلعه روم كه گذرگاه‌هاي مخفي در طول جنگ بين تيتو و استالين بوده است، در اواسط قرن بيستم حفر شد كه اكنون كشف و در معرض بازديد عموم در تور صربستان قرار گرفته است.

تصوييري از تونل هاي مخفي در شهر بلگرادتصوييري از تونل هاي مخفي در شهر بلگراد

لذت بردن از حمام آفتاب در Ada Ciganlija

به عنوان درياي بلگراد شناخته شده اما ساحلي در كنار رودخانه ساوا است. شبيه به يك شبه جزيره است كه در سال‌هاي اخير بررسي‌‌هاي فراواني بر روي آن انجام شده تا به منطقه تفريحي شگفت انگيز تبديل شود، كه در طي ماه‌هاي گرم سال با جمعيت زيادي رو به رو مي‌شود. علاوه بر يك ساحل ۷ كيلومتري، همه امكانات يك زمين تفريحي را دارا است.تصويري از حمام آفتاب شهر بلگراد

گشتي در بازار كالينيچ (Kalenić) بزنيد

بازار آزادي كه توليد‌كنندگان، محصولات محلي خود را در آن به فروش مي‌رسانند. ميوه و سبزيجات تازه، شير و پنير محلي را مي توانيد در اين بازار تهيه كنيد. فروشندگان حتي به خريداران اين اجازه را مي‌دهند كه محصولات را به صورت رايگان تست كنند. در كنار اين بازار، رستوران و مغازه‌هاي كوچكي وجود دارد كه در تور صربستان مي‌توانيد براي خريدن سوغاتي اقدام كنيد.تصويري از بازار كالينيچتصويري از بازار كالينيچ

كاوش در منطقه ساوامالا (Savamala)

ساوامالا از قرن نوزدهم تا به امروز، تغييرات زيادي داشته است. در جنگ جهاني دوم، تمامي ساختمان‌هاي تاريخي از جمله ساختماني كه توسط امپراتوري عثماني ساخته شده بود، تخريب شد. اما امروزه، ابتكار‌هاي فرهنگي و جشنواره‌هاي زيادي در اين منطقه به وقوع پيوسته است. ساوامالا يكي از بهترين و پر‌جمعيت‌ترين مناطق در بلگراد كه در تور صربستان ميتوانيد از آن بازديد كنيد.

تصويري از ساوامالا

بعد‌از‌ظهر را در پارك تاريخي كالمگدان (Kalemegdan) بگذرانيد

قديمي‌ترين پارك در بلگراد است. قلعه‌اي كه در اين پارك وجود دارد، ميدان نبردي بوده است كه ميليون‌‌ها سرباز به خود ديده است. به تدريج پس از آزادسازي صربستان از سلطه حكومت عثماني، از ميدان نبرد به پاركي زيبا تبديل شد. اين پارك در بالاي صخره‌اي مشرف به محل تلاقي رودخانه‌هاي ساوا و دانوب قرار دارد.

تصويري از پاك تاريخي كالمگدان

معماري شهر قديمي Zemun را تحسين كنيد

پيش‌تر، شهر در حومه امپراتوري اتريش-مجارستان قرار داشت اما بعد از پايان جنگ جهاني اول در سال ۱۹۱۸، جزئي از قلمرو صربستان شد. خرابه‌هاي قلعه قرون وسطي، نماد قابل تشخيص از شهر قديمي است. به سادگي مي‌توانيد يك روز در اين شهر بگذرانيد و غذاي خوشمزه‌اي هم بخوريد.

تصويري از شهر قديمي زمون

تراموا و ديدن مناظر

گردشگران به طور معمول، استفاده از اتوبوس‌هاي دو طبقه را براي ديدن بهتر شهر، انتخاب مي كنند. اما در بلگراد، مي‌توانيد روش جايگزين و مهيج‌تري را انتخاب كنيد. تراموا، وسيله‌ي نقليه‌ي هيجان‌انگيزي است كه با سوار شدن بر آن و گشتن در شهر، مي‌توانيد نهايت لذت را ببريد.تصويري از تراموا در بلگرادتصويري از تراموا در بلگراد

شهر بلا‌كركوا (Bela Crkva)

شهري كوچك اما با جذابيت فراوان است. از زيبايي دقيقا شبيه به شهر‌هاي زيبا در رمان‌ها است. از لحاظ اقتصادي، فقير‌ترين شهر صربستان اما از نظر موقعيت جغرافيايي، طبيعت و توانايي گردشگري، بسيار غني است. دو رودخانه و هفت درياچه مصنوعي كه در اين شهر وجود دارد، روزانه بيش از ۱۰هزار گردشگر تور صربستان را به خود جذب مي‌كند.تصويري از شهر بلاكركواتصويري از شهر بلاكركوا

معماري شهر گلوباك (Golubac)

شهري كه در كناره سمت راست رودخانه دانوب در صربستان واقع شدهاست. از اين منطقه، دانوب بسيار گسترده به نظر مي‌رسد، گويي به تماشاي دريا نشسته ايد. از هرجايي مي‌توان به اين شهر كوچك و زيبا با معماري خاصش وارد شد.تصويري از شهر گلوباك

درونگراد (Drvengrad)، جشنواره كاستندورف (festival Kustendorff)

كاستندورف، منطقه گردشگري فرهنگي و مربوط به فيلم در درونگراد است. خالق اين معجزه توريستي، كارگردان مشهور صربي، امير كاستاريكا است. مونيكا بلوزچي، جيم جارموس، جاني دپ و بسياري ديگر از مهمانان اين جشنواره، شخصيت‌هاي شناخته شده جهان هستند كه در اين مراسم حضور پيدا مي‌كنند.

بهترين زمان براي سفر به صربستان

آب و هواي صربستان، قاره‌اي است يعني تابستان‌ها گرم و زمستان‌ها سرد است. حال زماني كه قصد سفر به اين كشور زيبا را داريد، بايد نسبت به آب و هواي آن مطلع باشيد تا سفر بهتري را تجربه كنيد.

صربستان داراي دو اقليم مجزا است. آب و هوا در شمال صربستان به طور معمول در طول زمستان سرد و در تابستان گرم و مرطوب است. اما در جنوب صربستان، هوا گرم و خشك است. بارش باران در سرتاسر شمال صربستان به طور مساوي توزيع مي‌شود اما در سواحل جنوبي، تجربه آب و هواي مديترانه‌اي در مقايسه با اقليم داخلي وجود دارد.

در تابستان، ماه‌هاي جولاي و آگوست، شلوغ‌ترين فصل مسافرت در صربستان و ايده‌آل‌ترين زمان براي بازديد است. در طول تابستان، دماي هوا بالا و بارندگي كم است، با اين حال بسياري از جشنواره‌ها و رويداد‌هاي سرگرم‌كننده در تابستان برگزار مي‌شود. به همين دليل در روز‌هاي گرم تابستان نيز، گردشگران زيادي در صربستان ديده مي‌شوند.تصويري زيبا از شهر بلگرادتصويري زيبا از شهر بلگراد

در طول فصل پاييز و بهار، با اينكه هوا هنوز هم براي گشت و گذار خوب و مناسب است، جمعيت مسافران تور صربستان و هزينه‌ها آن به طرز عجيبي كاهش مي‌يابد. زمستان هم فصل اسكي است كه از ماده دسامبر آغاز مي‌شود و تا ماه مارس ادامه دارد. با اينكه زمستان در شمال صربستان سرد است اما هم اين فصل و هم اسكي، مسافران خاص خود را دارد.

تصويري از زمستان در صربستان

منابع

iexplore

theculturetrip


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۵۱:۱۹ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

تور بلغارستان | تور ارزان بلغارستان و وارنا | تور لحظه آخري بلغارستان

تور بلغارستان

وارنا يكي از زيباترين شهرهاي ساحلي بلغارستان است كه در آن جاذبه هاي گردشگري فراواني وجود دارد و همچنين مسافران تور بلغارستان سرگرمي هاي زيادي در آن خواهند داشت.


در تور بلغارستان و وارنا از كجا ديدن كنيم؟

آب گرم رومان وارنا

وارنا يكي از زيباترين شهرهاي ساحلي بلغارستان است كه در آن جاذبه هاي گردشگري فراواني وجود دارد و همچنين مسافران سرگرمي هاي زيادي در آن خواهند داشت.

تصويري از آب گرم رومان وارناتصويري از آب گرم رومان وارن

كليساي جامع وارنا

يكي از معروفترين ساختمان ها در وارنا، كليساي جامع مسيحيان است. كليساي جامع ويترين بسياري از سبك هاي معماري سنتي مسيحي و تعداد انگشت شماري از سبك هاي ساخت وساز همان منطقه است. گنبد طلايي اين كليسا، آنرا از ديگر سازه هاي مذهبي متمايز كرده است.

تصويري از كليساي جامع وارناتصويري از كليساي جامع وارنا

باغ دريايي وارنا

باغ دريايي يك پارك به زيبايي طراحي شده در نزديكي بندر است. اين گردشگاه بزرگ به دو قسمت، تقسيم شده است، يك قسمت داراي درختان بسيار و سمت ديگر چمن است. براي پياده روي و لذت بردن از مناظر، حتما به اين باغ سر بزنيد.تصويري از باغ دريايي وارناتصويري از باغ دريايي وارنا

 

 

ماسه هاي طلايي وارنا

وارنا همچنين داراي سواحلي است كه مي توان در آن اسب سواري كرد و از موسيقي محلي زنده لذت برد. مجسمه ها، خاتم كاري ها و ديگر هنرها، اين سواحل را بيش اندازه جذاب و زيبا مي كند و همچنين مي توان از ريلكس كردن بر روي شن و ماسه ي طلايي هم لذت برد.تصويري از ساحل طلايي بلغارستانتصويري از ساحل طلايي بلغارستان

در تور بلغارستان غذاهاي معروف بلغاري را امتحان كنيد!

غذاهاي بلغاري ،بسيار تازه و دلچسب هستند.بلغارستان از لحاظ بالا بودن كيفيت سبزيجات، فراورده هاي لبني و تنوع ادويه جات خفيف،معروف است.گوشت مرغ و خوك،شايع ترين اشكال گوشت مورد استفاده در بلغارستان هستند، هرچند كه ماهي و گوشت گوساله نيز محبوب است و گوشت بره به سبك بلغاري و سنتي طبخ مي شود و بسيار لذيذ هم هست..در حالي كه بسياري از كالاهاي اساسي مورد استفاده در غذاهاي بلغاري را مي توان در تركيه، يونان و يا صربستان پيدا كرد اما بوي محلي و طبخ محلي آن ،چيز ديگريست كه پپيشنهاد ميدهيم در تور بلغارستان امتحان كنيد.

بانيتسا

از طعم اين كلوچه روغني كه در تمام نانوايي و شيريني پزي هاي بلغاري يافت مي شود،لذت ببريد.اين كلوچه از پنير فتا،پياز،كلم، اسفناج، قارچ يا كدو تنبل پر شده است.همچنين مي توانيد بانيتسا را با سيب و گردو هم امتحان كنيد.اين كلوچه بخش جدايي ناپذير صبحانه هاي سنتي بلغاري است.

تصويري از بانيتسا

 

 

قيمت معمول بانيتسا : ۱-۱٫۵۰ BGN

كباب چه

اين غذاي خوشمزه از خانواده‌ي يكي از غذاهاي معروف يوگسلاوي به نام كباب‌پيسي (ćevapčići) و غذاي رمانيايي به نام ميتيتي (mititei) است. اين كباب معمولا با نوعي نوشيدني خنك بلغاري سرو مي‌شود.

براي بيشتر لذت بردن از طعم كباب چه،مي توان در كنار آن از تركيب سيب‌زميني سرخ شده و پنير سينره‌ي رنده شده استفاده كرد. معمولا از زيره و فلفل سياه براي طعم‌دار كردن آن استفاده مي كنند.تصويري از كبابچهتصويري از كبابچه

قيمت معمول كباب چه : ۱-۲ BGN

سالاد شوپسكا

سالادي اشتها آور كه براي شروع غذا از آن استفاده مي شود. در تركيب اين سالاد مي توان گوجه فرنگي خرد شده، خيار، پياز و فلفل، با پنير رنده شده و جعفري را ديد.اين سالاد ساده اما خوشمزه، سالاد بين المللي بلغاري است.جالب ترين چيز در اين سالاد، تركيب رنگي آن است، سفيد (پياز)، سبز (خيار) و قرمز (گوجه‌فرنگي) كه به رنگ پرچم بلغارستان است و غذايي ملي محسوب مي شود.امتحان كردن اين سالاد در تور بلغارستان خالي از لطف نيست.

تصويري از شوپسكاتصويري از شوپسكا

قيمت معمول شوپيسكا: ۲٫۵۰-۵ BGN

موساكا

دستور پخت اين غذا در سراسر منطقه‌ي بالكان متفاوت است، اما نسخه‌ي بلغاري آن از سيب‌زميني، تخم‌مرغ و گوشت چرخ‌كرده تهيه مي‌شود. اين غذا در ميان مردان بلغاري از محبوبيت زيادي برخوردار است و يك شوخي در ميان آنان رايج است كه مي گويند: اگر زني توانست موساكا را به خوبي طبخ كند،حتما با آن ازدواج كن. نسخه ي يوناني آن بر پايه ي بادمجان است در صورتي كه نسخه ي بلغاري آن بر پايه ي سيب زميني ورقه شده و گوشت چرخ كرده است.

تصويري از موساكاتصويري از موساكا

قيمت معمول موساكا : ۳-۶ BGN

ليوتنيتسا

اگر از يك بلغاري بپرسيد بهترين تركيب غذايي با نان تست چه مي تواند باشد، قطعا جواب فلفل سياه و گوجه‌فرنگي خواهد بود. البته امروزه اين تركيب به صورت تجاري در آمده و در شيشه هاي كوچك به فروش مي رسد، هرچند هنوز هم بسياري از خانواده‌ها آن را در خانه تهيه مي‌كنند. علاوه بر آن غذايي محبوب در ميان كودكان نيز هست.با توجه به پياز، سير و زيره‌اي كه در تهيه‌ي ليوتنيستا استفاده مي‌شود، اين غذا طبعي گرم دارد و معمولا در فصل‌هاي پاييز و زمستان سرو مي‌شود.تصويري از ليوتنيتساتصويري از ليوتنيتسا

قيمت معمول ليوتنيتسا : ۱٫۵۰-۲٫۵۰ BGN

سوپ سيرابي

هرچقدر ليوتنيستا بين كودكان محبوب است اين غذا ميان بزرگسالان محبوبيت فراواني دارد. اين سوپ از سيرابي و ادويه‌هاي فراوان تهيه مي‌شود و با توجه به ذائقه‌تان مي‌توانيد از سركه، روغن زيتون، نمك و فلفل نيز براي طعم‌دار كردن آن استفاده كنيد.سوپ سيرابي يكي از غذاهايي است كه معمولا در ساعات اوليه‌ي صبح و در رستوران‌ها كوچك سرو مي‌شود و اگر در تور بلغارستان مايل به امتحان آن بوديد بايد صبح به سراغ آن برويد.تصويري از سوپ سيرابيتصويري از سوپ سيرابي

قيمت معمول سوپ سيرابي : ۱٫۵۰-۳ BGN

آبدوغ خيار (تاراتور)

آبدوغ خيار و سوپ سيرابي كه قبلا راجب آن توضيح داديم،دو غذاي كاملا متفاوت در منو هستند. اين غذا برعكس سوپ سيرابي داراي ادويه‌ي كمتر و البته سرد و خنك است.اين غذا از ماست،خيار،سير،شويد و گاهي اوقات تكه هاي گردو و حتي يخ نيز در آن استفاده مي شود.در روزهاي سوزان تابستان،غذايي بسيار دلچسب محسوب مي شود.آبدوغ خيار معرف ماست مشهور بلغاري است.اگر چه اين غذا براي ما نام آشناست.تصويري از آب دوغ خيارتصويري از آب دوغ خيار

قيمت معمول آبدوغ خيار : ۱٫۵۰-۳ BGN

چند راه براي كاهش هزينه تور بلغارستان

در سفر مديريت هزينه هاي سفر و چگونگي استفاده از امكانات و خدمات گردشگري از جمله سواحل، اقامتگاه، تغذيه، و زمان سفر تاثير بسيار مهمي بر روي هزينه هاي شما خواهد داشت.

اجتناب از ساحل آفتابي

ساحل هاي آفتابي گراني غير قابل دركي دارد و همچنين مملو از گردشگران تور بلغارستان است.در اين ساحل بيشتر از شن و ماسه،صندلي ساحلي وجود دارد.

تصويري از سواحا آفتابي وارناتصويري از سواحل آفتابي وارنا

اقامت در خوابگاه

اقامت در خوابگاه به طرز عجيبي مي تواند هزينه ها را در تور بلغارستان كاهش دهد.در برخي از اين خوابگاه ها نه تنها صبحانه رايگان، بلكه گاهي اوقات شام رايگان نيزدر اختيار مسافران قرار مي گيرد.

غذا خوردن در شيريني پزي

در شيريني پزي هاي بلغارستان مي توانيد انواع كلوچه،شيريني، نان و غذاهاي سبك كه براي صبحانه سرو مي شود را پيدا كنيد. banica و krenvirshka از ميان وعده هاي پر طرفدار هستند.تصويري از شيريني پزي هاي وارناتصويري از شيريني پزي هاي وارنا

سفر در زمستان

ژوئن تا سپتامبر اوج فصل تابستان در بلغارستان است كه هجوم گردشگران تور بلغارستان را مي توان ديد. همه ي هزينه ها در اين فواصل بسيار بالاست. اگر مي خواهيد در هزينه ها صرفه جويي كنيد، زمستان مي تواند زمان مناسبي براي سفر به بلغارستان باشد.تصويري از زمستان وارناتصويري از زمستان وارنا

هزينه هاي معمول در تور بلغارستان

بلغارستان به تازگي به يكي از مقصدهاي محبوب براي مسافرت تبديل شده است.كشوري ارزان،مردم محلي مهربان،تاريخ باور نكردني،سواحل و شب زنده داريها كه به خوبي توانسته در دل مردم جاي باز كند.

هزينه مواد غذايي در بلغارستان

در بلغارستان مي توانيد با ۲٫۵ BGN يك همبرگر ميل كنيد. اگر هم مي خواهيد غذاي محلي را امتحان كنيد، پيشنهاد ما بانيكا است كه با خمير، پنير و كره درست شده و فقط ۱٫۵ BGN ، بانيتزا براي صبحانه ۱ BGN مي باشد.

هزينه مواد غذايي در بلغارستانهزينه مواد غذايي در بلغارستان

در بسياري از غرفه هاي خياباني مي توانيد كباب را با قيمت حدود ۵٫۵ BGN خريداري كنيد. در بسياري از مكانها نيز ميتوانيد يك تكه پيتزا را با قيمت يك دلار يا حتي كمتر خريداري كنيد. اما خوردن يك وعده غذاي دلچسب در رستوران، حدود ۱۵-۳۰ BGN هزينه خواهد داشت.

هزينه حمل و نقل در بلغارستان

در تور بلغارستان هنگام مسافرت در سراسر كشور، به جاي اتوبوس از قطار استفاده كنيد. سفر با قطار ارزان تر و بهترين راه براي رفتن به ديگر شهرها در بلغارستان است. به عنوان مثال، هزينه ي سفر از صوفيا به بورگاس با قطار تنها ۱۱ BGN مي باشد اما حدود ۷ تا ۱۱ ساعت بسته به نوع قطار طول خواهد كشيد. هزينه ي همين سفر با اتوبوس ۲۸ BGN خواهد بود اما فقط ۵ ساعت طول خواهد كشيد.هزينه حمل و نقل در بلفارستانهزينه حمل و نقل در بلغارستان

همچنين هزينه ي سفر از صوفيا به وارنا با اتوبوس حدود ۳۲ BGNخواهد بود. شروع قيمت تاكسي نيز از ۱ BGNخواهد بود كه اين هم راهي ارزان براي سفرهاي داخل شهري است.

هزينه ساير فعاليت ها

بلغارستان كشوري بسيار ارزان براي گشت و گذار و بازديد است. ورودي بسياري از موزه ها و جاذبه هاي گردشگري بين ۷-۱۸ BGN است.

هزينه ساير فعاليت ها در بلغارستان

پيشنهاد براي بودجه ي روزانه

۶۵-۸۵ - BGN 35-45 براي استفاده ي روزانه، غذا خوردن، استفاده از حمل و نقل عمومي و ... پيشنهاد مي شود. البته مي توان اين هزينه را كاهش و يا با ماندن در هتل گران، افزايش داد.

منابع
smartertravel

kashkaval-tourist

nomadicmatt

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۳۹:۵۵ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

تور سريلانكا

مسافران تور سريلانكا معمولا براي تفريح و يا قرارهاي كاري به كشور زيباي سريلانكا سفر ميكنند.اين گردشگران بايد يكسري نكات كلي را در مورد كشور سريلانكا بدانيد. قبل از سفر به سريلانكا با تور سريلانكا بايد براي كارهايي كه مي خواهيد در اين كشور انجام دهيد برنامه ريزي داشته باشيد.ما در اين مطلب شما را با برخي از اطلاعات عمومي كشور سريلانكا آشنا خواهيم كرد.در ادامه با ما باشيد.


۱_ويزاي سريلانكا چيست؟

ويزاي سريلانكا به معناي تاييد در گذرنامه يا سند مشابه به منظور تسهيل در ورود قانوني به داخل كشور سريلانكا و تنظيم مدت اقامت است.

تصويري از ويزاي براي انتخاب تور سريلانكاتصويري از ويزاي سريلانكا

انواع ويزاي سريلانكا چيست؟

چهار نوع ويزا براي ورود فرد و يا اقامت آن در سريلانكا وجود دارد.

دريافت ويزاي توريستي

ويزاي بازديد، مجوز ورود و به مفهوم رضايت دولت سريلانكا براي پذيرش از يك فرد خارجي به اين كشور است. ويزا شامل جزئيات مربوط به دوره زماني و شرايط اقامت مي باشد. ويزاي توريستي به گردشگراني تور سريلانكا كه با نيت گشت و گذار، تفريح، آرامش و يا گذراندن كلاس هاي يوگاي كوتاه مدت به اين كشور سفر ميكنند داده مي شود.تصويري از گردشگران در سريلانكاتصويري از گردشگران در سريلانكا

ويزاي كسب و كار

ويزاي كسب و كار براي اتباع خارجي كه قصد ديدار از سريلانكا به منظور كسب و كار براي مدت كوتاهي از زمان را دارند صادر مي شود. اين ويزا مي تواند براي سفر تك، دو يا چند نفر صادر شده باشد.

۲_ وزارت مهاجرت كشور سريلانكا

ارز:دلار و روپيه

Ananda Rajakaruna Mawatha,Maradana,كلمبو ۱۰٫

تلفن: ۵۳۲۹۰۰۰ -۱۱-۹۴+ / ۵۳۲۹۳۱۶ -۱۱-۹۴+

www.immigration.gov.lk

۳_ مجوز عكاسي

كشور سريلانكا براي عكاسي بسيار مورد توجه است. اما براي گرفتن عكس از مكانهاي خاص و يا گذاشتن عكس ها در سايتهاي خاص، بايد ابتدا مجوز دريافت كنيد.

تصويري از عكاسان در تور سريلانكاتصويري از عكاسان در تور سريلانكا

۴_ اقدامات مربوط به سلامت

خطرات بهداشتي در هركجاي دنيا مي تواند وجود داشته باشد. بيماريهاي شايع در سريلانكا اسهال و اسهال خوني آميبي، تب مالاريا و تب دانگ و انواع عفونت هاي قارچي مي باشد. پس انجام واكسيناسيون را فراموش نكنيد. كودكان بايد، علاوه بر واكسن هاي حصبه، فلج اطفال، كزاز، هپاتيت A، هپاتيت B وهاري بايد در برابر ديفتري، سياه سرفه، اوريون، سرخك، سرخجه نيز حفاظت شده باشند.تصويري از مردم محلي سريلانكاتصويري از مردم محلي سريلانكا

۵_زبان كشور سريلانكا

سري لانكا داراي دو زبان رسمي است. سينهالي و تاميل زبان رسمي سريلانكا و زبان انگليسي براي برقراري ارتباط با گرشگران تور سريلانكا مي باشد. بيشتر مردم در رابطه با زبان انگليسي دانشي هرچند اندك دارند.تصويري از داخل فرودگاه سريلانكاتصويري از داخل فرودگاه سريلانكا

در تور سريلانكا از كجا ديدن كنيم؟

۱_ پارك هاي ملي سريلانكا

سريلانكا داراي پارك هاي ملي فوق العاده اي نظير: دشت هورتون، Udawalawe و Bundala است كه به صورت طبيعي منطقه ي وسيعي از سريلانكا را تشكيل مي دهند. اما اگر خيلي خوش شانس باشيد، بازديد از پارك ملي يالا را در برنامه هايتان بگنجانيد.تصويري از پارك ملي در سريلانكاتصويري از پارك ملي در سريلانكا

۲_ پلننرووا

اين پايتخت باستاني نزديك به Sigiriya و Dambulla ، پر از معابد بودا، صومعه ها و مجسمه هايي است كه در يك روز نمي توان تمامي آنها را ديد. چيزي كه براي بازديدكنندگان تور سريلانكا شگفت انگيز است، دست نخورده باقي ماندن محيط اطراف آن است.تصويري از پلننروواتصويري از پلننرووا

۳_ شهر كندي

شهر تپه اي كندي كه آخرين سنگر و استحكامات پادشاهان سينهالي بود كه هم داراي منظره اي زيبا و هم نشانگر زندگي با شكوه آن دوره است. از تمامي آثار بجا مانده از آن دوره به خوبي حفاظت شده است.تصويري از شهر كندي در سريلانكاتصويري از شهر كندي در سريلانكا

۴_ شهر گاله

گاله شهر تاريخي جذاب واقع در سواحل غربي سريلانكا است. قلعه هلندي ها در گاله در نوك جنوبي، يك نمونه عالي از ميراث استعماري مي باشد كه هنوز هم باقي مانده است. اين قلعه از خانه هايي به سبك هلندي و انگليسي پر شده است كه بازديدكننده تور سريلانكا هيچ گاه آنرا فراموش نخواهد كرد.تصويري از شهر گاله سريلانكاتصويري از شهر گاله سريلانكا

۵_ ساحل Unawatuna

اين ساحل از گاله زياد دور نيست اما براي سفر بسيار توصيه مي شود. يكي از بهترين سواحل برگزيده ي جهان است. در كنار سواحل طلايي و روشن، آبهاي آرام و صخره هاي دريايي مي توان آرامشي بي نظير را تجربه كرد.تصويري از ساحل در سريلانكاتصويري از ساحل در سريلانكا

۶_ نووارا الييا

اين منطقه داراي گرمايي دلنشين از ساحل و دشت هاي كم ارتفاع است. واقع در ميان مزارع چاي سرسبز و در ارتفاع ۱۹۹۰ متري، نووارا الييا يكي از بالاترين و جذاب ترين شهرها در منطقه ي تپه اي سريلانكا است. ووارا الييا داراي بهترين زمين گلف در سريلانكا و باغ گياه شناسي است.تصويري از نووارااليياتصويري از نوواراالييا

۷_ قلعه آنورازاپورا

پر از ويرانه هاي باستاني رمز و رازدار، كه يكي از مقصدهاي جذاب سريلانكا است. در قرن ۳ بنا شده و قلب تمدن سريلانكا مي باشد. بزرگترين ساختارهاي باستاني در ميان جنگل هاي انبوه را در اين منطقه مي توان ديد.درست است كه شهري قديمي و ويران است اما هنوز هم جشن هاي بسياري در آن برگزار مي شود.

تصويري از قلعه آنورازآپوراتصويري از قلعه آنورازآپورا

۸_ قله آدم

در ميان جنگل هاي سرسبز منطقه ي جنوب غربي سريلانكا،قله اي با نام آدم ديده مي شود كه مقدس ترين مكان در سريلانكا است.براي قرن ها محل زيارت تمامي اديان مسيحي، بوديسم و اسلام بوده است كه پيشنهاد ميدهيم در تور سريلانكا از آن بازديد كنيد.تصويري از قله آدم در سريلانكاتصويري از قله آدم در سريلانكا

در تور سريلانكا غذا چه بخوريم؟

در طول سالهاي استعمار و نفوذ از كشور هاي ديگر، سريلانكا فرهنگ غذايي خود را دستخوش تركيباتي از اين استعمارها كرده است اما هنوز هم غذاهاي سريلانكايي خوشمزه و لذيذ است. چند چيز كه به طور قطع در رابطه با غذاهاي سريلانكايي مي توان گفت اين است كه: سريلانكايي ها عاشق ادويه جات، عطر و طعم تند، سرخ شده و تنقلات هستند. سريلانكا جزيره اي با آب و هواي گرمسيري است كه نارگيل و ماهي دو مولفه نفوذ در غذاهاي آن هستند.

چند غذاي معروف سريلانكايي عبارتند از :

۱_ ماهي كاري مخلوط با برنج

غذاهاي معروف سريلانكا معمولا داراي برنج و كاري است.اين غذا شامل يك بشقاب پر از برنج مخلوط شده با سبزيجات و ماهي كاري است.

تصويري از غذاهاي سريلانكاتصويري از غذاهاي سريلانكا

۲_ماهي ترش و كاري

ماهي به خوبي سرخ شده،آغشته در سس تند و شيرين كه با پياز قرمز و فلفل مخلوط شده است.اگر اين ماهي با برنج سرخ شده ميل شود بسيار خوشمزه تر است.

تصويري از غذاهاي سريلانكاتصويري از غذاهاي سريلانك

۳_ Dhal curry

يكي از غذاهاي اصلي و معروف سريلانكا است.اين غذا شامل عدس قرمز و تركيبي از ادويه جات تند و ترش مي باشد كه پس از طبخ به آن چند قاشق شير نارگيل اضافه مي شود.اين غذا نيز هم با برنج و هم با نان ميل مي شود.تصويري از غذاهاي سريلانكاتصويري از غذاهاي سريلانكا

۴_ Gotukola Sambol

سبزيجات برگ سبز در پخت و پز چندان مورد استفاده نيستند اما اين سالاد در ميان مسافران تور سريلانكا محبوب است.سبزيجات برگ سبز و كوچك كه در تمام آسياي شرقي يافت مي شوند با نارگيل رنده شده، پياز قرمز و چند نوع ادويه مخلوط شده و طعمي خاص را خلق مي كنند.تصويري از غذاهاي سريلانكاتصويري از غذاهاي سريلانكا

۵_ چغندر كاري

در سريلانكا كاري و يك بشقاب برنج، غذايي كامل است اما اگر چغندر در كنار آن گنجانده شود، چيز ديگري است. چغندري كه به خوبي طبخ شده و نرم شده باشد با ادويه هايي نظير دارچين و برگ كاري مخلوط شود، غذايي خوش طعم را درست مي كند.تصويري از غذاهاي سريلانكاتصويري از غذاهاي سريلانكا

۶_ فست فود Kottu

Kottu همانند همبرگر است و به كساني كه عاشق غذاهاي فست فودي هستند پيشنهاد مي شود زيرا بسيار خوشمزه است.تصويري از غذاهاي سريلانكاتصويري از غذاهاي سريلانكا

۷_ املت تخم مرغ Kottu

يكي ديگر از مدل هاي Kottu، تخم مرغ همراه با سبزيجات است. سبزيجات شامل تره فرنگي، پياز، و كلم و ... كه همراه با تخم مرغ پخته مي شود و از هر نظر آنرا غني تر مي كند.تصويري از غذاهاي سريلانكاتصويري از غذاهاي سريلانكا

۸_ ماهي شور سرخ شده

ماهي شور سرخ شده،غذايي دوست داشتني در سريلانكا است.ماهي هاي شور كوچك را به خوبي سرخ كرده و همراه با يك بشقاب برنج و سبزيجات ميل مي كنند.

تصويري از عذاهاي سريلانكاتصويري از عذاهاي سريلانكا

۹_ مرغ سرخ شده با برنج

درست است كه برنج با مرغ سرخ شده غذايي است كه در سراسر جهان شناخته شده است اما طعم و مزه ي آن در هرجايي فرق مي كند ... ما مي توانيم اين را تضمين كنيم.

۱۰_بادمجان

بادمجاني كه همراه با نمك، روغن، سس سويا، شكر به خوبي پخته شده و با برنج و كاري خورده مي شود.طعم اين غذا اصلا شيرين نيست اما بسيار خوش طعم است.

حال در تور سريلانكا كجا غذا بخوريم؟

قطعا بعد از اين همه فعاليت و سوزاندن كالري، به استراحت و تامين انرژي نياز داريد. اين انرژي را بايد از طريق خوردن غذاهاي خوشمزه و لذيذ سريلانكايي بدست آوريد.

۱_ رستوران ساحلي AWANHALA

رستوراني ساحلي، خنك و آرام كه خدمتي دوستانه و دريايي را در محيطي دلنشين و آرام ارائه مي دهد. خوردن غذايي دريايي با نوازش نسيم آمده از دريا، تماشاي امواج و نوسان درختان نخل مي تواند تجربه اي شگفت انگيز در تور سريلانكا باشد.تصويري از رستوران هاي سريلانكاتصويري از رستوران هاي سريلانكا

۲_ رستوران درياچه اي بنتوتا

لذت شام خوردن در اين رستوران كه در كنار درياچه، زير آسمان پر ستاره در باغي آراسته را بي هيچ عنوان از دست ندهيد. در اين رستوران هم غذاهاي دريايي و هم غذاهاي ساده و لذيذ مانند سالاد و ساندويچ، يافت مي شود.محيط اين رستوران بسيار زيبا و دلنشين است.تصويري از رستوران هاي سريلانكاتصويري از رستوران هاي سريلانكا

۳_ مركز چاي CHAPLON

مسافرت به سريلانكا بدون تجربه ي نوشيدن يكي از شناخته ترين محصولات آن، يعني چاي معروف سريلانكايي، كامل نيست. در مركز چاي CHAPLON هم مي توانيد استراحت كنيد و هم با نوشيدن چاي اين خستگي را در كنيد. دكوراسيون آن داراي سبك دوران استعمار است.تصويري از رستوران هاي سريلانكاتصويري از رستوران هاي سريلانكا

۴_ رستوران GOLDEN GRILL

در تور سريلانكا از خوردن شام در محيط صميمي كه داراي سقفي طاق مانند است در محيطي خوش منظره و زيبا ساخته شده در منطقه ي سبز گرمسيري نهايت لذت را ببريد. فضايي دوستانه و عشقانه كه غذاهاي معروف آن استيك و استيك ماهي تن است.تصويري از رستوران هاي سريلانكاتصويري از رستوران هاي سريلانكا

۵_ رستوران غذاهاي دريايي MALLI'S

رستوراني زيبا با سرو غذاهاي دريايي،مشرف به منطقه ي سبز گرمسيري با غذاهايي كه داراي كيفيت درجه يك هستند. در اين رستوران هم غذاهاي تازه ي دريايي و هم گياهي سرو ميشود. دسر هاي لذيذ اين رستوران را هم حتما امتحان كنيد.تصويري از رستوران هاي سريلانكاتصويري از رستوران هاي سريلانكا

راهنماي خريد در تور سريلانكا

در سريلانكا صنايع دستي بسيار زيبايي يافت مي شود كه مي توانيد با قيمت مناسب بيابيد، فقط بايد بدانيد كه چه چيزي را از كجا خريداري كنيد!

بازار بزرگ دولتي Laksala داراي شعبه هاي زيادي در اين شهر است.اينجا جاي مناسبي براي پيدا كردن انواع صنايع دستي با قيمت هاي مناسب است. در كلمبو نيز مي تواني صنايع دستي سنتي و هنر سريلانكايي ها را پيدا كرد.سريلانكا و گاله به طور معمول براي سنگ، جواهرات، عتيقه جات هلندي و ... معروف هستند. در تور سريلانكا با كمي گردش و جست و جو در ساحل هاي غربي نيز مي توانيد به خريد و معاملات خوبي دست يابيد.

خريد ماسك

يكي از صنايع دستي پر طرفدار سريلانكا،ماسك هاي مخوفي است كه در جشن ها و مراسم سنتي از آن استفاده مي شود.مركز درست كردن و فروش اين ماسك ها،شهري در ساحل غربي به نام امبالانگودا است كه مي توان هم از كارگاه ها بازديد كرد و هم با قيمت مناسب خريداري كرد.

تصويري از سوغاتي هاي كشور سريلانكاتصويري از سوغاتي هاي كشور سريلانكا

كارهاي فلزي

كارهاي فلزي در توليد گسترده، در اطراف كندي بسيار يافت مي شود. اين كارهاي فلزي شامل: لامپ هاي فلزي تشريفاتي براي استفاده در معابد و جشن ها، سيني هاي پرخرج دقيق و اقلام تزئيني، مجسمه هاي فلزي، ظروف و اشياء فلزي مي باشد.تصويري از سوغاتي هاي كشور سريلانكاتصويري از سوغاتي هاي كشور سريلانكا

محصولات دريايي

مغازه هاي متعدد و دستفروشان دوره گرد در اطراف غرب و سواحل جنوبي در سطح گسترده به فروش محصولات دريايي مشغول هستند. توجه داشته باشيد كه خريد اين محصولات دريايي به محيط زيست آسيبي نرساند زيرا جرم بزرگي محسوب مي شود.

سنگ هاي قيمتي

ثروت سريلانكا از سنگ هاي قيمتي كه در تپه هاي باستاني آن يافت مي شود، سرچشمه مي گيرد. اغلب اين سنگها در بستر رودخانه يافت مي شوند. سنگهاي قيمتي يافت شده شامل: اسپينل، ياقوت، ياقوت كبود، كهرباي اصل، توپاز، گارنت،آميتيس مي باشد اما ياقوت درخشان و ياقوت كبود از برجسته ترين سنگهاي سريلانكا مي باشد.تصويري از سوغاتي هاي كشور سريلانكاتصويري از سوغاتي هاي كشور سريلانكا

اميدواريم كه اين مطلب در سفر به سريلانكا و در تور سريلانكا براي شما مفيد واقع شود.

منابع :

migrationology

edition.cnn

onthegotours

explore.co

srilanka.travel

insightguides

blog.srilanka-villa


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ دى ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۵۶:۲۳ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

تور زميني گرجستان

تور زميني گرجستان چند وقتي است كه علاقه مندان زيادي پيدا كرده است.به دليل جاده زيبا در طول سفر و هزينه مقرون به صرفه تور زميني گرجستان سالانه گردشگران زيادي از طريق همين تورها به كشور گرجستان سفر كرده و سفري به ياد ماندني را براي خود رقم ميزنند.

كشور گرجستان،مخصوصا شهر تفليس با رشد روزافزون خود و با دارا بودن جاذبه هاي توريستي و تاريخي فراوان نظر هر گرشگري را به خود جلب ميكند.وقتي در شهر تفليس قدم ميزنيد گويي در كشورهاي اروپايي سير ميكنيد و شبهاي زيباي تفليس سفري به ياد ماندني را براي شما ثبت خواهد كرد.در ادامه با ما باشيد.تصويري از مسير تور زميني گرجستان

حال بيائيد بدانيم كه چطور بايد به كشور زيباي گرجستان از راه زميني سفر كنيم؟

با توجه به اينكه براي رسيدن به گرجستان بايد از ارمنستان عبور كرد و فاصله زيادي از مرز بازرگان تا گرجستان نيست، هموطنان زيادي براي سفر به تفليس (گرجستان) از راه زميني استفاده مي كنند.

تصويري از ترمينال مسافربري آزاديتصويري از ترمينال مسافربري آزادي

اصولا سفر با اتوبوس نيز كم هزينه ترين نوع مسافرت مي باشد. در هر جاي كشور و در هر زماني قصد سفر زميني به تفليس را داشتيد كافيست به شركت هاي اتوبوسراني معتبر مراجعه كرده و بليت گرجستان و شهر تفليس را تهيه كنيد.

فاصله تهران تا تبريز حدود ۸۵۰ كيلومتر، فاصله تبريز تا بازرگان نيز ۲۹۰ كيلومتر مي باشد.در مجموع از تهران تا تفليس ۱۳۰۵ كيلومتر و حدود ۱۷ ساعت فاصله وجود دارد.

اما در نظر داشته باشيد كه شما ميتوانيد از مرز كشورهاي مختلف عبوركنيد.

مرز تركيه

پس از رسيدن به مرز لازم است مسير ۳۸۰ كيلومتري بين بازرگان تا مرز واله گرجستان را طي كنيد كه اگر از كشور تركيه عبور ميكنيد، به ترتيب بايد از دوبايزيد، ايقدير، كارس و آرداهان عبور كنيد.

پس از رسيدن به آرداهان بايد از شهرهاي يوسف و ترك گوزي عبور كنيد و از آنجا به سمت مرز سارپي برويد كه طول مسير بازرگان تا مرز سارپي گرجستان حدود ۵۰۰ كيلومتر ميباشد. زماني كه وارد خاك گرجستان شديد، شهرهاي واله و خاشوري براي رسيدن به تفليس سر راه شما قرار دارد.

تصويري از مسير زميني گرجستان روي نقشهتصويري از مسير زميني گرجستان روي نقشه

مرز ارمنستان

اگر قصد داريد از كشور ارمنستان به گرجستان سفر كنيد، بعد از اينكه وارد خاك ارمنستان شديد از شهرهاي مغري، گريس ، ايروان، دليجان و ساداخلو عبور ميكنيد و وارد خاك گرجستان ميشويد. از شهر مارنه اولي كه بگذريد، به شهر تفليس، پايتخت گرجستان خواهيد رسيد.

واحد پول گرجستان چيست؟

واحد پول گرجستان لاري است و هر لاري حدود ۱۶۷۰ تومان ميباشد.به ازاي هر ۱۰۰ دلار حدود ۲۳۸ لاري به شما پرداخت ميشود.فقط حواستان باشد در صورتيكه قصد تعويض و EXCHANGE دلار با لاري را داريد،اول در كشور گرجستان قبل از تعويض با صراف در مقدار پرداختي او به شما به ازاي هر ۱۰۰ دلار را طي كنيد تا سرتان كلاه نرود.

تصويري زيبا از شهر تفليستصويري زيبا از شهر تفليس

آيا كشور گرجستان ويزا ميخواهد؟

قبلا براي تور زميني گرجستان يا براي سفر هوايي به اين كشور ززيبا بايد ويزا اخذ ميشد اما در حال حاضر اين كشور براي اتباع ايراني ويزا نميخواهد.

هزينه خورد و خوراك در گرجستان چطور است؟

كشور گرجستان داراي تنوع غذايي بالاستو هزينه هاي معقول و منطقي است.به طور مثال براي صرف يك ساندويچ در KFC بايد حدود ۶ لاري پرداخت كنيد.

در شهر تفليس از كجا ديدن كنيم ؟

شهر تفليس به خاطر سابقه تاريخي خود داراي اماكن تاريخي بسيار است كه پيشنهاد ميدهيم حتما از اين آثار تاريخي در تور زميني گرجستان ديدن كنيد.در زير به برخي از ديدني هاي شهر تفليس اشاره ميكنيم.

 • كليساي جامع تثليث يا سامبا
 • خيابان روستاولي
 • تله كابين تفليس
 • كليساي آنچيسخاتي باسيليكاي
 • مجسمه مادر
 • قلعه ناريكالا
 • باغ گياه شناسي
 • كليساي متخي
 • درياچه لاك پشت
 • ميدان آزادي
 • حمام هاي سولفور
 • موزه پول
 • و ...
 • تصويري زيبا از شهر تفليس در شبتصويري زيبا از شهر تفليس در شب

اين شهر داراي جاذبه هاي توريستي فراوان است كه در اسن سايت به طور كامل با ارائه فيلم و تصاوير به توضيح آن پرداخته ايم.

براي خريد به كجا برويم؟

خيابان روستا ولي يكي از زيباترين و معروف ترين خيابان هاي گرجستان است كه داراي مراكز خريد بسيار است.اگر قصد خريد داريد ميتوانيد به اين خيابان زيبا مراجعه كنيد.البته در زير به برخي ديگر از مراكز خريد شهر تفليس اشاره ميكنيم.

تصويري از مراكز خريد شهر تفليستصويري از مراكز خريد شهر تفليس

تفليس مال | Tbilisi Mall

ساعات كار: ۱۰ تا ۲۲

آدرس: گرجستان، تفليس، كيلومتر شانزدهم، كوچه آقمشنبلي

ايست پوينت | East Point

ساعات كار: ۱۰ صبح تا ۲۲

آدرس: گرجستان، تفليس، بزرگراه كاختي، خيابان دوم والرديچه

دراي بريج ماركت | Dry Bridge Market

ساعات كار: تا قبل غروب خورشيد ۱۰ تا ۱۷

آدرس: گرجستان، تفليس، نزديك ميدان آزادي، بازار دراي بريج ماركت

خيابان پكيني | Pekini Street

آدرس: گرجستان، تفليس، خيابان پكيني

مركز خريد مراني | Shopping Gallery Merani

ساعات كار: ۱۰ صبح تا ۲۲

آدرس: گرجستان، تفليس، خيابان شوتا روستاولي

تفليس سنترال | Tbilisi Central

ساعات كار: ۱۰ صبح تا ۲۲

آدرس: گرجستان، تفليس، ووكزالي يا ميدان اسكوئر

مركز خريد كارواسلا | Karvasla

ساعات كار: ۱۱ تا ۲۱

آدرس: گرجستان، تفليس، خيابان دادياني ۷، خيابان نادزالادوي

مركز خريد ليلو | Lilo Mall

ساعات كار: ۷ تا ۱۷

آدرس: گرجستان، تفليس، بزرگراه ۱۱۲، خيابان كاشوتي

مركز خريد جي تي سي | GTC

ساعات كار: ۱۱ تا ۲۰

آدرس: گرجستان، تفليس، خيابان وكوئ

مركز خريد مگالين | Megaline

ساعات كار: ۱۱ تا ۲۰

آدرس: گرجستان، تفليس، خيابان وكوئا

بازار ميدان | Meidan Bazaar

ساعات كار: ۱۰ تا ۲۲

آدرس: گرجستان، تفليس، ميدان تاريخي شهر

مركز خريد اوراسيا | Eurasia Shopping Mall

ساعات كار: ۱۰ تا ۲۰

آدرس: گرجستان، تفليس، خيابان عمر خيزانيشولي ۱۵

ديدوب پلازا | Didube Plaza

ساعات كار: ۸ تا ۱۸

آدرس: گرجستان، تفليس، خيابان تسترتلي اكاكي

سيتي مال گلداني | City Mall Gldani

ساعات كار: ۹:۳۰ تا ۲۲

آدرس: گرجستان، تفليس، خيابان عمر خيزانشويلي ۲۷

اميدواريم كه اين مطلب در سفر زميني شما به كشور گرجستان مفيد واقع شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ دى ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۳۰:۰۹ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

تور زميني گرجستان

تور زميني گرجستان چند وقتي است كه علاقه مندان زيادي پيدا كرده است.به دليل جاده زيبا در طول سفر و هزينه مقرون به صرفه تور زميني گرجستان سالانه گردشگران زيادي از طريق همين تورها به كشور گرجستان سفر كرده و سفري به ياد ماندني را براي خود رقم ميزنند.

كشور گرجستان،مخصوصا شهر تفليس با رشد روزافزون خود و با دارا بودن جاذبه هاي توريستي و تاريخي فراوان نظر هر گرشگري را به خود جلب ميكند.وقتي در شهر تفليس قدم ميزنيد گويي در كشورهاي اروپايي سير ميكنيد و شبهاي زيباي تفليس سفري به ياد ماندني را براي شما ثبت خواهد كرد.در ادامه با ما باشيد.تصويري از مسير تور زميني گرجستان

حال بيائيد بدانيم كه چطور بايد به كشور زيباي گرجستان از راه زميني سفر كنيم؟

با توجه به اينكه براي رسيدن به گرجستان بايد از ارمنستان عبور كرد و فاصله زيادي از مرز بازرگان تا گرجستان نيست، هموطنان زيادي براي سفر به تفليس (گرجستان) از راه زميني استفاده مي كنند.

تصويري از ترمينال مسافربري آزاديتصويري از ترمينال مسافربري آزادي

اصولا سفر با اتوبوس نيز كم هزينه ترين نوع مسافرت مي باشد. در هر جاي كشور و در هر زماني قصد سفر زميني به تفليس را داشتيد كافيست به شركت هاي اتوبوسراني معتبر مراجعه كرده و بليت گرجستان و شهر تفليس را تهيه كنيد.

فاصله تهران تا تبريز حدود ۸۵۰ كيلومتر، فاصله تبريز تا بازرگان نيز ۲۹۰ كيلومتر مي باشد.در مجموع از تهران تا تفليس ۱۳۰۵ كيلومتر و حدود ۱۷ ساعت فاصله وجود دارد.

اما در نظر داشته باشيد كه شما ميتوانيد از مرز كشورهاي مختلف عبوركنيد.

مرز تركيه

پس از رسيدن به مرز لازم است مسير ۳۸۰ كيلومتري بين بازرگان تا مرز واله گرجستان را طي كنيد كه اگر از كشور تركيه عبور ميكنيد، به ترتيب بايد از دوبايزيد، ايقدير، كارس و آرداهان عبور كنيد.

پس از رسيدن به آرداهان بايد از شهرهاي يوسف و ترك گوزي عبور كنيد و از آنجا به سمت مرز سارپي برويد كه طول مسير بازرگان تا مرز سارپي گرجستان حدود ۵۰۰ كيلومتر ميباشد. زماني كه وارد خاك گرجستان شديد، شهرهاي واله و خاشوري براي رسيدن به تفليس سر راه شما قرار دارد.

تصويري از مسير زميني گرجستان روي نقشهتصويري از مسير زميني گرجستان روي نقشه

مرز ارمنستان

اگر قصد داريد از كشور ارمنستان به گرجستان سفر كنيد، بعد از اينكه وارد خاك ارمنستان شديد از شهرهاي مغري، گريس ، ايروان، دليجان و ساداخلو عبور ميكنيد و وارد خاك گرجستان ميشويد. از شهر مارنه اولي كه بگذريد، به شهر تفليس، پايتخت گرجستان خواهيد رسيد.

واحد پول گرجستان چيست؟

واحد پول گرجستان لاري است و هر لاري حدود ۱۶۷۰ تومان ميباشد.به ازاي هر ۱۰۰ دلار حدود ۲۳۸ لاري به شما پرداخت ميشود.فقط حواستان باشد در صورتيكه قصد تعويض و EXCHANGE دلار با لاري را داريد،اول در كشور گرجستان قبل از تعويض با صراف در مقدار پرداختي او به شما به ازاي هر ۱۰۰ دلار را طي كنيد تا سرتان كلاه نرود.

تصويري زيبا از شهر تفليستصويري زيبا از شهر تفليس

آيا كشور گرجستان ويزا ميخواهد؟

قبلا براي تور زميني گرجستان يا براي سفر هوايي به اين كشور ززيبا بايد ويزا اخذ ميشد اما در حال حاضر اين كشور براي اتباع ايراني ويزا نميخواهد.

هزينه خورد و خوراك در گرجستان چطور است؟

كشور گرجستان داراي تنوع غذايي بالاستو هزينه هاي معقول و منطقي است.به طور مثال براي صرف يك ساندويچ در KFC بايد حدود ۶ لاري پرداخت كنيد.

در شهر تفليس از كجا ديدن كنيم ؟

شهر تفليس به خاطر سابقه تاريخي خود داراي اماكن تاريخي بسيار است كه پيشنهاد ميدهيم حتما از اين آثار تاريخي در تور زميني گرجستان ديدن كنيد.در زير به برخي از ديدني هاي شهر تفليس اشاره ميكنيم.

 • كليساي جامع تثليث يا سامبا
 • خيابان روستاولي
 • تله كابين تفليس
 • كليساي آنچيسخاتي باسيليكاي
 • مجسمه مادر
 • قلعه ناريكالا
 • باغ گياه شناسي
 • كليساي متخي
 • درياچه لاك پشت
 • ميدان آزادي
 • حمام هاي سولفور
 • موزه پول
 • و ...
 • تصويري زيبا از شهر تفليس در شبتصويري زيبا از شهر تفليس در شب

اين شهر داراي جاذبه هاي توريستي فراوان است كه در اسن سايت به طور كامل با ارائه فيلم و تصاوير به توضيح آن پرداخته ايم.

براي خريد به كجا برويم؟

خيابان روستا ولي يكي از زيباترين و معروف ترين خيابان هاي گرجستان است كه داراي مراكز خريد بسيار است.اگر قصد خريد داريد ميتوانيد به اين خيابان زيبا مراجعه كنيد.البته در زير به برخي ديگر از مراكز خريد شهر تفليس اشاره ميكنيم.

تصويري از مراكز خريد شهر تفليستصويري از مراكز خريد شهر تفليس

تفليس مال | Tbilisi Mall

ساعات كار: ۱۰ تا ۲۲

آدرس: گرجستان، تفليس، كيلومتر شانزدهم، كوچه آقمشنبلي

ايست پوينت | East Point

ساعات كار: ۱۰ صبح تا ۲۲

آدرس: گرجستان، تفليس، بزرگراه كاختي، خيابان دوم والرديچه

دراي بريج ماركت | Dry Bridge Market

ساعات كار: تا قبل غروب خورشيد ۱۰ تا ۱۷

آدرس: گرجستان، تفليس، نزديك ميدان آزادي، بازار دراي بريج ماركت

خيابان پكيني | Pekini Street

آدرس: گرجستان، تفليس، خيابان پكيني

مركز خريد مراني | Shopping Gallery Merani

ساعات كار: ۱۰ صبح تا ۲۲

آدرس: گرجستان، تفليس، خيابان شوتا روستاولي

تفليس سنترال | Tbilisi Central

ساعات كار: ۱۰ صبح تا ۲۲

آدرس: گرجستان، تفليس، ووكزالي يا ميدان اسكوئر

مركز خريد كارواسلا | Karvasla

ساعات كار: ۱۱ تا ۲۱

آدرس: گرجستان، تفليس، خيابان دادياني ۷، خيابان نادزالادوي

مركز خريد ليلو | Lilo Mall

ساعات كار: ۷ تا ۱۷

آدرس: گرجستان، تفليس، بزرگراه ۱۱۲، خيابان كاشوتي

مركز خريد جي تي سي | GTC

ساعات كار: ۱۱ تا ۲۰

آدرس: گرجستان، تفليس، خيابان وكوئ

مركز خريد مگالين | Megaline

ساعات كار: ۱۱ تا ۲۰

آدرس: گرجستان، تفليس، خيابان وكوئا

بازار ميدان | Meidan Bazaar

ساعات كار: ۱۰ تا ۲۲

آدرس: گرجستان، تفليس، ميدان تاريخي شهر

مركز خريد اوراسيا | Eurasia Shopping Mall

ساعات كار: ۱۰ تا ۲۰

آدرس: گرجستان، تفليس، خيابان عمر خيزانيشولي ۱۵

ديدوب پلازا | Didube Plaza

ساعات كار: ۸ تا ۱۸

آدرس: گرجستان، تفليس، خيابان تسترتلي اكاكي

سيتي مال گلداني | City Mall Gldani

ساعات كار: ۹:۳۰ تا ۲۲

آدرس: گرجستان، تفليس، خيابان عمر خيزانشويلي ۲۷

اميدواريم كه اين مطلب در سفر زميني شما به كشور گرجستان مفيد واقع شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ دى ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۳۰:۰۶ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

پينت بال كيش

پينت بال كيش در ايران طرفداران بسياري دارد و در سطح حرفه اي در ايران بسيار پيشرفت داشته به طوري كه ليگ حرفه اي اين ورزش در ايران از سال ۱۳۸۸ تاسيس شده و تيم داتيس از ايران به عنوان تيم ملي در ۴ دوره متوالي قهرمان آسيا شده و در مسابقات بين قاره اي كه در فرانسه برگزار شد نيز توانستند به مقام پنجم دست پيدا كنند.

زمين هاي پينت بال مختلفي در ايران وجود دارند كه به سرعت در تمامي استانها شاهد تاسيس باشگاه هاي پينت بال هستيم. نخستين باشگاه در ايران به نام پينت بال متريكس در سال ۸۱ ساخته شد كه بزرگترين زمين پينت بال سر پوشيده جهان است.

تجهيزات پينت بال كيش 

تجهيزات پينت بال كيش به نوع بازي بستگي دارند به عنوان مثال وودبال،اسپيدبال يا سناريوبال و همين طور به ميزان پولي كه قرار است براي تجهيزات خرج شود. به هر حال هر بازيكن سه وسيلهٔ اصلي را بايد داشته‌باشد.ماركر پين بال كه تفنگ بازي پينت بال نيز ناميده مي‌شود اوليه ترين وسيله بازي است كه براي هدف قرار دادن بازكن تيم حريف توسط گلوله‌هاي رنگي قرار مي‌گيرد.

تصويري از بازيكنان بازي پينت بال كيش تصويري از بازيكنان بازي پينت بال كيش

 

يك تفنگ بايد داراي يك مخزن باشد كه توسط ان از گلوله ها تغذيه شود كه توسط يك كپسول هوا يا دي‌اكسيد كربن يا گازهاي ديگر براي شليك شدن استفاده مي‌كند. توپ‌هاي رنگي كه براي نشان دادن اصابت استفاده مي‌شود. توپ‌ها كپسول‌هاي گرد ژلاتيني حاوي پليتيلن كليكون هستند كه مادهاي رنگي غير سمي است كه قابل حل شدن در آب است.

تصويري از تجهيزات پينت بال كيش 

تصويري از تجهيزات پينت بال كيش

 

كيفيت توپ‌ها به ضخامت پوستشان و گردي انها بستگي دارد. توپ‌ها ي با كيفيت داراي پوستي نازك و كاملاً گرد با رنگي درخشان هستند كه قابل مخفي شدن نباشند. ماسك يا عينك ايمني:كه تمام بازيكنان موظفند در تمام مدتي كه در ميدان بازي هستند براي حفاظت خود در برابر توپ‌ها استفاده كنند. ماسك‌ها به طور كامل از چشمها،دهان،گوشها و سوراخ بيني حفاظت مي‌كنند.

ماسك‌ها براي استفاده هاي مختلف طرح ها و اندازه هاي مختلفي دارند مثلاً ماسكهاي باشگاهي پوشيده تر و ماسكهاي مسابقاتي كوچكتر هستند. برخورد تير هاي پينت بال از فاصله ي نزديك باعث كبودي ميشود ولي از فاصله دور درد مختصري دارد و مشكلي ايجاد نمي‌كند. به دليل ترشح زياد آدرنالين درد خيلي كم بوده و در خيلي مواقع شخص درد را احساس نمي‌كند.

تصويري از عينك هاي بازي پيينت بال كيش 

تصويري از عينك هاي بازي پيينت بال كيش

 

محل بازي پينت بال كيش 

پينت بال عموماً به دو صورت بازي مي‌شود يكي در زمين‌هاي تجاري كه براي بازي نياز به پرداخت ورودي است و زمين‌هاي شخصي كه هركدام مي‌توانند شامل زمين‌هاي بسيار متنوعي با اندازه‌ها و طرح واره‌هاي متنوعي باشند.يك زمين مي‌تواند شامل بسياري از موانع طبيعي يا مصنوعي باشد كه مي‌توان انها را به صورت يك محيط خاص جنگلي يا شهري كرد يا حتي مي‌تواند شامل محتوايي تاريخي باشد.

تصويري از بازيكنان پينت بال كيش تصويري از بازيكنان پينت بال كيش

 

ميدان‌هاي كوچكتر همانند زمين‌هاي اسپيد بال يا زمين‌هاي مسابقات مي‌تواند شامل موانع وسنگرهايي به صورت باد كردني باشد. ميادين تجاري مي‌توانند شامل امكاناتي چون حمام مناطق تفريحي ،قفسه مسئول نگهداري وسايل، پر كننده‌هاي مخازن‌هاي هوا و رستوران باشند. برخي كشورها ممكن است راهنماهاي ورزشي داشته باشند با قوانيني مشخص و استانداردهاي اندازه گيري شده و پرسنل استخدام شده همچون داورها براي اينكه مطمئن شوند بازيكنان بخوبي بازي را فرا گرفته‌اند و ايمني ساير بازيكنان را رعايت مي‌كنند.

برخي از ميادين (بي-واي-او-پي) هستند كه اجازه مي‌دهند بازيكنان رنگهايي را از فروشگاه‌هاي خرده فروش يا از طريق انلاين خريداري كنند و در ميدان استفاده كنند. اگرچه بيشتر ميادين (اف_پي_او) هستند به اين منظور كه بازيكنان بايد رنگ‌ها را از ميدان يا از طريق فروشگاه‌هاي حرفه‌اي مرتبط با ميدان خريد كنند.ميادين پولي معمولاً مخارج حوادث بازي را قبول نمي‌كنند. اگر چه دلايلي مرتبط با ايمني بازيكنان گفته مي‌شود و معمولاً كيفيت پايين رنگ‌ها و توپ‌ها باعث مي‌شود كه تفنگ‌ها گير كنند يا به افراد مورد هدف قرار گرفته اسيب جسمي وارد شود.

محل برگزاري پينت بال كيش

پينت بال كيش را ميتوانيد در پارس سافاري كيش تجربه كنيد و يا گاهي اوقات اين پينت بال در سواحل جزيره كيش يا در هتل داريوش برگزار ميشود.

پيشنهاد ميدهيم در تور كيش پينت بال كيش را از دست ندهيد.

قيمت پينت بال كيش

هزينه پينت بال كيش به ازاي هرنفر ۴۵ هزار تومان است.

اميدواريم كه مطلب فوق براي شما مفيد واقع شود.

منبع : ويكي پديا


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۰:۴۳ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

گنبد خشتي مشهد

بناي تاريخي- مذهبي گنبد خشتي واقع در شهر مشهد، مزار سلطان محمد از نوه هاي امام موسي بن جعفر (ع) مي باشد كه با هجده واسطه به حضرت سجاد (ع) مي رسد. البته برخي نقل كرده اند كه وي امامزاده نبوده و فقط يكي از اطباء سپاه در زمان هارون الرشيد بوده كه در راه مرو در گذشته و در منطقه اي كه گنبد خشتي مشهد ( شهر تاريخي نوغان ) در آن واقع شده ، دفن شده است.

اجداد وي بسيار متعالي و اشخاص ذي نفوذي بوده اند به گونه اي كه در سده پنجم تا نهم هجري، اداره اصلي حرم امام رضا (ع) را به عهده داشتند ، به همين علت نام آن‌ها بر روي اغلب اشياي تاريخي آستان قدس رضوي مانند كاشي هاي سنجري، سنگاب خوارزمشاهي و در مسجد بالا سر ، كتيبه شده است .

تصويري از سر در گنبد خشتي مشهد تصويري از سر در گنبد خشتي مشهد

معماري گنبد خشتي مشهد

بنا بر شواهد، معماري گنبد خشتي مربوط به دوره تيموري است و در دوران صفوي و قاجار اين بنا بازسازي و تزيين و نقاشي هاي آن انجام پذيرفته است. قدمت اين بنا حدود ۶۰۰ سال تخمين زده شده است.گرچه بنيان اوليه اين بنا مربوط به دوران تيموري است ، اما گنبد خشتي و بقعه آن در دوران شاه عباس از خشت ساده، بدون كاشي كاري و بدون گلدسته ساخته شده است.

تصويري از گنبد خشتي شهر مشهد تصويري از گنبد خشتي شهر مشهد

اين بقعه از نظر معماري مشتمل بر دو بخش مهم پيوسته‌ است كه شامل فضاي زير گنبد به صورت چهار شاه نشين و هشت ورودي مي باشد. به دليل برخورداري از گنبدي خشتي، اين مكان به اين نام معروف شده است. سبك ساختمان ، به بناهاي دوره تيموري شبيه بوده و ساقه گنبد چندي پيش به كاشي و سوره توحيد مزين شد ، اما پس از آن آجر پوش گرديد.

ابعاد بخش هاي گنبد خشتي مشهد

براي ورود به مقبره كه از سطح زمين پايين تر است بايد از دالاني مسقف و به ارتفاع چهار متر عبور نمود. طول دالان ۴.۷ متر بوده كه به محوطه ضريح ختم مي شود، كه اين محوطه ۹.۵ در ۷ متر با سقفي بلند و به ارتفاع ۱۲ متر وسعت دارد.

 تصويري زيبا از گنيد خشتي شهر مشهدتصويري زيبا از گنيد خشتي شهر مشهد

طول ضريح ۲ متر، عرض ۱.۸ متر و ارتفاع آن ۲.۷ متر بوده و از آهن ساخته شده است. سلطان محمد از سادات معروف مشهد به شمار مي آمد. بر روي سنگ مزار او نوشته شده: مرتضي، اعظم سلطان النقباء، غياث الدنيا والدين، امير سلطان محمد بن سلطان النقباء بدرالمله والدين طاهر… و در انتها تاريخ وفاتش كه در ماه رمضان سال ۸۳۲ هجري قمري بوده ، آمده است.

بازسازي گنبد خشتي مشهد

اين بنا داراي دو كتيبه قرآني است كه مزين به آياتي از سوره ملك و واقعه مي‌باشند كه يكي نماي چهار طاق و ديگري گنبد را از داخل دور مي‌زند و گردش زيبايي از اسليمي طلايي رنگ آنها را در بر گرفته است كه در بخش‌هاي تخريب شده بازسازي شده‌اند. مرمت اساسي اين گنبد توسط مرمت كاران سازمان ميراث فرهنگي از سال ۱۳۷۸ هجري شمسي تا سال ۱۳۸۰ هجري شمسي اتمام پذيرفت تا در اختيار بازديد كنندگان و زائران و مردم قرار بگيرد.
اين بناي تاريخي در تاريخ ۵ ارديبهشت ۱۳۵۶ به شماره ۶۱۶ در آثار ملي ايران به ثبت رسيده است.

چطور به گنبد خشتي مشهد برويم ؟

دسترسي به گنبد خشتي، از طريق خيابان طبرسي، نرسيده به ميدان طبرسي، بازارچه احسان، كوچه خشتي امكان پذير است.

از آنجايي كه اين مكان در نزديكي حرم مطهر امام رضا (ع) واقع شده است ، مسافران تور مشهد ، در سفرهاي سياحتي و زيارتي خود ، حتما زيارت و بازديد از اين امامزاده را در برنامه سفر خود قرار مي دهند .

منبع : اقامت۲۴


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۳:۳۹ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

پارك موضوعي باليوود دبي

شكي نيست كه دبي يكي از جذاب ترين شهرهاي جهان از نظر گردشگران است و در تمام ماه هاي سال توريست هاي بسياري از سراسر نقاط جهان براي جشنواره خريد دبي ، پارك هاي آبي دبي ، مراكز خريد بزرگ و ديدني با اجناس ارزان و با كيفيت ، هتل ها و تفريحات لوكس مانند سينما ريل ، تجربه پرواز با تور هلي كوپتر دبي و مابقي تفريحات بي شمار دبي راهي اين شهر مي شوند .


پارك موضوعي باليوود دبي

اولين تم پارك جهان با موضوع باليوود در تاريخ ۱۵ نوامبر ۲۰۱۶ (۲۴ آبان ۱۳۹۵ ) در منطقه جبل علي دبي به عنوان بخشي از دبي پاركز اَند ريزورتز افتتاح شد . پرده برداري از اولين پارك از سه پارك موضوعي دبي كه پروژه آن توسط مركز پارك ها و اقامتگاه هاي دبي (Dubai Parks and Resorts) طراحي شده، به يكي از جاذبه هاي توريستي در دبي تبديل شده است. همراه با افتتاح شدن اين پارك بزرگ، از مجموعه ريورلند دبي (Riverland Dubai) كه با كاربرد غذاخوري و خريد اجناس متفاوت، در صبح همان روز رونمايي گرديد.

تصويري از پارك موضوعي باليوود دبي 
تصويري از پارك موضوعي باليوود

موضوع پارك موضوعي باليوود دبي

يك پارك تفريحي براي خانواده ها ، با تم فيلم هاي باليوودي و كاخ هاي عظيم سلطنتي هند است. توماس جروم در سمت مدير اين پارك بزرگ ، هدف از احداث پارك موضوعي باليوود جذب گردشگران خواند. اين پارك تفريحي در مجموع از ۵ منطقه با تم فيلم و همچنين ۱۶ مسير گوناگون تشكيل شده است .

اجراهاي پارك موضوعي باليوود دبي

هر بخش ميزبان ميهمانان خودش است، ده دقيقه رقص معمولي با آهنگ هاي باليوود كه در تمام روز در حال اجراست. اما بهترين قسمت اين پارك تئاتر راج محل، عرصه داخلي از هنر كشور است، كه مي تواند ۸۵۰ نفر را جاي دهد. اين مكان ميزبان اولين برادوي سبكي (Broadway-style) منطقه، موسيقي موضوعي باليوود، جان جيگر (Jaan-e-Jigar) خواهد بود. اين نمايش ۱۲۰ دقيقه ‌اي شامل درام، عاشقانه، اكشن و كمدي خواهد بود.

تصويري از پارك موضوعي باليوود دبي 
تصويري از پارك موضوعي باليوود
خوراكي هاي پارك موضوعي باليوود دبي

اتوبوس آب جوهو (Juhu Juice Bus) در چوك بمبئي (Mumbai Chowk) پارك شده كه آب نيشكر تازه و آب نارگيل را سرو مي كند. همچنين يك جعبه چارت ميوه و يك دهاباي تند (Spicy Dhaba) و غرفه هاي پاپ آپ ديگري براي فروش غذاي خياباني وجود دارد.در اين پارك رستوراني هم وجود دارد كه انواع غذا ها را متناسب با مذيقه گوناگون سرو ميكند.

هزينه پارك موضوعي باليوود دبي

بازديد كنندگان مي توانند با تهيه بليط كلي دبي پاركز اَند ريزورتز كه از ۴۸۰ درهم شروع مي شود و يا كارت سالانه كه از ۲۴۹۵ درهم شروع مي شود با توجه به نوع انتخاب خود از لِگولَند، پارك آبي لِگولَند، باليوود پارك و مُشِن گِيت همزمان استفاده نمايند..

آدرس پارك موضوعي باليوود دبي

Sheik Zayed Rd,Opp Palm Jebel Ali - Dubai - United Arab Emirates

اميدواريم كه اين مطلب در سفر به شهر دبي براي شما مفيد واقع شود.

خواهشمنديم در صورتيكه قصد سفر به شهر دبي را داريد،براي رزرو تور دبي با ما در تماس باشيد.

منبع»بادساگروپ


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۰۳:۲۲ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

پارك دريايي پولائو پايار لنكاوي

لنكاوي يكي از بزرگترين و معروف ترين جزاير مالزي است كه به دليل داشتن آب هاي زلال و سواحل ماسه اي زيبا معروف شده است. پديده هاي طبيعي جزاير لنكاوي مكاني مناسب براي گردش و سرگرمي همراه با خانواده است ، آثار تاريخي اين پارك دريايي كمتر از ديگر نقاط مالزي به چشم مي خورد. پارك دريايي پولائو پايار لنكاوي(Pulau Payar Marine Park Langkawi) منطقه اي وسيعي را به خود اختصاص داده و با طبيعتي زيبا گردشگران مالزي را به سوي خود جذب مي كند.براي كسب اطلاعات بيشتر راجع به اين پارك با ما باشيد.


معرفي پارك دريايي پولائو پايار لنكاوي

طبيعت منحصر به فرد، مناظر چشم نواز و سواحل شني زيبا، بخش اصلي جاذبه هاي گردشگري لنكاوي را به خود اختصاص داده اند. پارك دريايي پولائو پايار لنكاوي در ميان ديدني هاي اين جزيره شاخص بوده و با زيبائي هاي نفس گير و امكانات متنوع براي هر گردشگري جذاب خواهد بود. اين پارك دريايي بيش از ۳۰ سال است كه جزو مناطق حفاظت شده به شمار مي آيد و بخش شيلات مالزي بر آن نظارت دارد. اين منطقه داراي منابع غني گياهي و جانوري است و دنياي زير آب آن تلفيقي از رنگ هاي زيبا و شگفت انگيز مي باشد. پولائو پايار با وسعتي بيش از ۲ مايل از اهميت بالايي برخور دار ميباشد.

 

تصويري زيبا از ساحل پارك دريايي پولائو پايار لنكاوي

تصويري زيبا از ساحل پارك دريايي پولائو پايار

بخشهاي پارك دريايي پولائو پايار لنكاوي

پارك دريايي پولائو پايار لنكاوي با پوشش گياهي فوق العاده، سواحل زيبا و تفريحات مهيج در فاصله ۳۰ كيلومتري جنوب جزيره لنكاوي قرار گرفته و شامل ۴ جزيره پولائو پايار، پولائو لمبو، پولائو سگانتانگ و پولائو كاس مي باشد كه در ميان اين جزاير پولائو پايار از بقيه بزرگتر و معروف تر است.

 

آب زلال پارك دريايي پولائو پايار لنكاوي; 

آب زلال پارك دريايي پولائو پايار

تفريحات پارك دريايي پولائو پايار لنكاوي

وجود مرجان هاي رنگي به دنياي زير آب پارك دريايي پولائو پايار مالزي جذابيت بخشيده و بر زيبايي آن افزوده است. اين پارك به دليل داشتن آب هاي زلال و شفاف براي غواصي مناسب بوده و گردشگران مي توانند غواصي عميق و سطحي را تجربه كنند و يا به شنا در آب بپردازند. همچنين در مسافت اندكي از ساحل دريا جايي وجود دارد كه در آن مي توانند با غذا دادن به كوسه ها تفريح نمايند. ماهيگيري كه يكي ديگر از تفريحات اين جزيره است با كسب اجازه از مقامات امكانپذير مي باشد.

دسترسي و هزينه ورود به پارك دريايي پولائو پايار لنكاوي

گردشگران تور مالزي براي رفتن به اين پارك مي توانند در لنگرگاه كواه به قايق، كشتي و يا لنج سوار شده و با گذشت مدت زماني ۴۵ دقيقه تا ۱ ساعته به مقصد خود برسند. آنان مي توانند در طول راه از زيبائي هاي طبيعي لذت ببرند و چشم اندازهايي فوق العاده را مشاهده نمايند. بهتر است براي سوار شدن بر قايق هاي چوبي، از يك روز قبل بليت بگيريد در اينجا از هر مسافر عوارض ورود به جزيره گرفته مي شود كه اين به جز قيمت بليت مي باشد، اين عوارض براي بزرگسالان ۵ رينگيت و براي كودكان ۲.۵ رينگيت مالزي است.

آدرس پارك دريايي پولائو پايار لنكاوي

 No. 6 Kampong Bendang Baru, Kuah Langkawi, 07000 Langkawi, Kedah, Malaysia

منبع »بادساگروپ


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۱۱:۴۵ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

كليساي جامع سنت جورج تفليس

كليساي جامع سنت جورج تفليس (جرجيس مقدس Saint George Armenian Cathedral of Tbilisi ) يك كليساي ارمني است كه در قرن ۱۳ ميلادي در شهر تفليس پايتخت گرجستان ساخته شده و به عنوان يكي از دو كليساي ارامنه و البته اولين كليساي ارمني شهر تفليس شناخته شده است. اين كليسا در ميدان سارب گيورگ (Surb Gevorg) شهر تفليس واقع شده و داراي يك ساختمان مركزي براي كليسا و يك گنبد بزرگ در مركز آن است.

 

تصويري از كليساي جامع سنت جورج تفليس 

تصويري از كليساي جامع سنت جورج

مدارك تاريخي موجود از اين كليسا نشان دهنده اين است كه در سال ۱۲۸۴ شاعر و فيلسوف مشهور آرشيماندريت هوانس (Archimandrite Hovhannes) در اين مكان سخنراني داشته ، شنيده هاي تاريخي مبني بر اين است كه كليسا توسط شاهزاده آمك (Prince Umek) ساخته شده است.

طراحي كليساي جامع سنت جورج تفليس

طراحي فضاي اين كليسا با توجه به طرح قديم به شكل يك صليب تقسيم شده و شبيه ساير كليساها در تفليس است كه در ساخت آن ها آجر به كار رفته است. ديوار اين كليسا در اواخر قرن ۱۸ توسط هنرمندي به نام هوناتان (Hovnatan Hovantanian) تزئين شد، و در بين سال هاي ۱۹۲۲ تا ۱۹۲۳ توسط هنرمندي به نام گئورگ باشيجاقيان (Gevorg Bashinjaghian) با چند نقاشي بزرگ از حضرت عيسي در باغ جتسيماني ، تصوير توبه يهودا ، و غيره تزئين شد؛ اما نماي ديوار هاي خارجي با گچ پوشيده شده است.

 

تصويري از داخل كليساي جامع سنت جورج تفليس 

تصويري از داخل كليساي جامع سنت جورج

نقاشي هاي ديواري و تصاوير مقدس در داخل كليساي جامع سنت جورج به تازگي توسط كاركنان مركز تحقيقات مرمت نقاشي گرجستان تحت رهبري آرژانيك هوانيسيان(Arzhanik Hovhannisyan) انجام شد. در تمام دوره هاي تاريخي، اين كليسا نه تنها يك مكان روحاني بلكه يك مكان آموزشي ، فرهنگي و روشنگري به ويژه براي ارامنه اي كه به دور از وطن خود زندگي مي كنند بوده است و اين كليسا اجازه داده تا ارامنه ي گرجستان بتوانند يك زندگي تمام عيار معنوي داشته باشند؛ همچنين نسخه هاي خطي تاريخي نيز در دفترخانه اين كليسا وجود دارد.

بخشهاي كليساي جامع سنت جورج تفليس

كليساي جامع سنت جورج يكي از قديمي ترين آثار تاريخي موجود در تفليس است؛ در اين كليسا يك صليب سنگي به نام (khachkar) كه بر روي آن كتيبه اي عربي قرار دارد و در محدوده غربي حياط كليسا واقع شده كه مربوط به قرن ۱۳ ميلادي است؛ گنبد مركزي به عنوان مشخصه ي اصلي اين كليسا شناخته مي شود اما متاسفانه قسمت ديوار بيروني كليسا با گچ پوشيده شده كه اجازه تعيين دقيق قدمت لايه هاي قديم و جديد را به محققان نمي دهد.

 

تصويري از ديوار كليساي جامع سنت جورج تفليس 

تصويري از ديوار كليساي جامع سنت جورج

بازسازي كليسا جامع سنت جورج تفليس

اين كليسا پس از ساخت، بارها مورد تهاجم و آتش سوزي قرار گرفته و همچنين در حمله مغول ها آسيب هاي جدي برآن وارد شده و در تاريخ ۱۲۵۱ در حدود ۱۳ سال بعد از حمله مغول بازسازي شد كه اين نشان دهنده وجود كليسا قبل از اين تاريخ است.كليسا بار ديگر در قرن ۱۷ و در سال هاي ۱۸۳۲ و ۱۸۸۱ بازسازي شد و تازه ترين بازسازي كليسا در سال ۲۰۱۲ انجام گرفت و متخصصاني از گرجستان و ارمنستان در اين پروژه بازسازي شركت كردند كه حدود ۳,۵ ميليون دلار هزينه در برداشت و با حضور رئيس جمهور گرجستان انجام شد.

آدرس كليساي جامع سنت جورج تفليس

۵ Samgebro Street, T'bilisi, Georgia

اميدواريم كه اين مطلب در سفر به شهر تفليس براي شما مفيد واقع شود.

خواهشمنديم در صورتيكه قصد سفر به كشور گرجستان را داريد،براي رزرو تور گرجستان با ما در تماس باشيد.

منيع » بادساگروپ

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۴۳:۳۰ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
آخرين مطالب
تور قبرس شمالي يكي از بهترين مقاصد گردشگران در فصل تابستان قبرس شمالي است.ما در اين مطلب قصد داريم تا راهنماي سفر شما در تور قبرس شمالي باشيم و با بيان برخي ار نكات سفر به قبرس شمالي در خدمت شما باشيم. ترانسفر از فرودگاه به هتل در تور قبرس شمالي معمولا آن دسته از افرادي كه اين تور را رزرو ميكنند داراي راهنما و ترانسفر از فرودگاه به هتل و بالعكس هستند.اما كساني كه در قالب تور به قبرس شمالي سفر ميكنند با چه كار كنند؟ اين افرد ميتوانند با اجاره تاكسي يا با استفاده از اتوبوس ها شهري به هتل يا ويلاي خود در جزيره بروند كه هزينه چنداني نخواهد داشت. حمل و نقل در تور قبرس شمالي هنگامي كه شما در قبرس شمالي هستيد، راه هاي متعددي وجود دارد كه بتوانيد جزيره را زير پا بگذاريد. يكي از بهترين گزينه هاي سفر در تور قبرس شمالي ، اجار يك ماشين است كه باعث مي شود شما هر جا كه مايل هستيد برويد. از ديگر وسايل نقليه كه ميتوان در قبرس استفاده كرد ،اتوبوس هاي شهري است كه هر ساعت يكبار ميتوان آن ها را يافت.اما اگر قصد دارد به مسيرهاي كوهستاني و ساحلي برويد پيشنهاد ما اين است كه يك ماشين اجاره كنيد. آيا سفر به قبرس شمالي امن است؟ بله. قبرس شمالي كه با نام قبرس تركيه نيز شناخته ميشود،يكي از اماكن امن جهان به حساب مي آيد.براي اينكه خيالتان راحت باشد،در اكثر هتل ها نيز صندوق هاي امن براي قراردادن پول و مدارك شما موجود است.پس با خيالي راحت نسبت به رزرو اين تور اقدام كنيد. آيا تور قبرس شمالي نياز به ويزا دارد؟ خير. چه نوع ارزي در قبرس شمالي قابل استفاده است؟ در تور قبرس شمالي شما ميتوانيد از لير تركيه،دلار و يورو استفاده كنيد. اميدواريم كه اين مطلب در سفر به قبرس شمالي براي شما مفيد واقع شود.
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 47
دیروز : 14
افراد آنلاین : 1
همه : 3034
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب