badsagroup
گردشگري و سفر

مجسمه بزرگ بودا پوكت

پوكت يكي از استان هاي مهم تايلند است كه در جنوب اين كشور قرار دارد؛ مقصدي كه آن را اغلب با بنادر و جزاير زيبايش مي شناسند و گردشگران به اين ناحيه مي روند تا كمي استراحت كرده و از سواحل جذاب و ديدني آن بهره مند شوند. يكي از معروف ترين و مهم ترين بنادر اين استان چالونگ (Chalong) نام دارد كه هتل و اقامتگاه هاي متعددي هم در آن بنا كرده اند. در سمت شمال غربي چالونگ و بر فراز تپه اي با نام نَكِرد (Nakkerd Hills) مجسمه ي غول پيكري به چشم مي خورد كه به مجسمه بزرگ بودا پوكت شهرت دارد.


معرفي مجسمه بزرگ بودا پوكت

مجسمه بزرگ بودا پوكت چهره ي بودا را به تصوير كشيده كه ۴۵ متر ارتفاع، ۲۵.۴۵ متر عرض و حدودا ۱۳۵ تن وزن دارد و جزو مهم ترين پروژه عمراني تايلند در ۱۰۰ سال اخير بوده است. اگر اينجا را براي گشت و گذار انتخاب كنيد، هم مي توانيد از مناظر فوق العاده ي اطراف بهره ببريد و هم به همراه ساير بازديدكننده ها گشتي جذاب در ميان فرهنگ و مذهب تايلندي ها بزنيد.

 

تصوير زيبا مجسمه بزرگ بودا پوكت 

تصوير زيبا مجسمه بزرگ بودا

تنديس هاي بودا براي مردمان تايلند بسيار مقدس و قابل احترام است. ۹۵ درصد از جمعيت اين كشور پيرو مذهب بودايي اند و با سفر به اين سرزمين صدها و بلكه هزاران مجسمه در ابعاد گوناگون از بودا را مشاهده خواهيد كرد. اغلب به اشتباه تصور مي كنند كه بودا تنها نام بنيان گذار مذهب بودايي است؛ اما جالب اينجاست كه بوداهاي متعددي وجود دارند. در حقيقت به افراد بلندمرتبه و مقدس در اين مذهب، لقب بودا را مي دهند و به همين خاطر هر يك از مجسمه هايي كه از بودا مي بينيم شكل و شمايل منحصر به فرد خود را دارند.

دليل ساخت مجسمه بزرگ بودا پوكت

تايلندي ها در بين سال هاي ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱ ميلادي در تلاش براي يافتن راهي بودند كه جوانانشان را به دين بودا علاقمندتر كنند و ساخت اين مجسمه هم يكي از راهكارهايي بود كه در همين دوران پيشنهاد شد. همچنين در بين سال هاي ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ ميلادي براي توسعه ي بيشتر اقتصادي كشور تايلند و جذب توريست و جوانان، تصميم بر آن شد تا مجسمه ي بوداي بزرگ در پوكت ساخته شود.

 

تصويري زيبا از مجسمه بزرگ بودا پوكت 

تصويري زيبا از مجسمه بزرگ بودا

هزينه ساخت مجسمه بزرگ بودا پوكت

مجسمه بوداي بزرگ يا بيگ بودا براي همه ي تايلندي ها اهميت بسياري دارد. با اين كه اين اثر قدمت زيادي ندارد؛ اما از همان زمان ساخت مورد احترام و توجه افراد زيادي قرار گرفته است. اين مجسمه را در سال ۲۰۰۷ ميلادي ساختند و براي اتمام اين پروژه ۱۰۰ ميليون بات (حدود ۱۲ ميليارد تومان) خرج كردند كه براي ساخت يك مجسمه مبلغي سرسام آور به حساب مي آيد. از دلايل اصلي بالا رفتن هزينه ها در اين پروژه استفاده از سنگ مرمر سفيد و طلا در قسمت هاي مختلف مجسمه است.

آشنايي با بخشهاي مختلف مجسمه بزرگ بودا پوكت

در اين بخش سعي مي كنيم به گوشه گوشه ي اين مجسمه سر بزنيم و تجربياتمان را با شما به اشتراگ گذاريم.

پلكان مجسمه بزرگ بودا پوكت

درست رو به روي مجسمه ي بزرگ بودا، پلكاني بسيار ديدني از جنس سنگ مرمر و بتن وجود دارد كه چهره ي محوطه را شاهانه و سلطنتي كرده است. اين پله ها آن قدر وسيع هستند كه ابهت و شكوه مجسمه را چند برابر نموده اند. قرار است در برنامه هاي آتي، بخش هاي ديگري هم به اين پله ها اضافه شود. اگر قصد بالا رفتن از اين پلكان را داريد حتما آب آشاميدني همراه ببريد چون فتح آن ها اصلا كار آساني نيست.

 

پله هاي مجسمه بزرگ بودا پوكت 

پله هاي مجسمه بزرگ بودا

پرستشگاه بودائيان در مجسمه بزرگ بودا پوكت

اگر با دقت به تصاوير نگاه كنيد، خواهيد ديد كه مجسمه ي بزرگ بودا بر روي يك سكو نشسته است و در اصل يك طبقه در زير آن وجود دارد. براي اين كه به محوطه ي مجسمه برسيد و آن را از بهترين زاويه تماشا كنيد، بايد حتما از اين طبقه عبور نماييد. در اين سطح، نمايشگاهي دائمي برپاست و در آن عكس ها، تنديس ها و مجسمه هاي افراد والا مقام مذهب بودايي به چشم مي خورند. اگر با اشخاص سياسيِ مهم در تايلند، آشنايي داشته باشيد گاها تصاوير و يادبودهايي از آن ها را در اين بخش مشاهده خواهيد كرد.

 

پرستشگاه مجسمه بزرگ بودا پوكت 

پرستشگاه مجسمه بزرگ بودا

در اين نمايشگاه سعي دارند مراجعان را بيشتر با عقايد و رسوم مردمان تايلند و پيروان بودا آشنا كنند. البته در همين قسمت برخي از بودائيان به پرستش و راز و نياز با مجسمه هاي مقدسشان مي پردازند و پيشكش هايي هم به آنان تقديم مي كنند.

محوطه زيباي اطراف مجسمه بزرگ بودا پوكت

جذاب ترين بخش بازديد از مجسمه ي بوداي بزرگ پوكت، گشت و گذار در اطراف و محوطه ي آن است؛ محوطه اي وسيع كه حدودا ۲۵۰۰ متر مربع مساحت دارد. در اين قسمت چندين مجسمه ي كوچك ديگر را مشاهده خواهيد كرد كه هر يك نماد و نمايانگر يكي از داستان ها و افسانه هاي پيروان مذهب بودا هستند. بايد با اين مذهب بيشتر آشنا باشيد تا معنا و مفهوم و داستان مجسمه هاي كوچك را متوجه شويد زيرا اين تنديس ها داراي هيچ گونه توضيحي نيستند.

 

بخشهاي مجسمه بزرگ بودا 

بخشهاي مجسمه بزرگ بودا

عرشه بازديد

از ابتداي ورود به محوطه ي بوداي بزرگ، تابلوهاي راهنما، شما را به سوي عرشه ي بازديد (view point) راهنمايي مي كنند. براي رسيدن به اين قسمت بايد نمايشگاه و چند پله را پشت سر بگذاريد. به محوطه ي رو بازي خواهيد رسيد كه از آن جا به وضوح مجسمه ي بوداي پوكت را خواهيد ديد؛ آن هم از زاويه ي پايين. به عرشه ي بازديد كه برويد، مجسمه ي بودا كاملا بالاي سر شما قرار خواهد گرفت و همين موضوع بر ابهت آن اضافه مي كند؛ اينجاست كه اوج بزرگي و عظمتش را احساس خواهيد كرد.

 

بخشهايي از مجسمه بزرگ بوداي پوكت 

بخشهايي از مجسمه بزرگ بوداي

فعاليت و تفريحات اطراف مجسمه بزرگ بودا پوكت

آب و هواي پوكت در بيشتر اوقات سال بسيار دلچسب است و همين موضوع باعث شده تا افراد زيادي براي گشت و گذار و تفريح به سوي مجسمه ي بوداي بزرگ بيايند؛ اما اين همه يك ماجرا نيست، تفريحات متعدد ديگري هم در كنار اين مجسمه وجود دارد از جمله آنها :

 • گشت و گذار در طبيعت اطرف مجسمه
 • عكاسي
 • پياده روي
 • موتور سواري
 • مديتيشن
 • تماشاي غروب آفتاب

امكانات محوطه مجسمه بزرگ بودا پوكت

رستوران: در كنار مجسمه ي بزرگ بودا رستوران وجود ندارد تا سبك و سياق مذهبي اين سازه حفظ شود؛ اما وجود غذاخوري در اينجا امري ضروري است، به همين خاطر روي تپه ي نِكرد رستوراني محلي ساخته اند تا نياز مراجعان را برآورده سازد.

لباس رايگان: به دليل اين كه تعداد زيادي از گردشگران از ساحل، مستقيما به سوي مجسمه ي بودا مي آيند، ممكن است لباس هايي پوشيده به تن نداشته باشند؛ امري كه بودايي ها آن را نوعي بي احترامي به بودا مي دانند. براي رفع اين مشكل، در همين مجموعه و در هنگام ورود لباس هايي بلند، به صورت رايگان در اختيار مراجعان قرار مي گيرند.

نيمكت: در جاي جاي محوطه ي مجسمه بزرگ بودا نيمكت و ميزهايي براي استراحت مراجعان قرار داده اند.

آلاچيق: به دليل اين كه گاهي شدت آفتاب بازديدكننده ها را آزار مي دهد، در اين مجموعه ي تفريحي و مذهبي آلاچيق هايي براي استراحت گردشگران تور تايلند نيز وجود دارد كه اگر زيرانداز همراه داشته باشيد مكان هاي خوبي براي اتراق كردن هستند.

فروشگاه: فروشگاه هاي كوچكي در اطراف مجسمه ي بزرگ بودا وجود دارد كه خوراكي هاي سبك، نوشيدني و سوغات را ارائه مي دهند.

بهترين فصل سفر به سمت مجسمه بزرگ بودا پوكت

نوامبر تا فوريه (آبان تا بهمن): خنك ترين روزهاي پوكت را در اين بازه خواهيد ديد و حجم بالاي گردشگران در جزيره به چشم مي خورند. دماي هوا ميان ۲۳ تا ۳۰ درجه سانتيگراد متغير است و مي توان آن را خنك ترين و خشك ترين روزهاي پوكت نامگذاري كرد. بنابراين مي توان گفت آبان تا بهمن بهترين زمان براي لذت بردن از سواحل بهشتي پوكت و كيف كردن با تفريحات آبي اين جزيره است.

مارس تا اواسط مي (اسفند تا آخر ارديبهشت): گرم ترين روزهاي پوكت را در اين فاصله مي توان تجربه كرد. دماي هوا اغلب ۳۵ درجه سانتيگراد به بالا بوده و رطوبت هوا نيز بسيار بالاست. البته فروردين و يا ماه آوريل نيز مي تواند زمان خوبي براي سفر به تايلند و پوكت باشد، چرا كه در اين هنگام مي توانيد شاهد فستيوال سونگكَران، جشن سال نوي تايلندي ها باشيد.

اواسط مي تا اكتبر (خرداد تا مهر): فصل بارش هاي موسمي تايلند و جزيره پوكت پيش روي شماست. گرچه دماي هوا چندان بالا نمي رود و اغلب در حدود ۲۸-۲۹ درجه سانتيگراد است؛ اما بارش هاي سيل آساي اين زمان دليل چندان خوبي براي سفر باقي نمي گذارند. اما اگر با باران مشكلي نداريد، در عوض مي توانيد از رطوبت پايين هوا و قيمت هاي بسيار پايين همه چيز لذت ببريد. مي توان گفت اين زمان ارزان ترين زمان سفر به تايلند محسوب مي شود.

چطور به بازديد از مجسمه بزرگ بودا پوكت برويم؟

بهترين راه رسيدن به مجسمه بودا در پوكت اين است كه ابتدا به چالونگ برويد و سپس وارد جاده ي چائو فا (Chao Fa) شويد. در اين جاده علائم راهنماي متعددي با رنگ هاي سفيد و قرمز به چشم مي خورند كه شما را به راحتي به سوي مجسمه ي بزرگ خواهد برد.نكته مثبت درباره رسيدن به مجسمه بودا اين است كه راه را گم نخواهيد كرد زيرا در تمام طول مسير مجسمه ي غول پيكر بودا قابل مشاهده است. براي رسيدن به اين مجسمه از چالونگ بايد مسافتي در حدود ۶ كيلومتر را پشت سر بگذاريد.

آدرس مجسمه بزرگ بودا پوكت

تايلند، پوكت، شهرستان مينگ، منطقه كارون.

خوشبختانه بازديد از مجسمه بزرگ بودا در پوكت رايگان است.

ساعات بازديد: ۱۹:۰۰ تا ۸:۰۰

اميدواريم كه اين مطلب در سفر به شهر پوكت براي شما مفيد واقع شود.

خواهسمنديم در صورتيكه قصد سفر به كشور تايلند را داريد،براي رزرو تور تايلند با ما در تماس باشيد.

منبع :بادساگروپ


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۱۱:۳۷ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

هتل ميامي مشهد

هتل ميامي مشهد در سال ۱۳۹۲ فعاليت خود را با هدف خدمتگزاري به زائران حرم مطهر امام رضا (ع) آغاز كرد. ساختمان اين هتل در ۵ طبقه بنا شده كه ۳۹ باب اتاق آن در چهار طبقه پراكنده شده اند. هتل ميامي در خيابان امام رضا واقع شده است كه همين امر موجب دسترسي آسان مهمانان به مراكز خريد اطراف حرم امام رضا شده است. هتل ميامي مشهد به همراه پرسنل مجرب و با ارائه خدمات مناسب، افتخار ميزباني از زائران اين حرم مطهر را دارد.

 

تصويري از ساختمان هتل ميامي مشهد 

تصويري از ساختمان هتل ميامي

از ويژگي‌هاي بارز اين مجموعه مي‌توان به دسترسي راحت و آسان به خطوط بي آر تي، نزديكي به مراكز خريد و تازه تاسيس بودن هتل اشاره نمود.

امكانات هتل ميامي مشهد

لابي ، آسانسور ، صندوق امانات، نمازخانه ، آژانس مسافرتي ، پله اضطراري ، فتوكپي ، فكس ، پرينتر ، گشت نيم روزي ،چايخانه سنتي ، كافي شاپ ، تاكسي سرويس ، اتاق چمدان ، روزنامه ، پذيرش ۲۴ ساعته ، دستگاه واكس كفش ،ترانسفر رفت و برگشت با هزينه ، اتاق تلفن (اپراتور) ، كپسول آتش نشاني

رستوران و كافي شاپ هتل ميامي مشهد

رستوران هتل ميامي واقع با فضايي بزرگ و با طراحي منحصر به فرد با ظرفيت ۱۵۰ نفر در طبقه پنجم هتل واقع شده .ساعت كاري آن از ۷:۳۰ الي ۹:۳۰ و ۱۳ الي ۱۵ و شب ها ۲۰:۳۰ تا ۲۲:۳۰ مي باشد.كافي شاپ هتل در طبقه همكف واقع شده و به صورت ۲۴ ساعته در خدمت ميهمانان گرامي اين هتل مي باشد.

 

تصويري از كافي شاپ هتل ميامي مشهد

تصويري از كافي شاپ هتل ميامي

جاذبه هاي اطراف هتل ميامي مشهد

 • فاصله تا آرامگاه فردوسي ۳۹ دقيقه با خودرو (۳۷ كيلومتر و ۷۰ متر)
 • فاصله تا موزه آستان قدس رضوي ۱۱ دقيقه پياده (۳ كيلومتر و ۷۸۸ متر)
 • فاصله تا باغ پرندگان ۲۵ دقيقه با خودرو (۲۰ كيلومتر و ۳۷۸ متر)
 • فاصله تا پارك باباقدرت ۶ دقيقه پياده (۳ كيلومتر و ۱۱۵ متر)
 • فاصله تا فرودگاه بين المللي ۱۳ دقيقه پياده (۶ كيلومتر و ۹۸۰ متر)
 • فاصله تا پايانه مسافربري امام رضا(ع) ۱۰ دقيقه پياده (۳ كيلومتر و ۷۳۱ متر)
 • فاصله تا بازار فردوسي ۱۶ دقيقه پياده (۱۱ كيلومتر و ۵۹۴ متر)
 • فاصله تا مجتمع تجاري آرمان ۱۴ دقيقه پياده (۵ كيلومتر و ۳۷۶ متر)
 • فاصله تا ويلاژتوريست ۳۰ دقيقه با خودرو (۲۴ كيلومتر و ۸۵۷ متر)
 • فاصله تا بازار مركزي ۱۱ دقيقه پياده (۳ كيلومتر و ۸۴۸ متر)
 • فاصله تا بازار گوهر شاد ۱۸ دقيقه پياده (۷ كيلومتر و ۱۸۳ متر)
 • فاصله تا آبشار كنگ طرقبه ۱۰ دقيقه پياده (۳ كيلومتر و ۵۴۵ متر)
 • فاصله تا كمپ غدير ۱۰ دقيقه پياده (۶ كيلومتر و ۷۱۵ متر)
 • فاصله تا پارك پرديس قائم ۲۷ دقيقه با خودرو (۱۱ كيلومتر و ۵۲۸ متر)

شماره تلفن هتل ميامي مشهد

تماس : ۳۸۵۴۰۸۴۸-۰۵۱

آدرس هتل ميامي مشهد

مشهد -خيابان امام رضا (ع)-امام رضا۳۵

اميدواريم كه اين مطلب در سفر به شهر مشهد براي شما مفيد واقع شود.

خواهشمنديم در صورتيكه قصد سفر به شهر مشهد را داريد،براي رزرو تور مشهد با ما در تماس باشيد.

منبع: هتل ميامي مشهد - بادساگروپ


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۵۷:۰۳ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

ايالت پراك مالزي

ايالت پراك مالزي در ساحل غربي مالزي غربي واقع شده است .پراك به شهر نقره اي معروف است و دومين ايالت وسيع اين بخش ، بعد از استان كداح بحساب مي آيد . شهر ايپو (ipoh) با مساحت حدود ۶۴۳ كيلومتر مربع ، پايتخت ايالت پراك است .پراك آب و هوايي گرمسيري با دمايي بين ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتيگراد دارد. اين ايالت با مساحت ۲۱۰۰۶ كيلومتر مربع و جمعيت ۲۳۹۳۰۰۰ نفر در سال ۲۰۰۹ ، جزو يكي از مراكز مهم براي گردشگران و توريست هاي مالزي ميباشد. پارك هاي بزرگ ، خيابان هاي منظم و سنگ فرش شده كه در بخشهاي گوناگون آن جاذبه هاي مختلف وجود دارد ، تنها بخشي از ديدني هاي اين ايالت است كه هر بيننده اي را مجذوب خود مي كند .


صنعت ايالت پراك مالزي

نام پراك در زبان مالايي به معناي “نقره اي” است و به علت همين صنعت قلع به اين ايالت تعلق گرفته است.كشف معادن قلع تاثير بسزايي در تاريخ و اقتصاد آن داشته است. ثروت به دست آمده از اين معادن، باعث رشد شهرها و گسترش تجارت در اين ايالت شده است.به علاوه اين صنعت، صنعت ماهي گيري هم در اين ايالت رونق بسزايي دارد.

 

نمايي از شهر ايالت پراك مالزي

نمايي از شهر ايالت پراك

بخشهاي ايالت پراك مالزي

بخش‌هاي ايالت پراك: باتانگ پادانگ (Batang Padang)، هيلير پراك (Hilir Perak)، هولو پراك (Hulu Perak)، كريان (Kerian)، كينتا (Kinta)، كوالا كانگسار (Kuala Kangsar)، لاروت (Larut)، ماتانگ (Matang)، سلما (Selema)، مانجونگ (Manjung)، پراك تنگاه (Perak Tengah)، كامپار (Kampar).

 

نمايي از شهر ايالت پراك مالزي 

نمايي از شهر ايالت پراك

تايپينگ (Taiping) در شمال ايالات يكي ديگر از شهرهاي ديدني است . قديمي ترين موزه كشور مالزي در اين شهر قرار دارد، در بالاي تپه اي كه داراي هواي خنك تري است هتل بسيار زيبائي بنا شده است . اين شهر داراي باغهاي درياچه و باغ وحش متعددي ميباشد . مناطق ديگر ديدني عبارتند از باتو گاجاه (Batu Gajah) در اين منطقه قلعه كلي (Kellie) قرار دارد كه توسط يك مزرعه دار ثروتمند اسكاتلندي ساخته شده است .

 

جزيره پانگكور مالزي 

جزيره پانگكوراي

پانكگور(Pangkor) جزيره اي است در محدوده اين ايالت با سواحل زيبا كه در نوع خود در جهان بي نظير است. علاقمندان به پرندگان خاور دور مي بايستي از كوالاگولا (Kuala Gula) در شمال اين جزيره ديدن كنند . بيش از يك صد نوع مختلف پرنده در اين منطقه يافت ميشود .جاذبه هاي معروف اين ايالت عبارتند از : تپه‌هاي سنگي پراك، دو غار معبد معروف به نام‌هاي سام پوتونگ و پراگ تونگ ، مسجد عبوديه، قصر اسكندريه،كوالا كانگسر (محل اقامت سلطان ايالت) است.

اميدواريم كه اين مطلب در سفر به كشور مالزي براي شما مفيد واقع شود.

خواهشمنديم در صورتيكه قصد سفر به كشور مالزي را داريد،براي رزرو تور مالزي با ما در تماس باشيد.

 

منبع : ايالت پراك مالزي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۳۴:۴۶ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

تپه آولاباري تفليس

يكي از جاذبه هاي گردشگري شهر تفليس گرجستان كه سالانه گردشگران زيادي از كل دنيا براي بازديد به آنجا مي روند تپه ي آولاباري (Avlabari) است. اين تپه بر روي صخره اي در منطقه ي شرقي رودخانه كورا واقع شده و به عنوان يكي از محله هاي قديمي شهر تفليس به شمار مي رود و تا پل متخي (پلي كه بخش قديمي تفليس را به بخش مدرن متصل مي كند) از منطقه شهر قديمي امتداد دارد.


 

تصوير زيبا از تپه آولاباري تفليس

تصوير زيبا از تپه آولاباري

تاريخچه تپه آولاباري تفليس

در طول تاريخ و در زمان هاي مختلف، اين منطقه دو بار مورد حمله دشمنان قرار گرفت. از جمله اصلي ترين دليل اين حملات، مشرف بودن اين تپه بر منطقه تفليس و موقعيت مكاني مناسب تپه آولاباري بود. اين حملات در تاريخ هاي ۱۲۲۶ توسط جلال الدين و ايرانيان در سال ۱۵۲۲ صورت گرفت. قابل ذكر است كه در آن زمان گرجستاني هايي كه با دين و سياست مخالفت مي كردند از روي پل متخي به داخل رودخانه پرتاب مي شدند.

 

تصوير زيبا از تپه آولاباري تفليس 

تصوير زيبا از تپه آولاباري تفليس

در تپه آولاباري مجسمه اي از پادشاه گرگاسالي (Gorgasali) كه در قرن پنجم شهر تفليس را به عنوان پايتخت خود برگزيد، ديده ميشود؛ همچنين اين پادشاه در اين منطقه كليسا و كاخ خود را ساخت و البته بعدها كاخي براي داوود شاه در اينجا ساخته شد و در همين كاخ ملكه تامار با شوهر دوم خود "ديويد سوسلان" ازدواج كرد؛ اما در نهايت در سال ۱۲۳۵ قصر و كليسا در حمله ‌اي توسط مغول ها نابود شد.

 

تصوير زيبا از تپه آولاباري تفليس 

تصوير زيبا از تپه آولاباري تفليس

كليسايي كه امروزه در آولاباري شاهد آن هستيم در سال ۱۲۷۸ – ۱۲۸۹ به دستور شاه دميتري (Demetre Tavdadebuli) ساخته شد و تا امروز چند بار بازسازي شد. در سال ۱۹۷۴ اين كليسا به طور كامل به يك سالن تئاتر تبديل شد و حدود ۶ سال بعد در تاريخ ۱۹۸۰ كاربري خود را پس گرفت و باز هم به كليسا مبدل گشت.

اقامت و دسترسي به تپه آولاباري تفليس

ايستگاه مترو آولاباري در نزديكي اين منطقه قرار دارد و دسترسي مسافران را به اين منطقه راحت تر كرده است. همچنين در اينجا براي اقامت كوتاه مدت مسافران تور گرجستان، هتل آولاباري ساخته شده است كه در ۱۳ كيلومتري فرودگاه بين اللملي تفليس واقع شده و داراي خدمات متنوعي از جمله واي فاي رايگان، تهويه مطبوع، سالن مشترك غذا خوري و اتاق هايي با بالكن كه داراي منظره رو به شهر است. تنها با ۱۲ دقيقه پياده روي ازهتل مي توان به ايستگاه مترو رسيد. فاصله اين هتل با تئاتر روستاولي حدود ۱,۳ كيلومتر مي باشد.

اميدواريم كه اين مطلب در سفر به گرجستان براي شما مفيد واقع شود.

خواهشمنديم در صورتيكه قصد سفر به كشور گرجستان را داريد،براي رزررو تور گرجستان با ما در تماس باشيد.

 

منبع » تپه آولاباري تفليس


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۰۷:۰۲ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

هتل كيميا ۴ قشم

هتل كيميا ۴ قشم واقع در ميدان جهاد، آخرين هتل از گروه هتل هاي كيميا مي باشد كه در سال ۱۳۹۲افتتاح و آماده خدمات رساني به گردشگران تور قشم شد. ساختمان اين هتل متشكل از ۴ طبقه به همراه ۴۴ باب اتاق با امكانات مناسب اقامتي مي باشد.موقعيت جغرافيايي عالي اين هتل با دسترسي آسان به مركز شهر، تازه تاسيس بودن و استفاده از تجهيزات و امكانات مدرن و استاندارد سبب گرديده تا اكنون به عنوان يكي از بهترين هتل هاي قشم مطرح شود.

 

ساختمان هتل كيميا ۴ قشم 

ساختمان هتل كيميا ۴

فاصله نزديك هتل به بازار بين المللي ستاره قشم و مركز خريد بزرگ خليج فارس از جمله مزيت هاي انتخاب آن مي باشد. لازم به ذكر است اتاق هاي چهار تخته اين مجموعه فاقد نور كافي مي باشند.

امكانات هتل كيميا ۴ قشم

از جمله امكانات هتل ميتوان به سيستم تهويه مطبوع - آشپزخانه - كتري برقي - مايكروفر سرويس غذاخوري - يخچال - آبگرمكن - كانال هاي مجاز ماهواره اي - تلويزيون - تلفن - اتاق نشيمن با مبل هاي تخت شو يك و دو نفره - صندوق امانات اختصاصي - امكانات تهيه رايگان چاي در اتاق - ميني بار ( در صورت درخواست ) - سشوار - دسترسي به اينترنت WIFI اشاره كرد.

 

لابي هتل كيمياي ۴ قشم 

لابي هتل كيمياي ۴

خصويات اتاق هاي هتل كيميا ۴ قشم

 

اتاق هاي هتل كيمياي ۴ قشم

اتاق هاي هتل كيمياي ۴

 • دو تخته برخي واحد ها يك نفر ظرفيت اضافه دارد ( كاناپه تخت خوابشو )
 • سه تخته برخي واحد ها يك نفر ظرفيت اضافه دارد ( كاناپه تخت خوابشو )
 • سوئيت يك خوابه پنج نفره يك نفر ظرفيت اضافه دارد ( كاناپه تخت خوابشو )
 • سوئيت دو خوابه چهار نفره يك نفر ظرفيت اضافه دارد ( كاناپه تخت خوابشو )

جاذبه هاي اطراف كيميا ۴ قشم

 • فاصله تا پارك زيتون ۸ دقيقه با خودرو (۶ كيلومتر و ۵۵ متر)
 • فاصله تا مجتمع تجاري سيتي سنتر ۸ دقيقه با خودرو (۳ كيلومتر و ۷۸۴ متر)
 • فاصله تا روستاي لافت ۵۱ دقيقه با خودرو (۵۶ كيلومتر و ۲۹۳ متر)
 • فاصله تا جنگل دريايي حرا ۵۱ دقيقه با خودرو (۵۸ كيلومتر و ۴۹۵ متر)
 • فاصله تا دره ستارگان ۳۰ دقيقه با خودرو (۲۳ كيلومتر و ۸۷ متر)
 • فاصله تا قلعه پرتغالي ها ۱۵ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۲۶۰ متر)
 • فاصله تا غارهاي خوربس ۱۸ دقيقه با خودرو (۱۴ كيلومتر و ۲۰۶ متر)
 • فاصله تا چاه هاي تاريخي تل آو(طلا) ۵۰ دقيقه با خودرو (۵۵ كيلومتر و ۷۶۴ متر)
 • فاصله تا غار نمكدان ۱۰ دقيقه پياده (۸۰۷ متر)
 • فاصله تا تنگه چاهكوه ۱,۳ ساعت با خودرو (۹۳ كيلومتر و ۹۹۶ متر)
 • فاصله تا جزاير ناز ۲۹ دقيقه با خودرو (۲۷ كيلومتر و ۳۵۱ متر)
 • فاصله تا بازار سنتي قديم قشم ۶ دقيقه پياده (۴۸۳ متر)
 • فاصله تا بازار بزرگ بين المللي ستاره ۸ دقيقه با خودرو (۳ كيلومتر و ۲۷۴ متر)
 • فاصله تا مجتمع تجاري خليج فارس ۸ دقيقه با خودرو (۳ كيلومتر و ۷۸۵ متر)

آدرس هتل كيميا ۴ قشم

جزيره قشم - ميدان جهاد - بلوار صيادان

تلفن تماس : ۰۷۶۳۵۲۲۶۶۰۰

منبع : هتل كيميا 4 قشم


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۱۵:۴۷ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

كليساي چورا استانبول

كليساي چورا استانبول (انگليسي: Chora Church، تركي: Kariye Kilisesi) يا موزه ي كاريه ( Kariye Müzesi ) يكي از بهترين نمونه هاي هنر موزاييك بيزانسي را دارا ميباشد. امروزه اين موزه در محله ي كاريه، در نزديكي ديوار هاي شهري اديرنه كاپي ( دروازه ي اديرنه ) بر فراز شاخ طلايي واقع شده است. اين بنا كه در ابتدا كليسايي مسيحي بود، پس از فتح قسطنطنيه توسط عثمان ها به مسجد، و پس از تبديل تركيه به جمهوري به موزه تبديل گشت.

 

تصويري زيبا از ساختمان كليساي چورا استانبول 

تصويري زيبا از ساختمان كليساي چورا

كليسا در اصل در اوائل قرن چهارم، خارج از اولين ديوار قسطنطنيه ساخته شد؛ چورا در يوناني به معني حومه ي شهر مي باشد. نام اصلي بنا "كليساي ناجي مقدس در چورا ( حومه ي شهر )" بود و اين مكان در ابتدا زيارتگاهي كوچك واقع در خارج از شهر به شمار مي رفت. بعد ها كليساي چورا در زلزله اي آسيب ديد و تا چندين قرن به حال خود رها شد؛ پس از گسترش ديوار هاي شهر و مسكوني شدن اين منطقه، محله ي كليسا داخل قسطنطنيه قرار گرفت.

بازسازي هاي كليساي چورا استانبول

كليساي چورا در قرن ۱۱ ام توسط ماريا دوكاينا ( Maria Dukaina )، مادر زن الكسيوس اول كومننوس بازسازي شد. در قرن ۱۲ ام پس از چند زلزله، ايزاك كومننوس كليسا را مرمت كرد و نهايتا تئودور متوكيتِس ( Theodore Metochites )، مسئول خزانه و هنر هاي بيزانسي در آن زمان، در قرن ۱۴ ام بار ديگر بنا را بازسازي نمود. بيشتر موزاييك ها و طرح هاي آبرنگي كه امروزه مورد تقدير قرار مي گيرند، در طول اين مرمت به كليسا ي چورا اضافه شده اند.

 

تصويري از داخل كليساي چورا استانبول 

تصويري از داخل كليساي چورا

يكي از زيباترين موزاييك هاي موزه، بر فراز درِ منتهي به سرسراي اصلي كليسا واقع در هشتي ( narthex ) داخلي قرار گرفته و تئودور را در حال تقديم ماكتي از كليسا به مسيح به تصوير كشيده است. پس از فتح قسطنطنيه، عثماني ها كليسا را به مسجدي به نام مسجد كاريه ( Kariye Camii ) تبديل كردند. به دليل ممنوع بودن نمايش تصاوير در اسلام، موزاييك ها و طرح هاي آبرنگ با گچ پوشانده شدند، محرابي به بنا اضافه و مناره اي در خارج از كليسا احداث گشت.

 

تصويري از داخل كليساي چورا استانبول; 

تصويري از داخل كليساي چورا

پس از تبديل تركيه به جمهوري، متخصصان هنر بيزانس به استانبول آمدند تا روي مرمت بنا كار كرده و موزاييك ها و طرح هاي آبرنگ را پيدا كنند. در سال ۱۹۵۸ در هاي بنا به عنوان موزه بر روي عموم گشوده شد.

معماري كليساي چورا استانبول

امروزه كليساي چورا شامل چهار واحد معماري اصلي است: سرسراي اصلي ( nave )، سازه ي دو طبقه ايِ ( annex، به معناي فرعي ) اضافه شده به ضلع شمالي، هشتي هاي ( narthex ) داخلي و خارجي و كليساي كوچكي مختص به مقبره ها ( parecclesion ) واقع در جنوب بنا. در سال ۲۰۱۳ بازسازي بزرگ ديگري آغاز شد. اين فرآيند كه همچنان در جريان است در چندين مرحله صورت گرفته و شامل بسته شدن چند بخش از موزه است؛

 

كاشي كاري هاي زيباي كليساي چورا استانبول 

كاشي كاري هاي زيباي كليساي چورا

ابتدا سرسراي اصلي و ساختمان فرعي دو طبقه، سپس هشتي داخلي و در آخر هشتي خارجي و كليساي كوچك. از آنجاييكه بهترين طرح هاي آبرنگ در كليساي كوچك قرار دارند توصيه مي شود بعد از اتمام آخرين مراحل مرمت از كليسا بازديد شود.

طراحي داخلي كليساي چورا استانبول

با اينكه كليساي چورا به اندازه ي ديگر كليساهاي بازمانده از عصر بيزانس واقع در استانبول بزرگ نيست، به دليل سالم بودن دكوراسيون داخلي اش بنايي منحصر به فرد به شمار مي رود. ساختمان كليسا به سه بخش اصلي تقسيم مي شود: كه شامل سرسراي ورودي يا همان هشتي، بدنه ي اصلي كليسا ( naos ) و كليساي كوچك كناري. بنا شش گنبد دارد: دو گنبد در هشتي داخلي ( esonarthex )، يك گنبد در كليساي كوچك و سه گنبد در بدنه ي اصلي ميباشد.

 

تصويري زيبا از هشتي هاي كليساي چورا استانبول 

تصويري زيبا از هشتي هاي كليساي چورا

بخشهاي هشتي كليساي چورا استانبول

درِ اصلي غربي كليساي چورا به داخل هشتي باز مي شود. اين در، شمال و جنوب بنا را به هشتي خارجي ( exonarthex ) و هشتي داخلي ( esonarthex ) تقسيم مي كند.

 • هشتي خارجي
  هشتي خارجي در هنگام ورود، اولين بخش از كليسا است. اين هشتي راهرويي با عرض ۴ متر و طول ۲۳ متر مي باشد كه بخشي از امتداد شرقي اش به درون هشتي داخلي ( كه در موازات هشتي خارجي قرار گرفته است ) راه دارد. انتهاي جنوبيِ هشتي خارجي از درون هشتي داخلي گسترش پيدا كرده و براي كليساي كوچك پيش اتاق غربي اي ايجاد مي كند.
 • هشتي داخلي
  هشتي داخلي كه به هشتي خارجي شباهت زيادي دارد در موازات آن واقع شده است. درست مانند هشتي خارجي هشتي داخلي ۴ متر عرض دارد و با داشتن ۱۸ متر طول كمي كوتاه تر از آن است. درِ شرقي و مركزي اين راهرو به داخل سرسراي اصلي باز مي شود و درِ ديگري واقع در انتهاي جنوبي آن به داخل پيش اتاقِ مستطيل شكلِ كليساي كوچك راه دارد.

دري واقع در ضلع شمالي هشتي، به درون راهروي وسيع غرب-شرق ( كه در امتداد بخش شمالي سرسراي اصلي قرار گرفته و به داخل محراب راه دارد) منتهي مي شود. هشتي داخلي دو گنبد دارد؛ گنبد كوچكتر بر فراز وروديِ راهروي شمالي قرار گرفته و گنبد بزرگتر مابين ورودي هاي منتهي به سرسراي اصلي و كليساي كوچك واقع شده است.

سرسراي اصلي كليساي چورا استانبول

در هاي مركزي هشتي داخلي به بدنه ي اصلي كليسا منتهي مي شوند. بزرگترين گنبد كليسا ( قطر ۷/۷ متر ) بر فراز مركز سرسراي اصلي قرار گرفته است. دو گنبد كوچكتر در طرفين يك برآمدگي ساده وجود دارند: گنبد شمالي بر فراز محراب - كه از طريق گذرگاه كوتاهي به سكوي خطابه متصل مي شود - و گنبد جنوبي بالاي اتاقك داياكونيكان ( diaconicon ) – كه دسترسي به آن از كليساي كوچك امكان پذير است – واقع شده اند.

 • كويمسيس ( Koimesis )، عروج مريم مقدس. آخرين خواب مريم قبل از صعود به بهشت. در اين تصوير مسيح كودكي را كه سمبل روح مريم است در آغوش گرفته است
 • عيسي مسيح
 • مريم باكره به همراه نوزاد

كليساي كوچك

از سمت راستِ هشتي داخلي در هايي به داخل كليساي كوچك فرعي باز مي شوند. از اين كليساي كوچك به عنوان آرامگاهي براي مقبره هاي خانوادگي و بنا هاي يادبود استفاده مي شد. دومين گنبد بزرگ كليسا ( قطر ۴/۵ متر ) زينت بخش مركز سقف كليساي كوچك است. گذرگاهي كوچك كليساي كوچك را مستقيما به سرسراي اصلي وصل مي كند و خارج از اين گذرگاه يك عبادتگاه كوچك و يك انبار وجود دارند. كليساي كوچك مملو از طرح هاي آبرنگ است كه شامل :

رستاخيز ( Anastasis ). مسيح كه به تازگي دروازه هاي دوزخ را در هم شكسته بود در ميانه ايستاده و آدم و حوا را از قبرشان بيرون مي كشد. پشت سر آدم، يحيي تعميد دهنده، داوود و سليمان ايستاده اند؛ بقيه ي افراد حاضر در تصوير، پادشاهان صالح هستند.

 • بازگشت مسيح، قضاوت نهايي. مسيح بر تخت نشسته و در دو طرف او مريم باكره و يحيي تعميد دهنده قرار دارند
 • باكره و نوزاد
 • بارگاه ملكوتي فرشتگان
 • دو لوحه از موسي

اطلاعاتي در مورد كليساي چورا استانبول

 • آدرس: Dervişali Mahallesi, Kariye Cami Sk. No:8, 34087 Fatih/İstanbul, Turkey
 • ساعت بازديد:اين مجموعه تاريخي از ساعت نه صبح تا هفت عصر به روي گردشگران تور استانبول باز ميباشد.

منبع : كليساي چورا استانبول


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۲۴:۱۱ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

هتل تعطيلات كيش

هتل تعطيلات كيش يكي از هتل هاي سه ستاره جزيره كيش است كه در ميدان سيري (نزديك بازار پرديس‌۲) واقع شده است.اين هتل با محيطي آرام و خانوادگي و دسترسي آسان به مراكز خريد و تفريحي، مكاني مناسب را براي گردشگران تور كيش فراهم كرده است. اين هتل داراي ۷۰ واحد شامل آپارتمان و سوئيت‌هاي كانكت و رويال با ظرفيت ۲۲۵ تخت مي‌باشد.هتل ساحلي تعطيلات كيش در سال ۱۳۷۸ در زميني به مساحت ۳٫۷۸۸ متر افتتاح شد.

 

تصويري از آپارتمان هاي هتل تعطيلات كيش;

آپارتمان هاي هتل تعطيلات

امكانات داخل اتاق هتل تعطيلات كيش

كليه سوئيت‌هاي هتل تعطيلات مجهز به تلويزيون رنگي، اينترنت wifi ، سيستم سرمايش و تهويه مطبوع، يخچال و ميني‌بار، آبگرمكن مجزا، حمام، سرويس‌هاي ايراني و فرنگي و تلفن با امكان كنفرانس داخلي مي باشد.

امكانات هتل تعطيلات كيش

لابي ، نمازخانه ، فضاي سبز ، تلفن در لابي ، پذيرش ۲۴ ساعته ، ترانسفر رفت با هزينه ، سيستم اعلام حريق ، سرويس بهداشتي درلابي ، تلويزيون در لابي ، اينترنت در لابي

رستوران و كافي شاپ هتل تعطيلات كيش

 • رستوران هتل با انواع غذاهاي ايراني و فرنگي در محيطي بسيار زيبا و با امكان سرو غذا در سوئيتهاي ( روم سرويس ) آماده پذيرايي از ميهمانان گرامي مي باشد.
 • كافي شاپ هتل در محوطه روباز با فضاي سبز عالي در كنار زمين بازي بچه ها آماده پذيرايي از ميهمانان گرامي در تمام فصول سال مي باشد . ضمناً كافي شاپ با سرو غذاهاي سبك در محوطه رو باز و زيباي هتل اوقات دلنشيني براي شما آرزومند است.

 

لابي هتل تعطيلات كيش 

لابي هتل تعطيلات كيش

فاصله هتل تعطيلات كيش تا جاذبه هاي اطراف
 • فاصله تا شهر زيرزميني كاريز ۱۲ دقيقه با خودرو (۸ كيلومتر و ۲۴۳ متر)
 • فاصله تا كشتي يوناني ۲۹ دقيقه با خودرو (۱۴ كيلومتر و ۷۹۵ متر)
 • فاصله تا اسكله تفريحي ۳۱ دقيقه پياده (۲ كيلومتر و ۵۳۴ متر)
 • فاصله تا پلاژآقايان ۱۴ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۱۶۲ متر)
 • فاصله تا پارك درخت سبز ۱۴ دقيقه با خودرو (۸ كيلومتر و ۹۹۵ متر)
 • فاصله تا پارك دلفينها ۷ دقيقه با خودرو (۴ كيلومتر و ۱۱۵ متر)
 • فاصله تا باغ پرندگان ۸ دقيقه با خودرو (۴ كيلومتر و ۱۶۳ متر)
 • فاصله تا كارتينگ ۲۳ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۸۷۵ متر)
 • فاصله تا آب انبار سنتي ۱۳ دقيقه با خودرو (۸ كيلومتر و ۹۱۸ متر)
 • فاصله تا بولينگ مريم ۳۰ دقيقه پياده (۲ كيلومتر و ۴۲۰ متر)
 • فاصله تا كيبل اسكي ۲۱ دقيقه پياده (۱ كيلومتر و ۷۰۰ متر)
اطلاعاتي در خصوص هتل تعطيلات كيش
 • تلفن تماس : ۱۱-۴۴۴۵۲۰۶-۰۷۶۴
 • آدرس هتل تعطيلات كيش: كيش، ميدان سيري نزديك بازار پرديس۲
 • ساعت تحويل اتاق : ۱۴:۰۰
 • ساعت تخليه اتاق: ۱۴:۰۰

منبع : هتل تعطيلات كيش


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۰۶:۴۵ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

شهربازي دريم ورلد تايلند

بسياري از مسافران براي گردش و تفريح و گذراندن اوقات فراغت مسافرت مي كنند، يكي ازكشورهايي كه در حال حاضر بسيار مورد توجه توريست ها در سراسر جهان و ايران قرار گرفته، كشور تايلند مي باشد. تايلند به دليل منابع طبيعي غني و همچنين امكانات تفريحي فراوان و با كيفيت به يكي از اصلي ترين مناطق گردشگريِ مورد علاقه ي هموطنان تبديل شده است. در اين مطلب شما با شهربازي دريم ورلد تايلند آشنا خواهيد شد، با ما باشيد.


معرفي شهربازي دريم ورلد تايلند

شهربازي دريم ورلد تايلند (Dream World Park) با بازي ها و سرگرمي هاي متنوع روزي شاد براي شما فراهم خواهد كرد. دريم ورلد در ۷ كيلومتري جاده رانگ سيت اونكاراك، در خارج شهر واقع شده و از برترين تفريحات تايلند به شمار مي آيد. اين شهربازي در سال ۱۹۹۳ ميلادي افتتاح شد و مساحتي حدود ۱۶۰ هكتار دارد.

 

تصويري از شهر بازي دريم ورلد تايلند

تصويري از شهر بازي دريم ورلد تايلند;

شهربازي دريم ورلد تايلند وسايل سرگرمي زيادي دارد: ترن هوايي، پيست اتومبيل راني، سرزمين يخي، تونل وحشت، تله كابيل، انواع قطار، اسب و... اين وسايل طي سال هاي متعدد به اين شهربازي اضافه شده اند.انواع بازي و وسايل تفريحي در دريم ورلد گرد هم آمده اند، بازي هاي هيجاني، آبي، فكري و انواع نمايش هاي موزيكال و سرگرم كننده همگي يك جا جمع شده اند تا يك روز كاملا شاد، پر از هيجان و آدرنالين را تجربه كنيم.

بخش هاي مختلف شهربازي دريم ورلد تايلند

شهر بازي دريم ورلد پر است از وسايل تفريح و شادي، سرگرمي هايي مخصوص كودكان و سرگرمي هايي مختص بزرگسالان. اين وسايل آن قدر زياد و متنوع هستند كه ما به نام بردن از آن ها بسنده مي كنيم و برخي از شاخص ترينشان را معرفي مي نماييم.

 

تصويري از داخل شهر بازي دريم ورلد تايلند 

تصويري از داخل شهر بازي دريم ورلد

وسايلي مثل ترن موش سرعت، دهكده حيوانات، تونل وحشت، مزرعه ي حيوانات، ماشين برقي، عمارت متروكه، تونل وحشت، قايق هندي، قايق پدالي، قايق پرنده، تله كابين، وايكينگ ها، ربات، خانه ي ميكي موس غول پيكر، انواع بازي هاي كودكان و... حتي اين شهربازي يك سينماي چند بعدي هم دارد كه مي توانيد حس جالبي را در آن تجربه كنيد.

مشهور ترين بازي هاي شهربازي دريم ورلد تايلند

شهربازيِ سرزمين روياها داراي وسايل بازي بسيار متعددي مي باشد. اين وسايل از نظر مسئولين شهربازي به عنوان معروف ترين و پرطرفدارترين قسمت هاي شهربازي اعلام شده اند، وسايلي مثل تاب غول پيكر، طوفان شهربازي، گرند كانيون و...

سوپر اسپلش
در اين بازي بازديدكنندگان سوار بر قطارهاي روبازي مي شوند كه هركدام پنج رديف صندلي دارد، اما آن ها بايد جليقه هاي نجات هم بپوشند تا غرق نشوند، چرا كه اين قطار پاياني بسيار هيجان انگيز دارد. در سوپر اسپلش ترن پيش مي رود، مسيري را در فراز و نشيب هاي كوتاه و آرام پشت سر مي گذارد، تا اينجا همه چيز خوب است، اما ناگهان ترن وارد سراشيبي تندي مي شود، ترن به سمت استخر بزرگي مي رود و محكم با آب برخورد مي كند.

 

سوپر اسپلش شهر بازي دريم ورلد تايلند 

سوپر اسپلش شهر بازي دريم ورلد

تورنادو

از اصلي ترين قسمت ها و شايد برترين وسايل مهيج و هيجاني شهربازي دريم ورلد تورنادوي ترسناك آن است. اين وسيله در ابتدا ترسناك به نظر نمي رسد و تنها يك شي شبيه به آونگ است كه بازديدكنندگان مي توانند روي صندلي هاي تعبيه شده در اطراف آن بنشينند، اما ترس و دلهره از جايي شروع مي شود كه بدانيد اين وسيله بارها و بارها در زواياي مختلف به دور خود مي چرخد. تورنادو با سرعت ۷۵ كيلومتر در ساعت، بازديدكنندگان را در زواياي متفاوت و معلق در هوا مي چرخاند و مي چرخاند.

 

تورنادو در شهر بازي دريم ورلد تايلند 

تورنادو در شهر بازي دريم ورلد

گرند كانيون

گرند كانيون نسبت به وسايل ديگري كمي آرام تر است. اما دليل اين كه طرفداران زيادي دارد، محوطه ي بسيار زيباي آن مي باشد. گرند كانيون در واقع يك قايق است، قايقي تقريبا بزرگ و گرد كه دور تا دورش صندلي هايي براي مسافران قرار دارد، لازم نيست كه جليقه ي نجات بپوشيم چون قرار نيست كه كسي داخل آب سقوط كند، قايق آرام آرام در مسير خود حركت مي كند.

 

گرند كانيون شهر بازي دريم ورلد تايلند 

گرند كانيون شهر بازي دريم ورلد

هريكين

هريكين ( Hurricane ) به معناي طوفان، وسيله اي است مناسب براي افرادي كه خيلي از بازي هاي هيجاني ترس دارند، زيرا در اين بازي مي توان هيجان را با اطمينان كامل تجربه كرد.

 

هريكين در شهر بازي دريم ورلد تايلند 

هريكين در شهر بازي دريم ورلد

رستوران هاي شهربازي دريم ورلد تايلند

در شهربازي، رستوران و مراكز مواد غذايي وجود دارد كه در زير به معرفي آن ها خواهيم پرداخت:

 

كي اف سي در شهربازي دريم ورلد تايلند 

كي اف سي در شهر بازي دريم ورلد

 • غرفه ي مواد غذايي: در اين مكان مي توانيد نوشيدني هاي گوناگون به همراه خوراكي هاي كوچك و سبك را تهيه نماييد. اين مكان حالتي مابين كافي شاپ و سوپر ماركت دارد.
 • ايستگاه هاي غذايي: جالب است بدانيد در جاي جاي شهربازي سرزمين آرزوها ايستگاه هاي كوچكي وجود دارند كه مي توان از آن ها نوشيدني و تنقلات مانند بستني، شكلات و... را تهيه كرد.
 • رستوران كي اف سي KFC: رستوران معروف مرغ سوخاري يا كنتاكيِ كي اف سي هم در اين شهربازي شعبه دارد و در تمام طول روز غذاها و خوراكي هاي درست شده با مرغ را به بازديد كنندگان ارائه مي دهد. حدود قيمت اين رستوران با احتساب نوشيدني براي دو نفر ۶۰ هزار تومان مي باشد.
فروشگاه هاي شهربازي دريم ورلد تايلند
 • سوغات هاليوودي: يكي از جذاب ترين فروشگاه هاي شهربازي، فروشگاه هاليوود ( Hollywood Studio Store ) نام دارد. از اين مكان مي توانيد انواع لباس، بالش، عروسك و... كه مربوط به فيلم هاي هاليوودي مي باشند را تهيه نماييد.
 • فروشگاه نارايا: نارايا يك فروشگاه است كه در آن همه چيز پيدا مي شود، انواع لوازم مد، فشن و... كه براي خريد سوغات محلي مناسب است و قيمت هاي ارزاني هم دارد.
 • فروشگاه سوغات | Souvenir Shop: با ديدن فروشگاهي به نام سوغات در شهربازي امكان ندارد كه خريد را فراموش كنيد، فروشگاهي پر از انواع و اقسام وسايلي كه مي توان براي سوغات برد. لباس هاي مختلف، تابلو و وسايل تزييني و... همه در اين فروشگاه وجود دارند.
 • فروشگاه اييارا | Iyara Shop: اين مكان هم مركزي براي خريد سوغات است با اين تفاوت كه همه ي وسايلي كه در آن پيدا مي شود سبك تايلندي دارند و اصيل هستند، تي شرت، كلاه و... همه و همه تايلندي هستند.

قيمت ورود به شهربازي دريم ورلد تايلند

براي ورود به شهربازي بايد بليت تهيه نماييد كه هزينه ي بليتش ۱۰۰ هزار تومان است و براي كودكاني كه قدشان زير ۹۰ سانتي متر باشد هم رايگان است. با پرداخت اين هزينه مي توانيد از سينماي چند بعدي، دهكده ي هاليوود و نمايش هاي آخر هفته استفاده نماييد، اما قسمت هاي ديگر هزينه هايي جدا دارد كه به شرح زير مي باشند:

 • دهكده ي برف: ۱۷۱۰۰ تومان
 • ورزش هاي آبي: ۱۱۴۰۰ تومان
 • مزرعه حيوانات: ۵۱۰۰ تومان

چطور به شهربازي دريم ورلد تايلند برويم؟

انتخاب اتوبان از مركز بانكوك:
از مركز بانكوك وارد بزرگراه ويبهاوادي Vibhavadee – Rangsit و از راست وارد دينگ دانگ Din Daeng شويد و مستقيم ادامه دهيد تا به پارك فيوچر برسيد، سپس به سمت جاده ي رانگ سيت بپيچيد Rangsit – Ongkarak يا وارد اتوبان چانگChangwattana شويد و بعد از خروجي رانگ سيت خارج شويد، وارد اونگ كاراكا Rangsit-Ongkarak خواهيد شد، همچنان ادامه دهيد و حدودا ۱۵ كيلومتر پيش برويد و شهربازي دريم ورلد را در سمت راستتان مي بينيد.

انتخاب جاده:
بايد جاده ي رينگ شرقي Eastern Ring را انتخاب كنيد و وارد سموت پاركان Samut Prakan شويد و پس از آن وارد نيو بينگ New Bang-Pa-In و سپس وارد رانگ سيت Rangsit شويد و آن قدر مستقيم ادامه دهيد تا دريم ورلد را رو به رويتان ببينيد.

آدرس شهربازي دريم ورلد تايلند

آسيا، تايلند، بانكوك، تانيابوري، دريم ورلد.

اميدواريم كه اين مطلب در سفر به شهر بانكوك براي شما مفيد واقع شود.

خواهشمنديم در صورتيكه قصد سفر به كشور تايلند را داريد،براي رزرو تور تايلند با ما در تماس باشيد.

منبع : شهر بازي دريم ورلد تايلند


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۵۳:۵۵ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

مسجد مراد پاشا آنتاليا

يكي از ديدني هاي مذهبي تركيه براي تمامي گردشگران اعم از مسلمان و غير مسلمان،مساجد تاريخي هستند كه با قدمت و معماري چشم نواز خود مورد توجه آنها قرار گرفته اند. در شهر توريستي آنتاليا نيز مساجد و اماكن مقدس مختلفي وجود دارد كه مسجد مراد پاشا آنتاليا (Murat Pasa Mosque Antalya) يكي از معروف ترين و قديمي ترين آن ها است. اين مسجد با جذابيت ها و زيبائي هاي خاص خود سالانه گردشگران بسياري را به سوي خود جذب مي كند .در اين مطلب شما با خصوصات اين مسجد آشنا خواهيد شد.

 

تصويري از مسجد مراد پاشا آنتاليا 

تصويري از مسجد مراد پاشا

معرفي مسجد مراد پاشا آنتاليا

مسجد مراد پاشا آنتاليا به عنوان يادگاري از نيمه دوم قرن شانزدهم در ميان مردمان تركيه از نظر تاريخي و مذهبي ارزش و اهميت والايي دارد و اين امر سبب شده تا تعدادي از گردشگران تور آنتاليا بازديد از آن را در برنامه گردشي خود قرار دهند . اين مسجد كه در بيرون محوطه كاخ ها در خيابان كاظم اوز آلپ واقع شده در سال ۱۵۷۰ ميلادي به دستور صدراعظم وقت ، مراد پاشا بنا شده است.

معماري مسجد مراد پاشا آنتاليا

مسجد مراد پاشا آنتاليا با حدود ۴۵۰ سال قدمت يكي از نمونه هاي معماري دوره عثماني در اين شهر است و با چندين گنبد بزرگ و كوچك و يك مناره بلند از محبوبيت بسياري در ميان مردم بومي و گردشگران برخوردار مي باشد . مسجد مراد پاشا از معروفترين مساجد موجود در آنتاليا است و نماي خارجي زيبا و تزئينات داخلي فوق العاده آن بر ارزش و اعتبار آن افزوده است . اين مسجد كه از جاذبه هاي گردشگري تركيه مي باشد در منطقه مراد پاشا واقع شده و توسط باغي با درختان صد ساله چنار احاطه شده است.

 

تصويري از مسجد مراد پاشا آنتاليا 

تصويري از مسجد مراد پاشا

مسجد قديمي و ديدني مراد پاشا در آنتاليا به صورت يك چهار ضلعي ساخته شده و معماري جذاب آن از نقاط قوت اين جاذبه تاريخي مي باشد . اين مسجد در نماي خارجي خود داراي يك گنبد بزرگ ، چند گنبد كوچك و مناره اي از جنس گرانيت و سنگ مرمر مي باشد كه بر شكوه و جلال آن افزوده اند . توجه داشته باشيد كه مناره مسجد كه با دو بالكن در قسمت جنوب غربي بنا واقع شده در قرن بيستم به ساختمان مسجد اضافه شده است . فضا و دكوراسيون داخلي مسجد به خوشنويسي هاي دوران سلجوقي مزين شده كه زيبايي اين مكان مقدس را دو چندان كرده است . از ديگر قسمت هاي جذاب مسجد مراد پاشا مي توان به محراب ساخته شده از سنگ مرمر اشاره نمود .

براي بازديد از اين اثر فرهنگي، هنري، مذهبي در آنتاليا مي توانيد به آدرس زير مراجعه نماييد:

آدرس مسجد مراد پاشا آنتاليا

تركيه، آنتاليا، مرادپاشا، تزكيولار.

منبع : مسجد مراد پاشا آنتاليا


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۵۱:۳۷ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]

هتل پارسيان شيراز

هتل پارسيان شيراز در مركز شهر واقع شده است. در سال ۱۳۷۱ توسط سازمان سياحتي و مراكز تفريحي بنياد خريداري و از مرداد ماه همان سال مورد بهره ‏برداري قرار گرفت و يكي از هتل هاي گروه شركت هاي بين المللي پارسيان مي‌باشد. اين هتل با ۶۱ باب اتاق و سوئيت آماده ارائه خدمات اقامتي و پذيرايي در شهر شيراز مي باشد.

 

تصويري از ساختمان هتل پارسيان شيراز 

ساختمان هتل پارسيان

هتل در قسمت مركزي شهر ميان مراكز تجاري، بانك و بازار اصلي و در نزديكي اماكن ديدني شيراز قرار دارد و با امكانات رفاهي و خدماتي مطلوب و برخورداري از پرسنل مجرب در زمينه هتلداري، پذيراي مهمانان گرامي مي باشد. از ديگر امكانات موجود در هتل پارسيان مي توان به كافي شاپ، رستوران و سالن همايش جهت برگزاري انواع جلسات و نشست هاي كاري اشاره كرد.

امكانات و خدمات هتل پارسيان شيراز

لابي ، آسانسور ، صندوق امانات ، نمازخانه ، پله اضطراري ، فتوكپي ، فكس، پرينتر، كافي شاپ ، تاكسي سرويس، اتاق چمدان ، روزنامه ، آرايشگاه ،خدمات پزشكي ، خدمات باربري ، پذيرش ۲۴ ساعته ، دستگاه واكس كفش ، كپسول آتش نشاني ، سيستم اعلام حريق ، خدمات بيدار باش ، خدمات خانه داري

رستوران و كافي شاپ هتل پارسيان شيراز

 • رستوران هتل پارسيان واقع در طبقه اول با ظرفيت ۱۵۰ نفر (ساعت كاري: صبحانه:۷:۰۰ الي ۹:۳۰ ، نهار ۱۲:۰۰ الي ۱۵:۰۰ ،شام ۲۰:۰۰ الي ۲۲:۳۰)
 • كافي شاپ هتل پارسيان واقع در طبقه دوم (ساعت كاري: ۱۶:۰۰ الي ۲۲:۰۰)

فاصله هتل پارسيان شيراز تا ساير مراكز

 • فاصله تا فرودگاه۲۰ دقيقه با ماشين
 • فاصله تا آرامگاه شاه چراغ ۲۵دقيقه پياده و ۵ دقيقه با ماشين(۲ كيلومتر)
 • فاصله تا ارگ كريمخاني۱۴ دقيقه پياده و ۱۰دقيقه با ماشين(۱٫۱كيلومتر)
 • فاصله تا مسجد وكيل ۱۶ دقيقه پياده و ۶ دقيقه با ماشين(۱٫۳كيلومتر)
 • فاصله تا باغ ارم ۲۹ دقيقه پياده و۸ دقيقه با ماشين(۲٫۳كيلومتر)
 • فاصله تا آرامگاه سعدي ۱۷ دقيقه با ماشين(۶٫۹كيلومتر)
 • فاصله تا آرامگاه حافظ ۳۱دقيقه پياده و ۱۰ دقيقه با ماشين(۲٫۳كيلومتر)
 • فاصله تا آرامگاه كوروش ۱ساعت و۲۳ دقيقه با ماشين(۱۳۰ كيلومتر)
 • فاصله تا بازار وكيل ۱۴ دقيقه پياده و ۶ دقيقه با ماشين(۱٫۱ كيلومتر)
 • فاصله تا تخت جمشيد ۴۶ دقيقه با ماشين(۵۵٫۳ كيلومتر)
 • فاصله تا نمايشگاه بين المللي شيراز ۳۰ دقيقه با ماشين(۲۴٫۳ كيلومتر)

اميداواريم كه اين مطلب در سفر به شهر شيراز براي شما مفيد واقع شود.

خواهشمنديم در صوررتيكه قصد سفر به شهر شيراز را داريد،براي رزرو تور شيراز با ما در تماس باشيد.

آدرس هتل پارسيان شيراز

شيراز، خيابان زند، خيابان رودكي

منبع:هتل پارسيان شيراز


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۵۵:۲۰ ] [ pouya ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 3723
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب